تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۶
نشست اعضای هیئت تحریریه پایگاه خبری تحلیلی تفتان ما ( خبرگزاری شهرستان خاش ) جهت آشنایی ، ارائه گزارش عملکرد و بیان اهداف با فرماندار شهرستان خاش برگزار گردید.
نشست اعضای هیئت تحریریه ” تفتان ما ” با فرماندار خاش برگزار شد
نشست اعضای هیئت تحریریه ” تفتان ما ” با فرماندار خاش برگزار شد
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما،محمد اکبر چاکرزهی فرماندار خاش در این دیدار ضمن تبریک پیشاپیش روز خبرنگار، رسالت اصلی رسانه ها را کار صادقانه و وظیفه مسئولان را حمایت از این رسانه ها دانست و اظهار داشت: بی گمان رسانه ها بازوان قوی مسئولان هستند و نباید از انعکاس مطالبات و مشکلات در رسانه ها واهمه داشته باشند .
وی با اشاره به این مطلب که خبرگزاری تفتان ما یکی از بهترین و دقیق ترین رسانه های جنوب استان است ، تصریح کرد: رسانه‌ها پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند و وظیفه دارند حساسیت‌ها و دغدغه‌های مردم جامعه را به مسئولان انتقال دهند و عملکرد مسئولان را نیز به گوش مردم برسانند.
چاکرزهی از رسانه‌ها به عنوان سرمایه گران بهای عصر ارتباطات یاد کرد و افزود: رسانه ها بدون شک در تولید و ارتقاء احساس امنیت در جامعه و نیز هدایت افکار عمومی نقشی مهم و تاثیر فوق العاده ای دارند .
وی تاکید کرد: یک خبرنگار باید عاشق اطلاع رسانی باشد و کسانی که کار رسانه ای را انتخاب می کنند باید آگاه به مسائل سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی روز دنیا باشند تا بتوانند در تنویر افکار مردم جامعه نقش خوبی را ایفاء نمایند .
فرماندار خاش از حضور اعضای پایگاه خبری در این نشست قدردانی کرد و خاطرنشان کرد: بنده هر روز در ساعات مختلف اخبار سایت وزین تفتان ما را مطالعه می کنم و برای رشد و ارتقای شهرستان از تمام ظرفیت و توان این قشر از جامعه بهره خواهم برد.
وی با بیان این‌که اصحاب رسانه وظیفه آگاه‌سازی جامعه را بر عهده دارند، افزود: تحلیل‌های موشکافانه و دقیق یکی از مهم‌ترین وظایف خبرنگاران است و از این قشر انتظار داریم که به درستی در این مسیر گام بردارند.
وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان خاش ، گفت: شهرستان خاش در بخشهای مختلف از ظرفیتهای بالقوه ای برخوردار بوده که حمایتهای دولت از نیروی انسانی پرتوان منطقه میتواند تولید و اقتصاد را شکوفا نماید.
چاکرزهی ضمن تاکید این مطلب که رسانه ها نسبت به معرفی اماکن توریستی و گردشگری شهرستان تلاش کنند ، افزود: وجود قله و کوه آتشفشان نیمه فعال تفتان با چهار هزار و ۵۰ متر ارتفاع (بام شرق ایران) و زیباییهای کم نظیر دامنه و حاشیه این کوه زمینه بسیار مهمی برای توسعه گردشگری است.
وی تصریح کرد: شهرستان خاش در بخشهای مختلف از جمله دام ، کشاورزی و صنایع دستی نیز از توان و ظرفیت های بالقوه ای برخوردار است که رسانه ها نیز در معرفی این پتانسیل ها و ظرفیت های که بعضاً ناشناخته هستند باید تلاش کنند .
نماینده عالی دولت در شهرستان خاش گفت: شهرستان خاش هم اکنون ۳۷ هزار هکتار زمین زراعی وباغی دارد که امسال به همت کشاورزان منطقه افزون بر ۲۸۸ هزار تن محصول تولیدی این منطقه به بازارهای مصرف عرضه شده است.
چاکرزهی سطح زیرکشت محصولات زراعی شهرستان خاش را ۲۳ هزار هکتار با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن تولید سالانه و سطح زیرکشت محصولات باغی را ۱۴ هزار هکتار با ظرفیت ۳۸ هزار تن تولید عنوان کرد.
وی با اشاره به این مطلب که باید از این همه ظرفیت و گنجینه بزرگ به بهترین نحو بهره گیریم ، تصریح کرد: تمامی موانع در مسیر اجرای طرحهای گردشگری تفتان و شهرستان خاش باید برداشته شود و مسوولان و رسانه ها نیز باید زمینه معرفی و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را از طریق اطلاع رسانی فراهم کنند .
فرماندار خاش بیان کرد: این شهرستان در عرصه منابع طبیعی نیز ظرفیتهای مطلوبی داشته که وجود ۱۲۰ هزار هکتار جنگل، یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار مرتع، ۷۸ هزار هکتار بیابان با ظرفیت پرورش و رشدبیش از یک هزار گونه گیاهی و ۱۷۰ گونه گیاه دارویی در کنار یک میلیون و ۹۵۰هزار هکتار حوزه آبخیز کویر لوت، ماشکید و جازموریان به آن عظمت و اعتباربخشیده است.
علیرضا هاشمی فر مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی تفتان ما ( نخستین خبرگزاری شهرستان خاش ) نیز در ادامه این نشست ضمن ارائه گزارش عملکرد این خبرگزاری ، اظهار داشت : مسائل و مشکلات متعددی در سطوح مختلف جامعه وجود دارد که رسانه‌ها باید آن‌ها را با نگاه تیزبین خود گزارش و در راستای رفع آن‌ها پیشنهاد و طرح ارائه دهند.
وی با بیان این‌که افزایش اعضای این خبرگزاری به خودی خود می‌تواند بسیاری از مشکلات و مسائل را حل کند، بیان کرد : این خبرگزاری با حمایت های مسئولین این شهرستان و جذب خبرنگاران بیشتر می تواند پیگیر مطالبات مردمی و در جامعه اثرگذار باشند.
هاشمی فر در پایان نقد را یکی از ابزارهای رشد هر جامعه‌ای برشمرد و اظهار داشت: نقد عالمانه، نقد منصفانه، نقد دلسوزانه و نقد سازنده می‌تواند گره بسیاری از مشکلات را در جامعه باز کند و امنیت و آرامش را در جامعه حاکم کند.وی اظهار داشت : خبرنگاران با قلمی که در دست دارند اخبار و تحلیل های خود را در مسیر سازندگی و کمک به مسئولان منتشر می کنند .
وی بیان کرد : باید از اصحاب رسانه حمایت کنیم و در تقویت این قشر بکوشیم زیرا که موفقیت هر کشوری در گرو موفقیت رسانه‌ای آن ملت است.
مدیر مسئول تفتان ما در پایان با اشاره به این که هدف این پایگاه خبری ( خبرگزاری شهرستان خاش ) اطلاع رسانی دقیق و بموقع ، شفاف سازی و پیگیری مطالبات و مشکلات مردمی است ، اذعان داشت : خبرنگاران و اصحاب رسانه رسالت خود را به خوبی حفظ خواهند کرد و در مسیر خدمت به مردم گام بر می دارند .
انتهای پیام/4382
http://asrehamoon.ir/vdcjymei.uqea8zsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما