تاریخ انتشار :يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۹
ناهماهنگی مسئولان هیئت هاکی سیستان و بلوچستان وعدم حمایت از علاقه مندان این رشته در بخش آقایان باعث شده است که برخی استعدادی های ورزشی جنوب شرق به فراموشی سپرده شوند.
استعدادهایی که در آتش بی تدبیری می سوزند/ تکرار قصه پر غصه هاکی بازان و گوش ناشنوای مسئولان
به گزارش عصرهامون، سیستان و بلوچستان، استانی پهناور که در رشته های مختلف ورزشی استعدادهایی را در خود پرورش داده، ورزشکارانی که می توانند فاتح قله های ملی و فراملی باشند اما به یکباره با تغییر مدیریت ها نادیده گرفته می شوند.
 
هاکی سیستان و بلوچستان نیز که روزگاری یکی از قطب های هاکی کشور به شمار می رفت، این روزها در آتش بی تدبیری مسولان مربوطه روزگار بدی می گذراند که تعطیلی بخش آقایان به اذعان ورزشکاران با سابقه این رشته تنها بخشی از اهمال کاری متولیان است.
 
موضوعی که ورزشکاران این رشته از آنجایی که گوش شنوایی برای شنیدن دردهایشان و تدبیری برای رفع مشکلاتشان وجود نداشت، در قالب ارسال پیام هایی به این پایگاه خبری و تماس با خبرنگار ما خواستار پیگیری آن شدند.   
 
البته مشکلات هاکی بازان و گلایه هایشان از کوتاهی مسئولان امر موضوع تازه ای نیست، اما این بار نه از کمبود امکانات بلکه از تعطیلی و هدر رفت استعدادها گلایه مند هستند.

تعطیلی 10 ماهه هیئت
 
رضایی که به گفته خودش یکی از بازیکنان و مسئولان قدیمی هیئت هاکی سیستان و بلوچستان است، به خبرنگار ما گفت: متاسفانه 10 ماه است که هیئت برای آقایان تعطیل است و استعداد های این رشته در استان و به خصوص شهر زاهدان در حال از بین رفتن هستند.
 
وی ادامه داد: انتظار می رود، رسانه ها در این راستا زبان گویای ما باشند و مشکلات این هیئت را پیگیری کنند تا مسئولان آن در تصمیماتشان در مورد آقایان تجدید نظر کنند و این رشته دوباره در استان برای ورزشکاران مرد که علاقه مندان زیادی نیز دارد فعال شود.
 
استعدادهایی که می سوزند

 
ابراهیم ریگی، یکی دیگر از ورزشکان این رشته بیان کرد: بیش از 10 ماه است که هیئت هاکی سیستان و بلوچستان در بخش آقایان تعطیل شده است و ملی پوشان این رشته هیچ امکان فعالیتی ندارند.
 
وی که به گفته خودش آقای گل المپیاد هاکی کشور و ملی پوش این رشته است، اضافه کرد: متاسفانه هیچ کس پاسخگوی مشکلات ما نیست، با توجه به این مهم از این پایگاه خبری خواستار رفع این مشکل و فعالیت مجدد آقایان علاقه مند به این رشته و در واقع استعدادهای هاکی جنوب شرق کشورهستیم.
 
پیگیری های بی ثمر
 
محمد امین مالکی، یکی دیگر از بازیکنان هاکی مردان زاهدان نیز گفت: هیئت هاکی سیستان و بلوچستان در بخش آقایان قبل از شیوع کرونا تعطیل شده و هیچ پیگیری برای فعالیت مجدد علاقه مندان انجام نشده است.
 
 وی ادامه داد: ورزشکاران بزرگسال و مربیان این رشته پیگیری های زیادی برای فعالیت مجدد استعدادهای آن انجام دادند اما نتیجه ای دریافت نکردند و ورزشکاران حرفه ای به دلیل این نابسامانی می سوزند.
 
فعالیت در هیئت استان های دیگر
 
علیرضا کیخواه نژاد، یکی دیگر از ورزشکاران با سابقه این رشته نیز گفت: متاسفانه با توجه به این که هیئت هاکی سیستان و بلوچستان در بخش آقایان تعطیل است، فعالیتم را با هیئت های خراسان شمالی و جنوبی ادامه می دهم.
 
به گفته وی، پیگیری های زیادی برای فعالیت مجدد این رشته در بخش آقایان انجام شده، اما از سوی مسئولان امر اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

معترضان، هاکی باز نیستند

حسن زاده کیخا، رئیس هیئت هاکی سیستان و بلوچستان نیز بعد از تماس های مکرر خبرنگار ما گفت: فقط امکان مصاحبه حضوری دارم که به همین جهت به دفتر عصرهامون خواهم آمد، اما هیئت هاکی سیستان و بلوچستان در هر 2 بخش آقایان و بانوان فعال است و کسانی که مدعی تعطیلی این رشته هستند، جزو ورزشکاران نیستند.

انتهای پیام/
 
 
 
 
http://asrehamoon.ir/vdcjmhevxuqe8yz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود