تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
منصور بیجار، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با فعالیت دو سامانه بارشی در استان، هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان خسارت به حوزه های مختلف راه، زیرساخت های شهری و بخش کشاورزی وارد شد.
بارندگی های اخير بیش از هزار و۹۵۰ میلیارد تومان خسارت در سیستان وبلوچستان برجای گذاشت/ ۴۱۰۰ واحدمسکونی نیازمند بازسازی و مرمت
به گزارش عصرهامون، منصور بیجار در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: پس از اعلام هشدارهای هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع هرگونه بحران احتمالی در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در پی تغییر توده های جوی، هشدارهای لازم به تمامی شهرستان ها ابلاغ و اولین جلسه ستاد بحران با ریاست حسین مدرس خیابانی برگزار و طی اقدام مبتکرانه توسط استاندار، استان به چهار قسمت تقسیم شد تا فرمانداران ویژه مناطق، این بحران را در شهرستان های تحت پوشش نیز مدیریت کنند.

کنارک بیشترین میزان بارندگی ها را در سیستان وبلوچستان به خود اختصاص داد

این مسئول افزود: پیش بینی های اولیه حاکی از بارندگی به میزان ۱۰۰ میلیمتر در کل استان و شهرهای ساحلی بود که براساس ابلاغیه های بعدی هواشناسی و فعالیت توده بارشی شهرستان کنارک با ۳۳۸ میلیمتر بیشترین میزان بارندگی را طی این مدت به خود اختصاص داد که این موضوع نزدیک به چهار برابر متوسط سالانه بارندگی در این منطقه که ۸۹.۹ میلیمتر بوده، می باشد.

به گفته وی، در شهرستان چابهار میزان بارندگی ها به ۲۳۴ میلیمتر، روستای تیس ۲۷۰ میلیمتر، زرآباد۱۷۰ میلیمتر، دشتیاری ۱۸۹ میلیمتر و در سایر نقاط استان بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیمتر بوده است.

بیجار در بخش دیگر سخنان خود میزان خسارت وارد شده در پی بارندگی‌های اخیر تا این لحظه را هزار و ۹۵۰ میلیار تومان دانست و گفت:بیشترین خسارت با هزار و ۱۰۰ میلیارد به حوزه راه ها و پس از آن به زیرساخت های شهری، بخش کشاورزی و شبکه های برق و آب و غیره وارد شده است.

وی اذعان کرد: در این زمينه تاکنون چهار هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی متحمل خسارت شده که از این میزان ۲هزار و ۱۰۰ واحد نیازمند بازسازی بوده، و ۲ هزار واحد نیز نیازمند تعمیرات هستند.

به گفته این مسئول، در این زمینه ۶۰۰ واحد شهری و هزار و ۵۰۰ واحد روستایی باید بازسازی شوند.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdccopqs02bq0i8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما