تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۸
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان؛

شهرستان سرباز به قطب صنایع دستی جنوب استان تبدیل خواهد شد

مشتاق گوهری گفت:با توجه به اینکه استان از نظر توسعه گردشگری به سه منطقه مهم تقسیم شده است،شهرستان سرباز در برنامه توسعه و افق چهار ساله به قطب صنایع دستی جنوب استان تبدیل خواهد شد.
شهرستان سرباز به قطب صنایع دستی جنوب استان تبدیل خواهد شد
شهرستان سرباز به قطب صنایع دستی جنوب استان تبدیل خواهد شد

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  پاپایا،مشتاق گوهری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان سرباز گفت:با افزایش کاوش ها،پژوهش ها،توجه به حوزه های مرمت آثار و حوزه چاپ ونشر افکار جایگاه ویژه خود رادر منطقه جنوب شرق به دست آوریم.

وی افزود: رسالت و اهداف میراث فرهنگی تنها به فعالیت های روزانه اداری ختم نمی شود بلکه افقی که ما به آن می نگریم افق توسعه و حضور دربرنامه های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان با تاکید بر اینکه از مزیت های برتر گردشگری در مناطق مختلف استان نهایت بهره برداری را خواهیم داشت، تصریح کرد: با  تغییر محور ترانزیت ایرانشهر،سرباز به چابهار، جایگاه سرباز در حوزه توسعه گردشگری و صنایع دستی متمایز خواهد شد.

  گوهری با اشاره به اینکه استان از نظر توسعه گردشگری به سه منطقه مهم تقسیم شده است، گفت: شهرستان سرباز در برنامه توسعه و افق چهار ساله به قطب صنایع دستی جنوب استان تبدیل خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که مرکز آموزشی صنایع دستی سرباز به عنوان قطب آموزش صنایع دستی و هنرهای سنتی منطقه مکران تبدیل می شود، افزود: اگر به مرکز آموزشی صنایع دستی سرباز اعتبار لازم اختصاص یابد به زودی این مرکز به عنوان قطب آموزش صنایع دستی و هنرهای سنتی منطقه مکران تبدیل می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان در ادامه از سفر قریب الوقوع رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری کشور خبر داد و تصریح کرد: سند توسعه گردشگری وصنایع دستی استان در این سفر تقدیم سلطانی فر خواهد شد.
انتهای پیام/4382

http://asrehamoon.ir/vdciyuay.t1arp2bcct.html
منبع : پاپایا
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود