تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۷
دکترمصطفی احمدی مقدم رئیس شبکه مرکز بهداشت شهرستان میرجاوه گفت:تاکنون درشهرستان مرزی میرجاوه هیچ مورد مثبتی از ویروس HIV (ایدز) شناسایی نشده است.
به گزارش عصر هامون؛ سیستان و بلوچستان به دلیل هم مرزی با کشورهای پرخطر در زمینه ایدز، آسیب های بسیاری را متحمل شده است، مهاجرت های کاری طولانی مدت سرپرست های خانوار به کشورهای  عربی حوزه خلیج فارس به دلیل نبود درآمد کافی در استان سیستان و بلوچستان و ناقل شدن این افراد به ویروس ایدز و انتقال آن به خانواده در بازگشت از سفر یکی از معضلات بزرگ این استان است.

اما شهرستان مرزی میرجاوه استان سیستان و بلوچستان در نقطه صفر مرزی با کشور پاکستان قرار گرفته است که تاکنون هیچ مورد مثبت  اچ آی وی در این شهرستان مشاهده نشده است.

عدم وجود مورد مثبت ایدز در دورترین نقطه مرز شرقی کشور

در همین رابطه دکتر مصطفی احمدی مقدم در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: اقدامات بسیار خوبی برای مبارزه با ویروس HIV در سطح شهرستان صورت می گیرد.

وی افزود: گروه های غربالگری وگروه بیماریابی از سمت شبکه بهداشت ودرمان درکلیه مراکز درمانی وخدمات جامعه سلامت مردم  بیماریابی می کنند.

احمدی مقدم تصریح کرد: علاوه بر خدمات غربالگری مرکز مشاوره فعال جهت مراجعه به همکاران برای مشاوره وجود دارد وهمچنین برای گرفتن کیت های HIV  وتوزیع غذای گرم به پاتوق های سطح شهرستان مراجعه می‌کنیم.

وی تصریح کرد: شایع ترین راه انتقال این بیماری در دنیا بحث های جنسی و استفاده از سرنگ های مشترک می باشد، لذا برای کسانی که درمعرض مبتلا شدن به این ویروس قرار دارند وسایل جلوگیری جنسی دراختیارشان قرار می دهیم.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان مرزی میرجاوه خاطر نشان کرد: درحال حاضر علی رقم چندین وچندبار بیمار یابی  درسطح شهرستان مرزی میرجاوه هیچ مورد مثبتی از ویروس HIVشناسایی نشده است.
 

انتهای پیام /
 
http://asrehamoon.ir/vdcexe8zejh8ezi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود