چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ,17 July 2019
دفاع مقدس
فیلم/ انقلاب اسلامی ایران الگویی برای سایرکشورها

به مناسبت هفته دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان وبلوچستان: امروز انقلاب اسلامی الگوی بسیاری از کشورها و مسلمانان جهان شده است.

 
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان 143 شهید شیعه و سنی را سهم این خطه از کشور در عملیات کربلای پنج دانست و گفت: شهید میرحسینی پرچم دار شهدای جنوب شرق کشور است.
پانزدهمین یادواره 61شهید و گرامیداشت اولین سالگرد تدفین دو شهید گمنام در محله ابوذر زاهدان(بولوار رسالت) برگزار شد.
رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان گفت: دومین یادواره شهداء ووشو کشور به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج و هفته وحدت ‏در زاهدان برگزار می شود.‏
جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس گفتند: آگاهی بخشی و انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل امروز بزرگترین وظیفه مسئولان کشور برای پاسداشت انقلاب اسلامی ایران است.
دفاع مقدس از شیرزنان این سرزمین مبارزانی ساخت که پا به پای رزمندگان ایستادگی کردند و در افتخار کشور سهیم شدند.
نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امدادهای الهی رمز موفقیت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس بود، گفتند: نصرت الهی، وحدت و ولایت عامل ماندگاری انقلاب است.
مدیر سازمان بسیج کارگری سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با روز انقلاب اسلامی، مردم سالاری دینی، بیداری اسلامی و استکبار ستیزی در هفته دفاع مقدس، اجتماع 440 نفری بسیجیان کارگری استان در شهرک صنعتی کنارک برگزار شد.
اگر چه جنگ تحمیلی سال‌هاست به اتمام رسیده اما هنوز برای برخی از سربازانش به اتمام نرسیده به گونه ای که سال‌هاست سربازان دیروز، دست به قلم شده‌ و دیده‌های خود را از میدان نبرد در قالب آثار ادبی و هنری در قامت کلمات بیان کرده‌اند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان وبلوچستان با بیان اینکه روحیه و تفکر بسیجی، عامل پیروزی انقلاب است، گفت: انقلاب اسلامی مسیر و گفتمان جدیدی در تاریخ ایجاد کرد.
تعدادی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا است، گفتند: ابر قدرت های دیروز، امروز از اقتدار ایران می ترسند.
جمعی از جانبازان و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه تمام دستاوردها و پیشرفت های امروز به برکت دفاع مقدس است، گفتند: جبهه نه تنها درس آزادگی را آموخت بلکه یک بنگاه معنوی و دینی بزرگ بود.
فرمانده قرارگاه شهید فولادی چابهار گفت: پاسداری از ارزش های دفاع مقدس سدی محکم در برابر استکبار جهانی می باشد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: ولایت فقیه، وحدت و مردم سه عامل موفقیت و پیروزی در طول چهل ساله انقلاب است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان وبلوچستان با بیان اینکه شاعران، دفاع مقدس را با زبان هنر ماندگار می کنند، گفت: یکی از حوزه هایی که در جنگ تحمیلی آن هم در قالب اشعاری که روحیه شهادت طلبی را افزایش می داد، به یاری ما آمد ادبیات و هنر شعر گفتن بود.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور گفت: در ابتدای جنگ امام(ره) فرمودند"همچنان سیلی به دشمن بزنیم که از جایش بلند نشود" مفهوم این جمله را به عینه در دفاع مقدس دیدیم و آن سیلی که امام راحل در ابتدای جنگ گفتند بر صورت صدام زده و سرنوشت جنگ را مشخص کردیم.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: ثمره و دستاورد دوران دفاع مقدس در حوزه دفاعی و نظامی، ساخت تجهیزاتی پیشرفته به دست توانمند جوانان این مرز و بوم است.
جانشین فرمانده سپاه سلمان در امور بسیج اقشار سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: از 21 هزار شهید کارمند سطح کشور در دفاع مقدس و عملیاتهای تروریستی، 15 نفر شهید بانکی سهم این خطه از کشور است.
شهید سردار شاهرخ دایی پور پانزدهمین شهید مدافع حرم کرمانشاه که در سوریه به حاج عزیز معروف است روز گذشته در منطقه بوکمال به شهادت رسید و ثابت کرد در دفاع از اسلام مرز مطرح نیست.
رهبر معظم انقلاب فرمودند: مبارزه ی مجدانه ی توأم با ایمان، در همه ی مراحل با پیروزی همراه است.
سیستان و بلوچستان از بدو انقلاب تا کنون شهدای گرانقدری تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است که در این گزارش به معرفی شهدای شاخص استان در جنگ تحمیلی پرداخته ایم.
 
برگزاری مراسم بیعت با فرمانده بر مزار سردار شهید حاج محبعلی فارسی+ تصاویر  
به نظر شما کدامیک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس دهم موفق تر عمل کرده اند؟
محمد نعیم امینی فرد- نماینده ایرانشهر
حبیب الله دهمرده- نماینده زابل
علیم یارمحمدی- نماینده زاهدان
حسینعلی شهریاری- نماینده زاهدان
عبدالغفور ایران نژاد- نماینده چابهار
احمدعلی کیخا- نماینده زابل
علی کرد- نماینده خاش
محمدباسط درازهی- نماینده سراوان
هيچ كدام