تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۶
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ؛

مدیریت خون بیمار به بهینه سازی مصرف خون کمک می کند

شکراله معشوری گفت: مدیریت خون بیمار به بهینه سازی مصرف خون کمک می کند.
مدیریت خون بیمار به بهینه سازی مصرف خون کمک می کند
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ کارگاه مدیریت مصرف خون و فرآوده خونی دانشگاه علوم ایرانشهر با همکاری سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان در سالن اجتماعات دانشگاه ولایت برگزار شد.

در این جلسه شکراله معشوری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: به منظور راه اندازی چهار بیمارستان در شهرستان های کنارک، فنوج، مهرستان و دلگان جهت آموزش کارکنان این بیمارستان ها و آشنایی همه کادر اعم از متخصصین ، پزشکان عمومی، پرستاران، ماماها، کارشناسان هوشبری، کارشناسان اتاق عمل، پرسنل آزمایشگاه و بانک خون این کارگاه برگزار شد و همزمان نیز این آموزش ها به کارکنان سایر بیمارستان های قدیمی تابعه ارائه شد.

وی افزود: در سیستم مراقبت از خون متغیرهای زیادی از جمله وسایط نقلیه و رانندگان و خدمه های حمل کننده ی خون از پایگاه ها انتقال تا بیمارستان دخیل هستند و عدم توجه به فرآیندهای مدیریت حمل و آماده سازی آن سبب کاهش کیفیت این فرآورده های با ارزش و متحمل خسارات جبران ناپذیری خواهد شد که با آموزش مداوم و آشنائی با دستورالعمل ها و اجرای مقررات هموویژیلانس سبب اصلاح فرآیند و ارتقای کیفیت نظام مراقبت از مصرف خون می شود.

وی تصریح کرد: در واقع هموویژلانس به معنای مراقبت از دریافت کنندگان خون و فرآورده های خونی در مقابل عوارض ناخواسته ناشی از انتقال خون است.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcivwaz3t1a552.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما