تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۷
در راستای اجرای طرح کمک‌های مومنانه 300 بسته نوشت افزار بین دانش‌آموزانِ زاهدانی توزیع شد.
پیشتازی بسیج ادارات در یاری دانش آموزان بی بضاعتِ زاهدانی/ 300 بسته لوازم التحریر در قالب رزمایش کمک های مومنانه توزیع شد
به گزارش عصرهامون، شیوع ویروس منحوس کرونا موج همدلی را در بین اقشار و مجموعه‌های مختلف ایجاد کرد به ویژه از زمانی که رهبر معظم انقلاب پیشنهاد اجرای رزمایش کمک های مومنانه را صادر کردند.

در این بین پیشقراولان همیشگی در حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی بار دیگر به ندای حق لبیک گفته و همچنان با گذشت قریب به دوسال بدون هیچ چشم داشتی در حال ارائه خدمت بی منت به مردم در اقصی نقاط هستند.

اجرای دو رزمایش کمک های مومنانه و طرح شهید سپهبد سلیمانی که به واقع اثراث چشمگیری در کاهش آمار مبتلایان به کووید و آمار مرگ و میر داشت چرا که هربار سبزپوشان انقلاب به همراه گروه های جهادی در یک عرصه به مردم خدمت دهی کرده تا مرهمی بر دردهای کرونایی آنان باشند.

در همین راستا از آنجا که شیوع ویروس منحوس کرونا مشکلات اقتصادی زیادی به وجود آورد بسیج در سیستان وبلوچستان اقدام به اجرای طرح هایی پیرامون کمک به دانش آموزان بی بضاعت کرد تا حتی یک نفر از تحصیل و یادگیری علم و دانش عقب نماند.  

 تداوم رزمایش کمک های مومنانه در عرصه علم و دانش

حسن نکویی، مدیر سازمان بسیج ادارات سپاه سلمان در گفت وگو با خبرنگار ما از تداوم رزمایش کمک های مومنانه در عرصه علم و دانش خبر داد و بیان کرد: با توجه به فرامین مقام معظم رهبری و تاکید بر ادامه کمک مومنانه، کمک به نیازمندان و خانواده های آسیب دیده از کرونا به مناسبت بازگشایی مدارس در قالبتهیه و توزیع بسته های نوشت افزار، البسه، کیف و کفش در دستور کار بسیج و سپاه قرار دارد.
 
وی با بیان اینکه کمک به دانش‌آموزان کم بضاعت علاوه بر پاداش دنیوی موجب پاداش در قیامت نیز خواهد شد، افزود: 300 بسته لوازم التحریر به همت بسیج ادارات و کارمندان سیستان و بلوچستان و شرکت توزیع برق استان از محل صرفه جویی برق در محل مدرسه دخترانه انقلاب توزیع شد.

این مسئول تصریح کرد: هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل باز بماند؛ در این راستا بسته های فوق شامل دفتر، خودکار، مداد، مداد رنگی و خط کش بوده و با رعایت و حرمت کرامت انسانی بین دانش آموزان بی بضاعت شناسایی شده، اهدا گردید.

وی اذعان کرد: از ابتدای امسال کمک‌های مومنانه در قالب بسته های معیشتی، جهیزیه، البسه و بسته های بهداشتی و حمایتی بین نیازمندان شناسایی شده توسط حوزه ها و پایگاه‌های مقاومت توزیع شد.

نکویی تاکید کرد: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری و تاکید بر ادامه کمک مومنانه، کمک به نیازمندان و خانواده های آسیب دیده از کرونا در قالب کمک های مومنانه ادامه دارد.

وی ادامه داد: این اقدام خداپسندانه در آستانه بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید با هدف کمک به تحصیل دانش آموزان و گسترش تعلیم و در دستور کار قرار گرفت و منجر به خشنودی دانش آموزان شد.

به گفته این مسئول، برگزاری میز خدمت در محلات، مساجد و ادارات کل یکی از اقدامات مطلوب بسیج کارمندان است که باعث دیدار چهره به چهره مردم با مسئولین و سبب گفت و گوی مستقیم آنها شده  و مشکلات و گرفتاری های مردم تا حصول نتیجه پیگیری می شود.

مدیر سازمان بسیج ادارات استان خاطر نشان کرد: اعزام گروه های پزشکی، دامپزشکی و خدمات رسان به مناطق حاشیه شهرهای استان، برگزاری کارگاه سلامت اداری، دوره های توانمندسازی فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج، مشارکت در طرح های شهید سلیمانی و شهید رجایی از دیگر عملکرد این سازمان است.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcefe8zzjh8e7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود