تاریخ انتشار :چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۹
حاج محمدکریم عزیزی با اشاره به اینکه جنایات رژیم پهلوی فراموش نشدنی است، گفت: جمهوري اسلامي در طول بیش از چهار دهه ‏مراحل دشوار و موانع بسياري را پشت سر گذاشته که رهایی از یوغ استعمارگران، خودباوری و خودکفایی، پیشرفت در تمامی حوزه ها تنها بخشی از دستاوردها طی این سال ها است.
تمامی پیشرفت های کشور به برکت انقلاب اسلامی است/ نجات مسلمانان از یوغ استکبار سیاست اصلی امام راحل
به گزارش عصرهامون، انقلاب اسلامی ایران با گذر از گردنه های سخت، و در سایه خودباوری و اعتماد به نفس و با موفقیت و پیشرفت هایی که با وحدت، همدلی، همرامی و ولایت پذیری ملت با امام امت بود توانست بیش از چهار دهه تحریم ظالمانه را به فرصت تبدیل کند وامروز در بسیاری از عرصه های نظامی، دفاعی، علم و فناوری و غیره در رتبه های نخست جهانی بایستد.

این انقلاب پدیده ای الهی و مبارک بود که در اواخر قرن بیستم، جهان را به لرزه درآورد و نور امید را در دل مسلمانان و مستضعفان عالم روشن کرد.  

نجات مسلمانان از یوغ استکبار سیاست اصلی امام راحل بود  

حاج محمدکریم عزیزی، یکی از سران طوایف سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ‏ما پیرامون چهل و سومین بهار پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بیان کرد: انقلاب ‏اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، دستاوردهای بسیاری داشته و دارد که نخستینِ آن، آزاد ‏کردن ایران از یوغ استعمارگران، به ویژه استکبار جهانی است‎.

وی تصریح کرد: اولین هدف و دستاورد انقلاب اسلامی که امام خمینی(ره) بر آن تکیه داشت ‏این بود که چرا ملت ایران با داشتن سابقه تمدن، قوی تر از تمدن مصر و یونان، باید تحت ‏سلطه آمریکا باشد؛ در این زمینه امام راحل به قصد آزاد کردن ملت ایران و مسلمانان منطقه ‏از یوغ آمریکا قیام کرد و به فضل الهی ملت را از دام آمریکا نجات داد‎.

این سرطایفه عزت، عظمت و قدرت بی بدیل ایران در طی این سال ها را یکی دیگر از ‏دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: امروز ایران به یک قدرت در سطح بین الملل تبدیل ‏شده، و به جرات می توان گفت بالاترین قدرت در سطح خاورمیانه ‏است.

وی در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: جمهوري اسلامي ایران در طول بیش از چهار دهه ‏مراحل دشوار و موانع بسياري را پشت سر گذاشته است‎.

خودباوری و خودکفایی رهاورد انقلاب اسلامی  

به گفته عزیزی، هم اكنون ما شاهد اين هستيم كه ايران در بسياري از فناوري ها نه تنها خودكفا شده بلكه ‏به كشور صادر كننده خدمات فني مهندسي در حوزه هاي صنعت نظامی، نفت، كشاورزي، ‏بهداشت، سدسازي، تراكتورسازي، هسته اي، خودروسازي ، سلول هاي بنيادين و غیره نیز تبديل ‏شده است‎.‎

وی خاطر نشان کرد: كشوري كه قبل از انقلاب تقريبا تمام كالاهاي صنعتي خود را از خارج وارد مي كرد و معدود ‏كالاهاي ساخت داخلش نيز عموما از كيفيت و مرغوبيت پاييني برخوردار بوده، هم اكنون در ‏بسياري از زمينه ها به توليدكننده تبديل شده و توليداتش در بسياري از موارد، از جهت ‏كيفيت و استاندارد، قابل رقابت با مشابه خارجي بوده و در بسیاری از صنایع سال هاست كه ‏به مرز خودكفايي رسيده است.

جنایات رژیم پهلوی فراموش نشدنی است

این سرطایف در بخش دیگر سخنانش به تبیین جنایت‌ها، خیانت‌ها و خباثت‌های رژیم پهلوی‎ ‎اشاره کرد و گفت: شاه برای بقای خودش و برای اینکه نوکری آمریکا را استمرار ببخشد دست به هر جنایتی که ‏می توانست زد،جمعه سیاه و قیام ۱۵ خرداد تنها نمونه ای از صدها جنایتی است که هیچگاه از یاد و خاطر ملت ایران فراموش نخواهد شد.

 وی یکى از خصوصیات رژیم فاسد را دیکتاتورىِ سیاه و خفقان عجیب علیه مردم با ‏قساوت‌آمیزترین روش ها دانست و افزود: از بارزترین جنایات رژیم شاه همراهی و حمایت از آمریکا و رژیم صهیونیستی بود که آنها را اربابان خود می دانست و سرسپرده آنها بود و برای ملت خود ارزشی قائل نبود‎.‎

بیانیه گام دوم رمز ماندگاری انقلاب

عزیزی رمز ماندگاری انقلاب را داشتن رهبری شجاع و مبتنی بر آرمان‌های اسلام و انقلاب و بصیر و همچنین حضور مردم در تمام عرصه‌ها بیان کرد و گفت: در چهل و سومین بهار پیروزی انقلاب اسلامی ایران بیانیه گام دوم انقلاب، رمز ماندگاری در گام های پیش رو است؛ در این بیانیه، آرمان آینده انقلاب در چهل ساله دوم ایجاد تمدن نوین اسلامی ترسیم شده است.
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcg3n9quak9t34.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما