تاریخ انتشار :جمعه ۱۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴
ملک فاضلی گفت: از نظر تجهیزات و نیروی انسانی در حوزه انتخابیه سراوان کمبود وجود دارد که باز هم اهمال کاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این ماجرا مشهود است.
به گزارش عصرهامون؛ ملک فاضلی، رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با شستون بیان کرد: علت پیک جدید کرونا حضور در تجمعات انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا بدون رعایت پروتکل های بهداشتی بود.
 
وی افزود: در سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان های حوزه انتخابیه سراوان کمبود امکانات و نیروی انسانی وجود دارد که دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تجهیز مراکز درمانی مقداری اهمال کاری کرده و این کمبودها در بحران کرونا خودنمایی کرده است.
 
رئیس مجمع حوزه انتخابیه سراوان ادامه داد: چندین بار به وزارت بهداشت تذکر داده ایم که مراکز بهداشتی و درمانی روستایی فاقد پزشک هستند، و داروخانه ها در مناطق روستایی سراوان نهایتا یک هفته می توانند داروی مصرفی جامعه را تأمین کنند.
 
به گفته وی اگر بیماری برای مداوا در مرکز درمان کشتگان به پزشک مراجعه کند باید داروی خود را از شهر تهیه کند.
 
فاضلی با بیان اینکه تجهیزات، امکانات آزمایشگاهی و نیروی انسانی در این منطقه اندک است، گفت: فاصله زمانی کشتگان تا جاده اصلی ۱۰ ساعت است، اهالی این منطقه به دلیل اینکه اداره راه، مسیر مناسبی احداث نکرده از خدمات مطلوب محروم هستند.
 
وی اضافه کرد: سلامت جامعه فقط مربوط به حوزه بهداشت و درمان نیست، در حوزه راه و شهرسازی امکانات مناسبی فراهم نشده تا مردم به بیمارستان مراجعه کنند، قطع آب به مدت سه روز در برخی از مناطق سراوان آن هم در این برهه حساس معضل دیگری به شمار می‌رود. 
 
 نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته مسئولین کوتاهی‌هایی انجام داده اند که دچار بحران شده ایم، تصریح کرد: اگر امسال بارندگی رخ ندهد در تابستان دچار کم آبی شدیدی خواهیم شد، این موضوع را بارها تذکر داده و با معاونت و وزارت نیرو در این باره به گفت‌وگو پرداخته ایم.
 
فاضلی در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت در خصوص انتقال مدیریت و تجربیات خود در خصوص مهار کرونا به هندوستان گفت: چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است، هندوستان خود تولید کننده واکسن است و قرار بود به ایران واکسن بدهد اما با توجه به همه گیری کرونا در هند این موضوع فعلا منتفی است.
 
 وی اضافه کرد: واقعیت های محیط را در نظر بگیریم، مردم می‌دانند کدام یک از مسئولین کار کرده یا در میدان حضور دارند، بهتر است بیان کنید آیا از امکانات موجود به درستی استفاده کرده اید؟
 
این مقام مسئول با بیان اینکه اگر مسئولین شهرستان برای حل مشکلات جامعه از خودگذشتگی نشان دهند مشکلات حل خواهد شد، ادامه داد: علیرغم اینکه بیشتر مسئولین شهرستان سراوان بومی هستند اما پاسخگوی مردم نیستند؟ در این زمینه با مردن صادق باشید و بگوئید مشکل چیست.
 
فاضلی خطاب به مردم گفت: مراسمات خود را با ساز و دهل و جمعیت بالا در بحران کرونا برگزار نکنید، چرا سلامت جامعه را به خطر می‌اندازید با یک خطبه عقد ساده هم می‌توان زندگی را شروع کرد.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان بیان کرد: در مورد کرونا نگرانی‌های شدیدی در شهرستان وجود دارد، دانشگاه‌ علوم پزشکی زاهدان باید تقویت شود.
 
وی تصریح کرد: با وزیر و معاون وزارت بهداشت در این باره صحبت کرده ام، امکانات دانشگاه زاهدان در حد زاهدان هم نیست که بخواهد به حوزه خود رسیدگی کند‌.
 
این مقام مسئول تاکید کرد: افزایش آمار مرگ و میر در سیستان و بلوچستان به دلیل کمبود امکانات است.
 
فاضلی خاطر نشان کرد: در اوایل انقلاب دیدیم که مسئولین چگونه در میدان حضور داشته و با حقوق اندک جهادی عمل می کردند، در این بحران هم می‌توانیم با یک عمل جهادی کرونا را مهار و میزان مرگ و میر را کاهش دهیم.
 
 وی گفت: مسئولین شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان سراوان باید به صورت مرتب بازدیدهایی را از سطح بیمارستان‌ها انجام انجام دهند، مردم باید تغییرات را احساس و وقتی به بیمارستان مراجعه می‌کنند احساس امنیت داشته باشند؛ آن وقت می توان گفت کمبود امکانات نداریم.
 
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcjvhevxuqetxz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود