تاریخ انتشار :يکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۷
گزارشی از نبود ایستگاه آتش نشانی در جنوب سیستان و بلوچستان؛

حادثه ایرندگانی ها را صدا نمی کند؛ مسئولان به فکر باشند!

بخش ایرندگان با وجود جمعیتی بالغ بر 15 هزار نفر فاقد هرگونه امکانات آتشنشانی بوده که وقوع چندین آتش سوزی در ماه های اخیر نشان از نیاز وافر منطقه به ایستگاه آتشنشانی دارد.
حادثه ایرندگانی ها را صدا نمی کند؛ مسئولان به فکر باشند!
حادثه ایرندگانی ها را صدا نمی کند؛ مسئولان به فکر باشند!
به گزارش خبرنگار حوادث عصر هامون،ایرندگان به دلیل دارا بودن نخلستانهای فراوانی که دراثر کم آبی و خشک سالی های اخیر تقریبا خشک شده اند، مستعد آتش سوزی های فراوان می باشد که به منظور جلوگیری و مقابله از خسارات احتمالی باید یک ایستگاه آتشنشانی در آن راه اندازی شود.
با وجود دمای بالای هوا در منطقه آتش سوزی یک تهدید دائمی در ایرندگان به شمار آمده چرا که به دلیل فقدان امکانات اطفای حریق در بخش کوچکترین شعله آتش به سرعت گسترش یافته و صدمات گسترده و خانمان سوزی را در پی دارد.
به دلیل فاصله یکصد کیلومتری خاش به ایرندگان و ضرورت توجه به نکات ایمنی وجود حداقل یک ایستگاه آتش نشانی در  این بخش ضروری می باشد.

نبود ایستگاه آتشنشانی از عوامل اصلی گسترده شدن آتش به شمار می رود
عضو شورای بخش ایرندگان گفت: فقدان خودرو و ایستگاه آتشنشانی با توجه به فاصله بیش از یکصد کیلومتری تا نزدیکترین ایستگاه آتشنشانی در شهرستان خاش از عوامل اصلی گسترده شدن آتش سوزی در ایرندگان و به عنوان یک عامل بحرانی به شمار می آید.
محسن دادکانی افزود: در طی ماه های اخیر چندین آتش سوزی در ایرندگان رخ داد که با توجه به نبود ایستگاه آتش نشانی خسارات زیادی به نخلستان ها، منابع طبیعی و زمین های کشاورزی وارد شد. همچنین نیروهای اعزامی آتشنشانی خاش بعد از گذشت سه ساعت به دلیل خرابی جاده ایرندگان و بعد مسافت زیاد به محل آتش سوزی رسیده و آتش را مهار کردند.
وی در این راستا عنوان کرد: خرابی جاده و فقدان روکش آسفالت مناسب خود مزید برعلت جهت تاخیر ماشین های آتش نشانی به ایرندگان است.
وی ادامه داد: مهم ترین منبع درامد مردم ایرندگان کشاورزی بوده که با وقوع حریق خسارات جبران ناپذیری به آن ها تحمیل می شود بنابراین ایجاد ایستگاههای آتشنشانی یکی از مهم ترین خواسته های مردم ایرندگان به شمار می رود.
وی با بیان در آتش سوزی نخلستان های ایرندگان کمبود وسایل و امکانات بیش از هر زمان دیگری خود را نشان داد افزود: در روز عید قربان نیز سه کپر به همراه تمامی اثاث آن ها کاملا در آتش سوخت.

فرماندار خاش ایجاد ایستگاه آتشنشانی را به مردم ایرندگان وعده داد
عضو شورای شهر خاش اظهار داشت: استقرار ایستگاههای آتشنشانی در ایرندگان که محل سکونت عشایر سخت کوش، کشاورزان و دامداران و نیز عرصه حضور گردشگران پر شمار می باشد باید در دستور کار دولت قرار گیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به بعد مسافت نسبت به شهرهای همجوار، اگر آتش سوزی اتفاق بیافتد در خوشبینانه ترین حالت سه ساعت طول میکشد تا ماشین آتش نشانی از شهرهای همجوار به ایرندگان برسد.
دادکانی گفت: در آخرین جلسه اعضای شورای شهرستان با فرماندار خاش، چاکرزهی قولی مبنی بر خرید دو دستگاه ماشین آتشنشانی از طریق دفتر روستایی استانداری برای ایرندگان و بخش مرکزی خاش داد که با توجه به نیاز منطقه به ایستگاه آتشنشانی، مردم ایرندگان امیدوارند این وعده زود عملی شود.
انتهای پیام/9031-1 http://asrehamoon.ir/vdcevv8f.jh8ppi9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما