تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۵
در راستای ایجاد اشتغال و محرومیت زدایی در جنوب شرق کشور تاکنون با اجرای یازده هزار و 291 پروژه عمرانی و اشتغالزایی، زمینه ‏اشتغال برای 37 هزار و 140نفر به صورت کارگر فصلی و تعداد یازده هزار و 560 نفر به صورت ‏دائم ایجاد شده است. ‏
گام بلند سپاه برای اشتغالزایی و رفع محرومیت در جنوبشرق/‏ زمینه اشتغال بیش از 48 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مهیا شد
به گزارش عصرهامون، سال هاست که ثابت قدم دوشادوش مردم ایستاده اند و خدمات ماندگار را با اجرای طرح های محرومیت زدایی رقم زده اند.

با روحیه بسیجی و تفکر انقلابی خود بدون هیچ چشم داشت و منتی گام برداشته و از تمام توان و ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی سپاه به صورت برنامه ریزی شده برای پیشبرد برنامه های محرومیت زدایی و اشتغال زایی استفاده می کنند.

در این زمینه با توجه به اینکه تحقق عدالت اجتماعی در بیانیه گام دوم انقلاب از تأکیدات ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی است برای تحقق هر چه سریعتر این مهم عزم خود را بیش از گذشته جزم کرده تا به ندای رهبر خویش لبیک گویند و در زمینه‌های اشتغال زایی و محرومیت زدایی در مناطق محروم و کم برخوردار فعالیت کنند.

محرومیت زدایی و کمک به بهبود معیشت مردم به خصوص در مناطق محروم یکی از اولویت هایی در دستور کار سبزپوشان است که با هدف توانمند سازی افراد در حال انجام بوده؛ خیاطی، کارگاه بلوک زنی، تیرچه زنی، جوجه کشی، دامپروری، زنبور عسل از جمله مشاغل ایجاد در این سال‌ها شده است.

قاسم حسن زاده، مدیر روابط عمومی قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه در اینباره به خبرنگار ما بیان کرد: از سال ۸۸ تا آبانماه 1400 که ‏نیروی زمینی سپاه فعالیت خود را در سیستان و بلوچستان آغاز کرده تاکنون20 هزار و 858 پروژه برنامه ‏ریزی شده که از این تعداد یازده هزار و 291 پروژه عمرانی و اشتغالزایی در استان سیستان وبلوچستان با ‏اشتغالزایی برای 37 هزار و 140نفر به صورت کارگر فصلی و تعداد یازده هزار و 560 نفر اشتغال به صورت ‏دائم و تعداد 99 هزار و 260 نفر اشتغال با اجرای طرح رزاق ایجاد شده است. ‏

وی افزود: در زمینه ایجاد اشتغال و توانمندسازی معیشتی ساکنین مناطق محروم پنج هزار و 324 پروژه    اجرا شده که شامل 871 برنامه تولیدی است.

به گفته این مسئول؛ این تولیدی های شامل50 کارگاه صنایع دستی و پوشاک، تیرچه بلوک، درب و پنجره سازی، 31 مورد پرورش شترمرغ و 194کارگاه بلدرچین، راه اندازی 51پنل خورشیدی و 15 نانوایی، احیاء پنج مورد معدن، ایجاد یک کارخانه پسته پاک کنی و احداث 22 مورد استخر پرورش ماهی است.

وی تصریح کرد: اهدای دام سبک به 358 خانواده، احداث 122مورد جایگاه دام، احداث 2 باب مغازه، اهدای هشت دام سنگین، ایجاد یک مجموعه تحقیقاتی و توزیع11 دستگاه جوجه کشی از دیگر اقدامات در عرصه اشتغالزایی به شمار می رود.
مدیر روابط عمومی قرارگاه قدس نزسا ادامه داد: تعداد 976 برنامه در زمینه کشاورزی شامل حفر و بازسازی 161 حلقه چاه کشاورزی و شرب، احیاء 38 قنات، تسطیح 381 پروژه ) شامل 762 هکتار) اراضی کشاورزی، احداث و ترمیم 319 واحدگلخانه، کمک به کشت محصولات کشاورزی به 43خانواده و آبیاری قطره ای 34 هکتار باغات در این مدت صورت گرفته که زمینه اشتغال را برای 9 هزار و 803 نفر به صورت دائم و 31 هزار و 113 نفر کارگر فصلی ایجاد کرده است.

وی به احیاء 33 هزار هکتار اراضی مستعد استان مصوبه سفر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: از این میزان 22 هزار هکتار مطالعه آن انجام و6 هزار و 954 هکتار آن با راه اندازی 6 شرکت تعاونی ایثار احیاء شده است.

 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcjixevmuqex8z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود