تاریخ انتشار :دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰
علی شعبانی گفت: این منطقه در دوره های گذشته مجلس دانش آموزی سیستان و بلوچستان ۵۰ درصد کرسی ها را داشت و امید است این جایگاه و نقش پررنگ حفظ و تقویت شود.
۵۰ درصد کرسی های شورای دانش آموزی سیستان و بلوچستان مختص ایرانشهر بود
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ مراسم انتخابات مجلس شورای دانش آموزان شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

در این مراسم علی شعبانی، فرماندار ایرانشهر ضمن تبریک ایام ولادت برترین بانوی عالم هستی از ازل تا ابد حضرت فاطمه الزهرا(س) بیان کرد: مسئله انتخابات و حضور در عرصه‌های سیاسی فرهنگی و اجتماعی رسالت همه انبیا بوده و این بانوی بزرگوار هم در همین راه نقش فعال و سازنده ایفا کرده است.

وی افزود: کسب تجربه از سطوح پایین برای به عهده گرفتن مسئولیت های بزرگ، در نظام اجتماعی، سیاسی کشور در واقع گام به گام طراحی شده تا نسل‌های امروز و فردا برای مدیریت جامعه و پذیرش مسئولیت آمادگی پیدا کنند و با هم و در کنار هم اجتماع را بسازند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در تاریخ گذشته ایران نیز روش نیاکان ما به همین شکل بوده که افراد را در سنین پایین با واگذاری کارها و مسئولیت های کوچک تربیت می کردند و پس از موفقیت افراد در آزمون های گوناگون، به افراد ورزیده و مجرب کارآمد، مسئولیت‌های بزرگ تر می‌سپردند.

وی تصریح کرد: جهان امروز به انسان‌های خاصی نیاز دارد که باید چند ویژگی را باور داشته باشند، اول دانش و معنویت، یعنی همزمان در عین حال که علم یاد‌ می گیرند و به دانش توجه دارند و همان گونه نیز به معنویت و ابعاد مختلف شکوفایی انسان ها توجه کنند.

شعبانی خاطرنشان کرد: ویژگی دوم این که انسان‌ها باید محاسبه گر باشند، یعنی بر اساس نگرش ریاضی بین خوب و خوب تر و بد و بدتر، بهترین و عقلانی ترین انتخاب‌ را انجام دهند.

وی اضافه کرد: سومین ویژگی تعامل جمعی و هم پذیری است و وقتی می گوئیم مجلس، چه مجلس دانش آموزی یا هر مجلس دیگر، یعنی این که در جمع و تشکل‌ها ما با دیگران در تعامل هستیم و با افرادی که الزاماً مثل من و ما فکر نمی کنند ودارای نظر و دیدگاه متفاوت هستند.

شعبانی تصریح کرد: ما در رابطه با کسانی که قرار می‌گیریم که دارای دیدگاه متفاوت هستیم و باید به بهترین نظر و تصمیم برای توسعه و پیشرفت برسیم، در غیر این صورت انتخاب‌ های ما به نتیجه مطلوب مورد نظر نخواهد رسید.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: باید همه بپذیریم و به این باور برسیم که بهترین تصمیم در این نشست ها و تشکل ها، توافق جمعی است که به یقین ممکن است آن اجماع کامل حاصل نشود و باید نظر اکثریت را مبنا قرار داده و از تعصب و پافشاری نامعقول پرهیز کرد تا زمینه عملی شدن سیاست ها و تصمیمات فراهم شود و لازم است انسان ها به این مولفه پایبند باشند تا نتایج مفید و سودمند برای جامعه حاصل شود.

شعبانی گفت: ایرانشهر در دوره های گذشته مجلس دانش آموزی استان ۵۰ درصد کرسی ها را داشت و امید است این جایگاه و نقش پررنگ حفظ و تقویت شود.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcaemn6y49nyi1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما