تاریخ انتشار :شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴
در حالی سوز و سرما در استخوان های‌ کسبه سیستان وبلوچستان فرو می‌رود که با مشکل تامین نفت مواجه شده و در این روزهای سرد به سختی مغازه های خود را گرم می کنند.
کسبه سیستان وبلوچستان بی دفاع در برابر سرمای زمستان/80 لیتر نفت، سهم سالانه کسبه از فرآورده های سوختی!
به گزارش عصرهامون، کسبه سیستان وبلوچستان به ویژه در کلانشهر زاهدان در حالی روزهای سرد و سختی را در محل کسب و کار خود سپری می کنند که با مشکل تامین نفت مواجه شده و در این روزهای سرد به سختی مغازه های خود را گرم می کنند.

شماری از این افراد ضمن گلایه از متولیان امر، گفتند: پاسکاری اصناف از یک اداره به اداره دیگر کلافه کننده بوده و این میزان سهمیه کفاف فصل زمستان و تامین گرمای محل کسب و کار را نمی کند.

به اذعان کسبه، عدم گاز رسانی به تمام نقاط شهر معضلی است که متولیان باید به تسریع آن دامن زده تا از معضلات کسبه پیرامون تامین سوخت زمستانی کاسته شود.

متولیان امر با کسبه همکاری داشته باشند

سید‌علی میر‌حسینی، رئیس خانه اصناف مرکز سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما پیرامون مطالبه تامین سوخت زمستانی کسبه، بیان کرد: موضوع درخواست فرآورده برای اصناف به سال 97 مربوط می شود، از آنجایی که کسبه هزینه عوارض، مالیات، تامین اجتماعی را پرداخت کرده و نهایت هماهنگی را در عرصه های مختلف داشته و در تمامی عرصه های حضور دارند شایسته نیست برای دریافت 80 لیتر سهمیه سوخت زمستانی معطلی کشیده و متحمل رنج شوند.

وی افزود: از آنجایی که کسبه در حال ارائه خدمت به شهروندان می باشند با توجه به برودت هوای سرد برای ارائه هر چه بهتر خدمات باید رفاهیات آنها تامین شود، که موضوع سهمیه سوخت حداقل مطالبه این قشر برای تامین سوخت مصرفی موردنیاز در فصل سرد سال است.

این مسئول ادامه داد: معطلی و بروکراسی های وقت گیر برای مراجعه کسبه به شرکت نفت، شرکت گاز، سازمان صمت و یا مراجعه به کافی نت جهت ثبت‌نام آن هم برای کسبه ای که به علت شیوع ویروس کرونا دوسال تحت فشار بوده و اکنون با شیوع سویه های جدید باید در صف دریافت سهمیه نفت باشند، شایسته نبوده و می طلبد متولیان امر در این زمینه مساعدت بیشتری با این قشر زحمتکش داشته باشند.

وی تصریح کرد: این سختگیری و معطلی در حالیست که نهایتا تا یکسال آینده که روندگازکشی در کلانشهر زاهدان کامل شود همگان از نعمت گازشهری برخوردار می شوند و نیازی به نفت نخواهد بود.

میرحسینی گفت: تقاضای هرساله ما برای دریافت سهمیه فرآورده کسبه بر حسب لیست بوده که شرکت نفت پس رصد و بررسی های لازم که لیست خارج از قاعده نباشد، آن را تایید کرده و سپس سهمیه تخصیص می یافت تا واحد صنفی ما با مراجعه به نزدیکترین شعبه نفت اقدام به دریافت سوخت زمستانی کند؛ اما هم اینک طی سه سالی که شرکت گاز جهت تکمیل روندگازرسانی شهر ورود پیدا کرده این معضل بیش از پیش گریبانگیر کسبه شده است.


انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdchkmnzx23nkxd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما