چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ,24 May 2017
دفاع مقدس
کلام امام درباره سروان انشایی + عکس

امام امت پس از دریافت پیام شهید که گفته بود به امام برسانند که شیاکوه لرزید ولی انشایی نلرزید در توصیف این شهید بزرگوار چنین فرمودند...

 
برخی از خانواده شهدا و جانبازان سیستان و بلوچستان برای حضور در جبهه های مقاومت و دفاع از اسلام اعلام آمادگی کردند.
امام امت پس از دریافت پیام شهید که گفته بود به امام برسانند که شیاکوه لرزید ولی انشایی نلرزید در توصیف این شهید بزرگوار چنین فرمودند...
شهید «میرقاسم میرحسینی» شب عملیات گفت: خدای نکرده اگر یکی از شما نسبت به جنگ کوتاهی کند، به خدا قسم در آن دنیا یقه او را خواهم گرفت و اجازه نخواهم داد که از زیر مسئولیت جنگ شانه خالی کنید.
سرتیپ خلبان اکبر زمانی از قهرمانان زدن پل اروند و اسارت هزارن عراقی در خرمشهر، خاطره ای جالب برای ما میگوید:
نیروی هوایی رژیم بعث عراق با هماهنگی حزب منحله دموکرات این زندان را بمباران کرد.
وقتی دفن انجام گرفت و مراسم به پایان رسید و اطراف مزار شهید آرام تر شد خانمی جلو آمد و سئوال کرد این شهید کیست و چه مسئولیتی در جبهه داشته است؟
علی‌اکبر شیرودی از نام‌های بزرگ و ماندگار تاریخ دفاع مقدس است که ۸ اردیبهشت ۱۳۶۰ در جریان بازپس‌گیری ارتفاعات بازی‌دراز به شهادت رسید.
«احمدمتوسلیان» و «غلامرضا» از بدو آشنایی، دوشا دوش یکدیگر در تمامی صحنه های مقابله با ضد انقلاب حضور داشتند.
«احمدمتوسلیان» و «غلامرضا» از بدو آشنایی، دوشا دوش یکدیگر در تمامی صحنه های مقابله با ضد انقلاب حضور داشتند.
زیاد به بنیاد جانبازان مراجعه نمی‌کرد و علی‌رغم مشکلات عدیده در روند تأمین مخارج درمان خود هیچ‌گاه انتظاری از بنیاد جانبازان و محل خدمت خود یعنی سپاه پاسداران نداشت ولی...
هر ۸ نفرمان پشت جیب لندرور نشستیم. چهار نفر روی صندلی های مقابل هم و چهار نفر همکف ماشین نشستیم...
گروه توپخانه 63 خاتم الانبیا (ص) به فرماندهی شهید حاج حبیب‌الله کریمی، یکی از واحدهای توانمند جبهه‌های دفاع بود که با جانفشانی و غیرت رزمندگانش، در آوردگاه‌های مختلف جنگ تحمیلی نقش‌آفرینی کردند.
خوشا به حال آن مادر که در روزهای ابتدایی سال جدید میهمان سفره ی فرزند شهیدش شد در بهشت، و وای به حال من و امثال من که آنقدر دیر به سراغ این مادر رفتیم تا او حسرت به دل دیدن کتاب پسرش بماند و برود.
در سال گشت هجدهم از عروج ملکوتی آن «سپهبد شهید»، ۱۰۰ قطعه تصویر به یادگار مانده از حضرتش را به کاربران عزیز تقدیم می کنیم
آن چه پیش رو دارید، ۴۰ بریده از مجموعه مقالات گران سنگ به یادگار مانده از آن متفکر فرزانه است که توسط «مشرق» گزینش و در سال گشت عروجش، به علاقمندان به ساحت فکری و معنوی او، تقدیم می گردد
پخش تصویر سیمای امام که از تلویزیون عراق به پایان رسید، بچه‌ها از جلوی تلویزیون متفرق شدند. هرکسی مثل ماتم زده‌ای به گوشه و کناری رفت و برای سلامتی امام دست به دعا برد.
پدر شهید با بیان اینکه مجید تنها 8 سال داشت، گفت: فرزندم در حالی که با دوستانش در راهپیمایی علیه رژیم طاغوت شرکت کرده بود به ضرب گلوله ناجوانمردانه عمال طاغوت قطع نخاع شد.
همزمان با هفته دفاع مقدس مراسم مهماني لاله‌ها با عطرافشاني و غباروبي مزار شهدا سیستان و بلوچستان برگزار مي‌شود.
جانباز دوران هشت ساله دفاع مقدس با اشاره به برداشت های آمریکا از پول های بلوکه شده ایران گفت: وزارت خارجه پیگیر حقوق و غرامت جانبازان شیمیایی از آمریکا باشد.
عصر هامون به مناسبت سوم خرداد تصاویر شهدای ایثار و مقاومت عملیات غرور آمیز بیت المقدس را برای معرفی بهتر این شخصیت های معنوی منتشر می کند.
 
گزارش تصویری/ همایش "نقش مردم بلوچستان در استکبارستیزی و دفاع مقدس"  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد