تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶
مدرس و دبیر دانشگاه و دبیرستان های تهران خطاب به خانواده ها به موج سواری شبکه ها و رسانه های معاند اشاره کرده که در تازه ترین اقدام خود شیوع اومیکرون در کشور را دستاویز تعطیلی مدارس و کمک به افت تحصیلی دانش آموزان قرار داده اند و بر آنند تا از این رهگذر والدین را با خود همسو کنند و در نهایت موفق به تعطیلی دوباره مدارس شوند.
«اومیکرون»؛ دستاویزی برای فریب افکار عمومی و «تعطیلی مدارس»/ ممانعت از پیشرفت علمی کشور؛ با کمک به رشد اُفت تحصیلی
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ دکتر اسماعیل کرمی دبیر و مدرس دبیرستان و دانشگاه در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری دانا قرار داده، خطاب به خانواده ها به موج سواری شبکه ها و رسانه های معاند اشاره کرده که در تازه ترین اقدام خود شیوع اومیکرون در کشور را دستاویز تعطیلی مدارس و کمک به افت تحصیلی دانش آموزان قرار داده اند و بر آنند تا از این رهگذر والدین را با خود همسو کنند و در نهایت موفق به تعطیلی دوباره مدارس شوند.
وی در این نوشتار قابل تامل توجه والدین را به این بازی جلب کرده که بیگانگان مغرض با تکیه بر شیوع نسبی اومیکرون (که دست بر قضا روند سرایت و رنجیره انتقال آن در کشور ما نسبت به سایر کشورها از پائین ترین سرعت برخوردار است)، به سیاه نمایی و ورارونه گویی پرداخته تا با موافق کردن خانواده ها باز هم موجبات تعطیلی مدارس را رقم بزنند.
 
یادداشت مذکور را در ادامه بخوانید؛
 
 
 
به نام خدا 
 
تاریخ بشریت مملو از حکایت های دردناک کشور ها و ممالک شریفی است که به واسطه نگاهداشت هویت و اصالت فرهنگی و اجتماعی خود، مورد تهاجم کشورهای استعمارگر و یا قشون و قبایل زیاده خواه قرار گرفته و در برابر خواست غیر انسانی آنها هزینه های فراوانی را پرداخت کرده اند. این کشورها که کشور سربلند و عزیز ما هم یکی از آن ممالک آزادیخواه محسوب می شود، برای رسیدن به آمال و اهداف خود کشتارهای جمعی و قتل عام‌های فجیع را پذیرفتند و  از تحمل رنج ها دریغ نکردند؛ فقط با این هدف که روی پای خود بایستند و فرزندان خلف نیاکان خود باشند.
 
در شرایط فعلی کشور ما در چنین اوضاعی به سر می‌برد؛ البته با این تفاوت که ما نسبت به گذشته از قدرت نظامی و امنیتی و اقتدار بی مانندی برخورداریم و همین قدرت موجبات عصبانیت دشمنان ما را فراهم کرده و تحریم‌هایی که از سوی دشمنان به مردم کشور ما تحمیل می‌شود، دقیقا به خاطر فاصله انداختن بین پیشرفت های علمی، قدرت نظامی و امنیتی و استقلال ملی ماست.
 
 
 
 
واضح و مبرهن است در چنین شرایطی مردم به لحاظ معیشتی و اقتصادی مردم با مشکلات و فشارهایی مواجه می شوند که این فشارها از سوی دشمن است و در عین حال سعی دارد به مردم القا کند که این فشارها و تحریم ها کار دولت شماست. چرا که دشمن امید دارد با همراه کردن برخی از مردم ما این توان و تدبیر را از حاکمیت سلب کند و خود بتواند با نفوذ به کشور منابع و مواهب خدادادی را تصاحب کند و فرزندان این سرزمین را ریزه خوار سفره خود بار بیاورد.
 
لذا فشارهایی که در قالب ساخت برنامه های خبری و تحلیلی با هزینه کرد فراوان این روزها در شبکه های تلویزیونی و رسانه های بیگانه در جریان است با هدف تعطیل کردن مدارس روی آنتن این شبکه ها و خروجی رسانه ها می رود.
 
 
 
 
 
چرا که با توجه به دوسال آموزش مجازی در پی شیوع کرونا سازمان پژوهشهای مجلس و خود آموزش و پرورش و بسیاری از نهادهای فرهنگی که در نظام آموزشی شرح وظیفه دارند، افت تحصیلی مشهود و نگران کننده ای را گزارش کردند. این افت آموزشی دلایل بسیار زیادی داشت که در این مجال قصد بررسی دلایل و چرایی این نقیصه نداریم؛ اما آنچه مسلم است این است که فعالان فرهنگی در نظام آموزشی اصرار بر بازگشایی مدارس و آموزش حضوری چهره به چهره معلم و دانش آموز داشته و دارند. 
 
به همین دلیل دولت سیزدهم در رویه ای که در پیش گرفت با توجه به تمام مشکلاتی که بر سر راه آموزش مجازی و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بود، بازگشایی و آموزش حضوری را محقق کرد، اما از بخت بد شیوع سویه‌های جدید بیماری کرونا موسوم به اومیکرون مشکلات دیگری را بر سر راه آموزش حضوری قرار داد.
 
اما مشکل دیگری که باز بر مشکلات آموزش مجازی سایه افکند ورود سویه اومیکرون به کشور و افزایش روز افزون این سویه بود که متاسفانه هر روز در حال افزایش است؛  این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی گروه سنی-۲۰ سال (که مشخصاً دانش‌آموزان را در بر می‌گیرد) را مستعد ابتلا به سویه اومیکرون می داند.
 
 
 
 
تمام این نکات تار و پود سیاه نمایی های دشمنان ما را در حوزه سایبری فراهم آورد. به این صورت که رسانه های معاند با سیاه نمایی سعی در القای مفهومی غلط دارند مبنی بر اینکه دولتمردان ایران قصد دارند با بازگشایی مدارس فرزندان این آب و خاک را به کرونا و سویه اومیکرون مبتلا کنند؛ در حالی که این اصلاً درست نیست و اگر به شیوه نامه های ستاد ملی مقابله با کرونا که خطاب به آموزش و پرورش ابلاغ و ارسال شده و بسیاری از بخشنامه های درون سازمانی که وزارت آموزش و پرورش به مدارس ابلاغ کرده نظری بیندازیم می بینیم تمام موارد ایمنی و دستورات صریح که پیش نیاز بازگشایی مدارس بوده و هستند، لحاظ و اعمال شده است.
 
 حال مخلص کلام این است که مردم نباید در این شرایط که جامعه نیاز به همدلی حداکثری دارد بازیچه این شبکه‌ها و رسانه‌های معاند شوند و با اظهارات نخ نما شده آنان گوش دهند. مقصود آنها تعطیلی مدارس است؛ حال خود مردم باید با تامل و تفکر به این نتیجه برسند که با محقق شدن هدف آنها و تعطیل شدن مدارس چه کسی متضرر خواهد شد؟
 
بی تردید با تداوم آموزش مجازی و افزایش افت تحصیلی این دانش آموزان و فرزندان ما هستند که ضرر و زیان اصلی شامل حال آنها شده و آینده آنها تباه می شود. 
 
 
 
 لذا پیشنهاد صریح و اکید این است که خانواده ها با صبر و حوصله در آموزش فردی فرزندان خود اهتمام کنند. یعنی تا جایی که امکان دارد به  فرزندان خود بیاموزند که در مواجه با همکلاسی های خود سعی می کنند که فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در مدت زمان آموزش حضوری دوران کرونا که چیزی حدود دو ساعت است حتما ماسک بزنند و در صورت مرطوب شدن ماسک در این فضای سرد ماسک خود را تعویض کنند. 
 
بی تردید در چنین شرایط اقتصادی هر خانواده می‌تواند به قدر کفایت مواد گندزدا و الکل برای فرزندان خود مهیا کنند و حتی اگر در صورتی که خانواده‌ای توان مهیا کردن چنین محصولات و ملزوماتی نداشته باشد، مدرسه مبادرت به تهیه الزامات بهداشتی برای دانش آموزان کرده که اولیا مدرسه نیز در هماهنگی و ایجاد فضایی آرام در مدارس که توأم با رعایت پروتکل ها و رفع هرگونه خطر برای دانش آموزان است، کوشا هستند.
 
 
 
بنابراین بهتر است گاهی در مواجهه با اخبارجنجالی و موج سواری رسانه های بیگانه و معاند کمی به منطق فردی و شخصی خود تکیه کنیم و با یک حساب سر انگشتی خوب و بد را از هم تمیز دهیم تا از افتادن در دام معاندان در امان بمانیم. 
 
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdchimnzk23nkkd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما