تاریخ انتشار :شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱
زنگ ایثار و مقاومت به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید در سراوان نواخته شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس وهمزمان با آغاز سال تحصیلی جدید زنگ ایثار و مقاومت با حضور امام جمعه سراوان، نماینده شهرستان، فرماندار و شماری از مسئولین، معلمان و دانش آموزان در دبیرستان نمونه حضرت فاطمه (س) نواخته شد.

علم مقدمه برای ترقی ارزش ها باید باشد

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان در حاشیه این مراسم بیان کرد: هفته دفاع مقدس با اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مقارن شده است که می طلبد مسیر تعلیم و تربیت را بر اساس شاخص ها شروع و برای فرهنگ سازی در مسیر بندگی خالق تلاس کنیم.

وی افزود: اسلام یکی از کامل ترین و زیباترین و هدایت گر ترین دینی است که خدای متعال توسط بهترین و عالم ترین انسان روی کره زمین، ارسال کرد؛ همه خوبی های عالم در وجود پیامبر (ص) جلوه گری کرد.

امام جمعه سراوان با اشاره به اینکه نگاه اسلام به علم آموزی ویژه است، ادامه داد: اما علم هدف نهایی نیست، علم مقدمه برای ترقی ارزش ها باید باشد. انسان صاحب شرف و ارزش است زمانی که ارزش ها را در خود احیا کند ترقی می یابد.

ججت الاسلام و المسلمین بامر خاطر نشان کرد: هفته دفاع مقدس بروز و ظهور ارزش های دینی و اخلاقی است، که در انقلاب اسلامی نگاه به تعلیم و تربیت؛ پرورش انسان های صالح، ارزشمند، وحدت آفرین و دلسوز است.

معلمان الگوسازان جامعه هستند

ملک فاضلی نماینده سراوان با بیان اینکه رسول مکرم اسلام معلم دینی ما مسلمانان است، گفت: در دین اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای آموزش جایگاه ویژه ای تعیین شده است یعنی ناتوانی در آموزنده جایگاه ندارد.

وی افزود: امروز جامعه جهانی چشم به حوزه آموزش کشور دوخته که آیا دریافت کرده ایم بعد از کووید باید چگونه عمل کنیم که بنده از این تریبون از تمامی معلمان تقاضا دارم برای آموزش و تعلیم دانش آموزان به گونه ای تلاش کنند که به نقطه مطلوب برسیم.

نماینده حوزه انتخابیه سراوان ضمن قدردانی از تلاش معلمان در بحران کرونا در بستر فضای مجازی، خاطر نشان کرد: معلمان با دلسوزی فراوان فرزندان این مرز و بوم را تربیت و  پس از الگو سازی آنها را تحویل جامعه می دهند پس نیاز است که معلمان را ارج نهیم تا تحویل ایجاد شود.

فاضلی اذعان کرد: به عنوان نماینده و خدمتگزار مردم وظیفه دارم تا از حق و حقوق شما دفاع کنم اما زمانی که خدمت بهیه باشد.

وی گفت:بهترین جمع، جمع آموزش است و بهترین روز امروز یعنی آغاز تحول است، وظیفه داریم با توجه به حضوری بودن کلاس های درس عقب ماندگی ها را جبران کنیم، راه سختی در پیش داریم اما با توجه به اینکه انقلاب ما توانسن است پس می توانیم به قله های افتخار دست یابیم.

تحقق آرمان های انقلاب در سنگر تعلیم و تربیت

ایوب دهواری مدیر آموزش و پرورش سراوان نیز در حاشیه این مراسم گفت: آغاز دفاع هفته دفاع مقدس با آغاز بهار تعلیم و تربیت مقارن شده است، تابلو مقاومت حاوی این پیام است که تخصص و تعهد در کنار هم هستند تا بشریت را گرداب جهالت، گمراهی و تباهی نجات دهند.

وی با اشاره به اینکه چه لاله دلسوخته ای که از مکتب تعلیم، تربیت، ایثار و شهادت رفتند تا درس آزادگی را معنا بخشند و الگو باشند، ادامه داد: تاریخ با شکوه انقلاب اسلامی از آغاز تا کنون متبرک به حضور انسان های خداباور و برجسته ای که در کلاس اندیشه و عشق معلمان خود در کنار همین میز و نیمکت ها درس مهر و مقاومت را فرا گرفتند همانند سردار دلها شهید حاج قاسم سلمیانی که در مدرسه عشق درس شهادت و ایثار را آموخت.

این مقام مسئول اضافه کرد: تحقق آرمان های متعالی انقلاب اسلامی و حفظ میراث غنی ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی که یادگار امام راحل است، در سنگر تعلیم و تربیت محقق خواهد شد که مستلزم تلاش همه جانبه در تمامی ابعاد است.

دهواری با بیان در سند تحول بنیادین به بعد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و مذهبی توجه شده است، اذعان کرد: عرصه تعلیم و تربیت از مهم ترین ساعت های تعالی همه جانبه کشور و ابراز جدی برای ارتقای سرمایه انسانی شایسته در عرصه های مختلف است و تحقق آرمان های متعالی انقلاب مانند تمدن عظیم ایرانی، حضور سازنده و فعال و پیشرو میان ملت های اسلامی و کسب آمادگی برای برقراری عدالت و معنویت در جهان است.

وی بیان کرد:19 ماه را در زیست بوم جدید و شرایطی که جهان از ویروس کرونا تحت الشعاع قرار گرفت و نیز آموزش و پرورش از این قاعده مستثنی نبود اکثر فعالیت ها تعطیل اما آموزش تعطیل نشد چرا که آموزش و پرورش مانند حیات است.

مدیر آموزش و پرورش سراوان با اشاره به اینکه بعد مهارتی را نمی توان در کلاس های مجازی فرا گرفت، تصریح کرد: مقام معظم رهبری اولین شخصیتی بود که در این برهه به عنوان دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی دغدغه تعلیم و تربیت را داشتند و نگرانی از فضای مجازی را مورد تاکید قرار داند که امروز به آن نتیجه رسیده ایم.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcezw8zojh8e7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود