تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۵
وزرای خارجه اسلواکی و ایرلند به آغاز توافق ژنو واکنش نشان دادند.
وزیر خارجه اسلوواکی: آماده لغو تحریم‌ها علیه ایران هستیم/ وزیر خارجه ایرلند: از آغاز توافق هسته‌ای ژنو استقبال می‌کنیم
وزیر خارجه اسلوواکی: آماده لغو تحریم‌ها علیه ایران هستیم/ وزیر خارجه ایرلند: از آغاز توافق هسته‌ای ژنو استقبال می‌کنیم
به گزارش عصر هامون،به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیر امور خارجه اسلوواکی پیش از نشست وزیران خارجه این اتحادیه در بروکسل در جمع خبرنگاران درباره مسئله ایران گفت: ما اینجا هستیم تا گزارش رئیس نمایندگان (آژانس در ایران) را بشنویم اما فکر می کنم در مسیر خوبی قرار داریم و این بدان معناست که آماده هستیم تحریم ها را لغو کنیم.

سوال خبرنگار: آیا چنین تصمیمی گرفته اید؟
وزیر خارجه اسلوواکی : هنوز نه اما قرار است امروز این تصمیم گرفته شود.شانس زیادی در این باره وجود دارد.

سوال خبرنگار: نظرتان درباره کنفرانس ژنو دو چیست؟

وزیر خارجه: مهم است که این کنفرانس برگزار شود.همچنین مهم است که همه نقش آفرینان که می توانند نقش ایفاء کنند و در بازیگران محلی اعمال نفوذ کنند و از نتایج کنفرانس ژنو یک نیز حمایت می کنند ، در این کنفرانس شرکت کنند.

در عین حال، وزیر خارجه ایرلند هم پیش از نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران گفت: از فرآینده شش ماهه هسته ای بین ایران و جامعه جهانی استقبال می‌کنیم.

خبرنگار پرسید: نظرتان درباره چشم انداز کنفرانس ژنو دو به ویژه با توجه به دعوت شدن ایران چیست؟

وزیرخارجه ایرلند: ابتدا امیدواریم که مذاکرات به موفقیت برسد و من انتظار دارم که امروز وزیران خارجه اتحادیه اروپا بار دیگر از این مذاکرات حمایت کنند و امیدواریم که نتیجه خوبی از این مذاکرات حاصل شود.جنبه دیگر بحران سوریه که من بر آن تمرکز خواهم کرد، بحران انسانی در این کشور است .یکی از بزرگترین مشکلات کنونی سوریه این است که کمک های لازم به نیازمندان نمی رسد. برای این که چنین اتفاقی بیفتد ، نیاز است که شورای امنیت قطعنامه ای صادر کند که ارسال کمک ها را تضمین می کند.

سوال خبرنگار: تا چه حد امیدوارید که فرآیند شش ماهه( بین ایران و جامعه بین الملل) به نتیجه موفقیت آمیز برسد؟

وزیر خارجه:من امیدوار هستم و از این فرآیند استقبال می‌کنم زیرا همانطور که می دانید در چند سال گذشته ، هدف تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران رسیدن به همین نتیجه یعنی همکاری جدی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص برنامه هسته ای اش بوده است.از این رو من خوشحالم که فرآیند شش ماه امروز شروع می شود و اتحادیه اروپا نیز در نتیجه این پیشرفت ، بخشی از تحریم های خود را علیه ایران لغو می کند.قطعاً ما خواستار نتیجه بعد از این شش ماه هستیم اما بهرحال برای همه خبری خوبی است.


انتهای پیام/۵۰۸۲ http://asrehamoon.ir/vdcdno0o.yt05z6a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما