تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۵
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

برای ساخت 4 دهکده توریستی در سواحل عمان 10 میلیارد ریال تصویب شد

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان گفت: برای ساخت 4 دهکده توریستی درسواحل رمین، چابهار، کنارک و درک 10 میلیارد ریال تصویب شد، همچنین زیرساخت های لازم برای توسعه گردشگری در این سواحل آماده می شود.
برای ساخت 4 دهکده توریستی در سواحل عمان 10 میلیارد ریال تصویب شد
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، دکتر کامبیز مشتاق گوهری اظهار کرد: در جهت توسعه گردشگری، مجموعه های اقامتی استاندارد در قالب سویت و هتل آپارتمان در 4 منطقه ساحلی دریای عمان جهت استفاده گردشگران داخلی و خارجی ساخته می شود.                                           
وی افزود: در راستای توسعه هر چه سریعتر گردشگری استان هم اکنون جانمایی ایجاد دهکده های گردشگری در مناطق ساحلی رمین، چابهار، کنارک و زرآباد به اتمام رسیده است.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: بر اساس مطالعات صورت گرفته، ایجاد دهکده توریستی ساحلی در منطقه رمین به 400 میلیون تومان اعتبار نیاز خواهد داشت همچنین برای ایجاد دهکده ساحلی در درک و پارک بهاران چابهار 200 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: به منظور تحقق بخشی به اهداف بلند مدت استان در جهت بهره برداری اقتصادی از دریای عمان، اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان نیز برنامه های ویژه ای برای توسعه گردشگری در نوار ساحلی دریای عمان و ایجاد توریسم دریایی تدوین کرده است.                                            
 وی تشریح کرد: طراحی این دهکده های گردشگری در نوار ساحلی دریای عمان توسط گروه مهندسین مشاور به اتمام رسیده است و پروژه های زیرساختی در مناطق انتخاب شده جهت ایجاد دهکده گردشگری ساحلی در حال اجراست.
دکتر مشتاق گوهری عنوان کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته از سوی کارشناسان گردشگری استان ، تکمیل هر یک از پروژه های مذکور بنا بر پروژه های تعریف شده در هر منطقه ساحلی، بین پنج تا 10 میلیارد ریال اعتبار صرف می شود.
وی اذعان کرد: آب رسانی، برق رسانی، ایجاد سرویس های بهداشتی و ایجاد راه دسترسی به مناطق تعیین شده در سواحل استان چهت ایجاد دهکده گردشگری از جمله مهمترین زیرساختهایی است که اجرای آنهای هم اکنون عملیاتی شده است.
دکتر مشتاق گوهری خاطرنشان کرد: پس از اتمام پروژه زیرساختهای لازم در سواحل جانمایی شده در جنوب استان، این مناطق ساحلی جهت تکمیل تاسیسات گردشگری دریایی - ساحلی و سایر خدمات تفریحی و گردشگری در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت.
وی اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان با وجود برخورداری بخش زیادی از سواحل مکران طی سالهای گذشته نتوانسته است، از این نعمت خدادادی در راستای توسعه اقتصادی استان و ونیز اشتغال زایی بهره مند شود.
         
وی اذعان کرد: یکی از مهمترین این برنامه ها ایجاد دهکده های ساحلی توریستی در برخی از مناطق واقع شده در نوار ساحلی دریای عمان است.
این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان در ادامه گفته های خود، هزینه لازم جهت ایجاد دهکده گردشگری کنارک را 300 میلیون تومان اعلام کرد.
به گفته مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان، این میزان اعتبارات از محل منابع استانی و ملی تامین خواهد شد.
انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcg7t9y.ak9uy4prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود