تاریخ انتشار :جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۳
در حالی برخی از شهروندان سراوانی از عدم تامین به موقع نفت سفید شهرستان ابراز گلایه کردند که به گفته مسئولین بیش از ۴۰۰ هزار لیتر نفت سفید در سراوان توزیع شده است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون؛ برخی از مناطق کشور به ویژه استان پهناور سیستان و بلوچستان همچنان از نعمت گاز برخوردار نیست و ساکنین این خطه از کشور مجبور هستند برای گرم نگه داشتن خانه های خود در فصل سرما از نفت سفید استفاده کنند.

شاید چراغ های نفت سوز مانند علاءالدین در اکثر نقاط کشور به نوستالژی تبدیل شده اما روشن ماندن فتیله چراغ های نفت سوز به دلیل محروم بودن از نعمت گاز، برای ساکنین این استان پهناور به دغدغه تبدیل شده است.

همه ساله با فرا رسیدن فصل سرما تامین نفت سفید به منظور گرم کردن منازل به یکی از دغدغه های اصلی شهروندان سراوانی تبدیل می شود.

علی ای حال در روزهای اخیر در پی تماس های مکرری که برخی از شهروندان سراوانی با این پایگاه خبری داشتند از توزیع نامناسب نفت در برخی از مناطق شهرستان ابراز گلایه کردند و گفتند: با مراجعه چندین باره به فروشندگی اما همچنان موفق به تامین نفت سفید سهمیه مهرماه خود نشده اند.

شهروندان سراوانی معتقدند باید نظارت بیشتری از سوی متولیان امر بر روی فروشندگی ها صورت گیرد چرا که بعضی از فروشندگی ها از توزیع نفت سفید درب منازل امتناع می کنند‌.

جذب ۹۰ درصدی سهمیه نفت شهرستان

سعید تجلیلی فرماندار سراوان به خبرنگار ما گفت: حداقل بالای ۹۰ درصد سهیمه نفت سفید شهرستان جذب و میان شهروندان سروانی توزیع شده است.

وی افزود: بخش کمی از شهروندان سهیمه نفت سفید خود را دریافت نکرده اند که در حال انجام است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در این مرحله سهیمه نفت سفید دیرتر اعلام و تمدید شد تا شهروندان بتوانند سهمیه کامل خود را دریافت کنند.

تجلیلی اذعان کرد: پیگیر این مطالبه مردمی خواهد بود تا تمامی شهروندان بتوانند سهمیه نفت خود را دریافت کنند.

توزیع بیش از ۴۰۰ هزار لیتر نفت سفید در سراوان

خبرنگار ما در تماسی که با کهن سال روابط عمومی شرکت نفت و فرآورده های نفتی زاهدان داشت، وی گفت: در تامین نفت مورد نیاز شهروندان سراوانی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و در حال حاضر نفت سفید توسط فروشندگی ها در حال توزیع است.

وی افزود: هم اکنون نیز حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار لیتر نفت سفید در سطح شهرستان سراوان توزیع شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: آخرین کالابرگ نفت سفید که اعلام شد همچنان اعتبار دارد و در کل منطقه نفت سفید در حال توزیع است و این مشکل فقط در سراوان وجود ندارد.

کهن سال خاطر نشان کرد: اکثر شهروندان سراوانی سهیمه نفت خود را دریافت کرده اند، فروشندگی های سراوان به دلیل عدم وجود مشتری دیگر نفت خریداری نمی کنند.

وی در پی اعتراض برخی از شهروندان مبنی بر عدم دریافت سهمیه نفت سفید، گفت: شنبه در سراوان حضور دارد و این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcjhxevtuqexvz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود