تاریخ انتشار :يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

اجرای طرح شناسایی اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی در سیستان و بلوچستان

مهرداد جهاندیده از اجرای طرح شناسایی و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی در این استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
اجرای طرح شناسایی اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی در سیستان و بلوچستان
به گزارش عصرهامون؛ مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در آیین شروع بکار طرح شناسایی اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی گفت: طرح شناسایی و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی با فراخوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس مفاد قانون کار در قالب یک پویش سراسری در کشور توسط گشت های مشترک بازرسان کار و کارشناسان دستگاه های وظیفه مدار در این طرح اجرا شد.

وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان ده گروه متشکل از بازرسان کار و دیگر کارشناسان مربوطه، بصورت سرزده از واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی سطح استان بازدید می کنند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: رویکرد راهبردی وزارت متبوع حفظ و صیانت از نیروی کار است و این مهم در سیستان و بلوچستان به شکل جدی و به‌عنوان اولویت دنبال می‌شود.

جهاندیده در ادامه اظهار داشت: در ده ماه گذشته از سال جاری حدود هزار مورد بازرسی توسط بازرسان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در راستای شناسایی و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی انجام شده است. وی گفت: پیرو این بازرسی ها، ۴۱۶ تبعه غیرمجاز شناسایی و ۴۹ کارفرما هم که از این افراد بعنوان نیروی کار بهره می بردند به مراجع قضایی معرفی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یادآور شد: با توجه به تعیین حداقل دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۸۸۵ هزار و ۱۶۵ ریال، مطابق با بند ج ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از درآمدهای دولت، هر کارفرمایی که به صورت غیر مجاز از نیروی کار خارجی استفاده و یا در مشاغلی به جز شغل تعیین شده در پروانه کار اقدام کند، به ۵ برابر حداقل دستمزد یعنی ۴ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۸۲۵ ریال برای هر روز اشتغال جریمه می شود.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcjvieviuqexmz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما