تاریخ انتشار :شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸
بانوان بسیجی جهادگر در راستای تداوم رزمایش کمک های مومنانه در فصل زمستان با توزیع بیش از 16 هزار بسته معیشتی و بهداشتی، گرما بخش خانه نیازمندان در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان شدند.
وقتی دستان سخاوتمندانه‌ مرهم درد نیازمندان می شود/ توزیع بیش از 16 هزار بسته معیشتی و بهداشتی، کمک مومنانه بسیجیان به مردم
به گزارش عصرهامون، قریب به دوسال از شیوع ویروس کرونا و البته حضور میدانی گروه های جهادی و بسیجی در میدان مقابله با این بیماری ناشناخته برای کاهش آلام مردم می گذرد؛ حضوری که گرما بخش خانه نیازمندان به ویژه در فصل سرد زمستان شده است.

شیوع کرونا اگرچه مشقت و رنج هایی را در کنار از دست دادن عزیزان به دنبال داشت اما صحنه هایی از دوران دفاع مقدس را تداعی کرد که چگونه جوانان و نوجوانان در خط مقدم مقابله با دشمن روانه میدان نبرد می شدند.

امروز نیز جوانان و نوجوانان در قالب گروه های جهادی و مردمی در برابر ویروس کرونا با الگوگیری از سیره و روش شهدا و رزمندگان پرشتاب برای خدمت به نیازمندان در صحنه حاضر شده و با انجام رزمایش کمک های مومنانه به ندای رهبر خویس لبیک گفته تا حضورشان گرمی بخش خانه نیازمندان باشد.

حضوری که نشان می دهد هنوز هم هستند دستانی سخاوتمند، که زندگی نیازمندان را گرم می‌کنند، کمک های مومنانه نمونه‌ ای از این اقدام است که می توان در رزمایش مواسات و همدلی آن را مشاهده کرد.

از توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی تا ویزیت رایگان بیماران

آذر کیخا، مسئول بسیج جامعه زنان سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: در راستای تداوم کمک های مومنانه در یکماه اخیر به همت بانوان بسیجی جهادگر در استان  علاوه بر جمع آوری یک میلیون و 850 هزار تومان کمک نقدی، هزار و 810 بسته معیشتی تهیه و در مناطق محروم بین نیازمندان توزیع کرده که این اقدام خداپسندانه، گرما بخش خانه نیازمندان در سرمای زمستان شد.

وی افزود: بسیجیان و گروه جهادی این استان توانستند با همکاری و همدلی اقدام به طبخ و توزیع 2 هزار و 520 پرس غذای گرم،730 قرص نان و توزیع 350 بطری آب معدنی بین نیازمندانی که شناسایی آنها از قبل انجام شده، کنند.

این مسئول ادامه داد: در تداوم رزمایش کمک مومنانه با هدف ایجاد شور و نشاط در بین دانش‌آموزان محروم و خانواده های آسیب دیده از کرونا، تهیه و توزیع لوازم التحریر در دستور کار بانوان بسیجی قرار گرفت که در این زمینه هزار و 144 بسته لوازم التحریر نیز در نقاط مختلف استان با حفظ شان و کرامت محصلان توزیع شد.

وی در بخش دیگر با اشاره به اینکه جلوگیری از انتقال ویروس منحوس کرونا نیازمند رعایت دستورالعمل های بهداشتی است، گفت: در این راستا 14 هزار و 358 بسته بهداشتی بین نیازمندان توسط گروه های جهادی توزیع شده است.

کیخا به ارائه خدمات درمانی رایگان بین نیازمندان اشاره کرد و افزود: ویزیت رایگان بیماران یکی از برنامه های مهم در طول سال است که در این راستا از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا و پس از پیشنهاد رهبر معظم انقلاب مبنی بر رزمایش کمک مومنانه، بسیج جامعه پزشکی همچون گذشته در هر جایی که توانسته اقدام به ارائه خدمات پزشکی و درمانی رایگان به مردم کرده، بر این اساس با همکاری بسجی جامعه پزشکی استان واکسیناسیون خانواده های نیازمند در دستور کار قرار دارد، همچنین در بازه زمانی یکماهه اخیر 280 بیمار در مناطق محروم و دورافتاده توسط پزشکان جهادگر ویزیت شده و داروی رایگان دریافت کردند.
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcgnn9qqak9tw4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما