تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹
بر خلاف وعده مسئولان خسارت محصول خرمای کشاورزان دلگانی هنوز بعد از چند ماه پرداخت نشده است.
خسارت بیمه ای که به کشاورزان دلگانی پرداخت نشد/ خواب غفلتی که سنگین تر شد
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، بیمه محصولات کشاورزی به عنوان یکی از راهکارهای نوین برای مقابله با خطرات فعالیت‌های کشاورزی و در نتیجه کاهش نوسانات درآمدی کشاورزان در کشور و جهان مورد توجه و تاکید قرار گرفته است.
خسارت بیمه ای که به کشاورزان دلگانی پرداخت نشد
بیش از 2 ماه قبل گزارشی درباره پرداخت نشدن بیمه کشاورزان خرماکار دلگانی در این پایگاه خبری با عنوان بد قولی صندوق بیمه کشاورزی در پرداخت خسارت کشاورزان/ خواب غفلت مسئولان، اما بر خلاف وعده رئیس جهاد کشاورزی دلگان که گفته بود: تا اواخر خرداد ماه خسارت محصول خرما به کشاورزان از طریق صندوق بیمه کشاورزی پرداخت خواهد شد، خسارت این کشاورزان خرما کار پرداخت نشده است.
نارویی یکی از این کشاورزان در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام پرداخت نشدن بیمه محصولات کشاورزی خرما اظهار کرد:بیش از یکسال و نیم قبل محصول خرمای خود را به امید روزی که اگر آفتی دید، بیمه کردیم.
وی با بیان اینکه در سال گذشته این نخیلات تحت انواع آفت و بلایای طبیعی قرار گرفتند افزود: ولی هنوز غرامت و خسارت سال گذشته را بیمه کشاورزی پرداخت نکرده است.
نارویی با اشاره به اینکه امسال هم محصولاتمان را بیمه کرده ایم بیان کرد: بعضی از کشاورزان به دلیل بدقولی مسئولان، رغبتی برای بیمه محصولاتشان را ندارند.
این کشاورز دلگانی تصریح کرد: بهتر است مسئولان نسبت به رفع این معضل که باعث نگرانی ما کشاورزان شده است اقدام عملی و جدی کنند.
خواب غفلتی که سنگین تر شد
طی تماس خبرنگار دلگان پرس با یارمحمد بامری رئیس جهاد کشاورزی، تلفن همراه وی خاموش بود، اما تا حصول نتیجه این پایگاه خبری پیگیر پرداخت خسارت کشاورزان دلگانی خواهد بود.
 
انتهای پیام/9507 http://asrehamoon.ir/vdcg7q97.ak93t4prra.html
منبع : دلگان پرس
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود