تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹
سینا ملاشاهی گفت: با توجه به روند رو به رشد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سروان، روز گذشته 28 بیمار کرونایی در بیمارستان بستری شدند که حال 6 نفر آنها وخیم گزارش شده است.
به گزارش عصرهامون؛ سینا ملاشاهی رئیس مرکز بهداشت سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: به طور میانگین روزانه تست cpr، 100 نفر از شهروندان سراوانی مثبت اعلام می شود که این آمار خود گویای اوضاع وخیم شهرستان است.

وی افزود: روز گذشته 28 بیمار در بیمارستان رازی سراوان بستری شدند که حال 6 نفر از این تعداد وخیم بوده است.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر برای پذیرش بیمار در شهرستان مشکل خاصی وجود ندارد و در صورت نیاز 30 تخت موجود در بیمارستان ایرانمهر برای بیماران کرونایی فعال خواهد شد.

ملاشاهاهی خاطر نشان کرد: مشکل دستگاه اکسیژن ساز حل شده و در حال حاضر کمبود تخت بیمارستانی در حوزه درمان در سراوان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه به صورت میانگین و بر اساس تست های cpr، تقریبا حدود 60 تا 70 درصد تست های انجام شده در شهرستان مثبت می شود، ادامه داد: مراکز 16 ساعته در سراوان فعال و در حال ارائه خدمت و ویزیت بیماران هستند و با توجه به جمعیت بالا افزایش نیروی انسانی و مراکز 16 ساعته در سطح شهرستان انجام شده است.

رئیس مرکز بهداشت سراوان اذعان کرد: واکسیناسیون افراد بالای 50 سال با تزریق نوع کو برکت در شهرستان در حال انجام است.

ملاشاهی بیان کرد: نمی توان گفت که منطقه خاصی در شهرستان نگران کننده است به دلیل اینکه کل سطح شهرستان از جمله مهرگان، بم گشت و شهرستان گلشن درگیر ویروس کرونا هستند که شمار مبتلایان در این مناطق در حال افزایش است اما در گشت با توجه به وضعیت ماه اخیر، در روزهای آینده شاهد کاهش آمار مبتلایان خواهیم بود.

وی از شهروندان خواست همانگونه که تا کنون برای مهار ویروس کرونا با تعطیلی کسب و کار خود همراهی داشته اند حداقل تا یک ماه آینده نیز از حضور در تجمعات و برگزاری مراسمات عروسی و عزا خود داری کنند.

انتهای پیام/
  http://asrehamoon.ir/vdcdkn0fxyt0s96.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما