سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶ ,27 June 2017
دفاع مقدس
خدایا! می شود من هم مثل برادرم شهید شوم؟+ عکس

پای صحبت مادر شهیدان احمد و محمود حق جو:

رفتیم حسینیه امام خمینی(ره). نگذاشتند پیکر محمود را ببینم؛ فقط پلاکش را از کنار استخوانهایش برداشتند و نشانم دادند تا خیالم راحت شود که محمودم به خانه برگشته.

 
رفتیم حسینیه امام خمینی(ره). نگذاشتند پیکر محمود را ببینم؛ فقط پلاکش را از کنار استخوانهایش برداشتند و نشانم دادند تا خیالم راحت شود که محمودم به خانه برگشته.
شهید حسن محمدی یکی از جوانان شجاع لشکر فاطمیون بود که در اوج جوانی، خانواده‌اش را رها کرد و به جبهه دفاع از حرم رفت. حسن حتی دوست نداشت اشک مادرش برای شهادت او جاری شود.
وقتی آن نامه را به من دادند، گفتم من که نمی‌توانم این همه نیازها را تأمین کنم. اگر می‌خواهید به امام بگویید تا به دستور ایشان ضرورت‌های کشور هم صرف جنگ شود
موزه دفاع مقدس خرمشهر در سمت چپ رودخانه کارون و در بلوار امام خمینی (ره) این شهر واقع شده است.
«کمال‌الدین شاهرخ» در مورد دست‌خطی که شهید همت به او داده است؛ می‌گوید: برایم جای سؤال بود که برای چه نوشته بود: «در راه خدا از هیچ کوششی مضایقه نکنید خصوصاً جهاد فی‌سبیل‌الله»!
عملیاتی که طی آن، حدود شش هزار نفر از فرزندانِ این سرزمین، خون خویش را نثار عزت و اعتبار ِ دین و کشور خویش کردند و نام خود را در تاریخ جاودانه ساختند
شهید شعبان نصیری در قرارگاه فوق سری نصرت نیز حضور داشت و فعالیت های گوناگونی را در کنار فرماندهان این قرارگاه از جمله سردار محمد باقری و سردار شهید علی هاشمی انجام می داد.
محمود می دانست که تشنه شهید می شود. خانواده و دوستانش می گفتند که چند بار این موضع را گفته بود. آن روز نمی دانم چرا به رغم مسئولیت بالایش، آمد تا در پرکردن گونی های خاک و سنگرسازی کمک کند.
همه روضه‌ها را می‌خواندیم اما روضه حضرت ابوالفضل(علیه السلام) خیلی حال و هوا داشت. در عملیات خاصی نبود ولی معمولاً خوانده می‌شد.
برخی از خانواده شهدا و جانبازان سیستان و بلوچستان برای حضور در جبهه های مقاومت و دفاع از اسلام اعلام آمادگی کردند.
امام امت پس از دریافت پیام شهید که گفته بود به امام برسانند که شیاکوه لرزید ولی انشایی نلرزید در توصیف این شهید بزرگوار چنین فرمودند...
شهید «میرقاسم میرحسینی» شب عملیات گفت: خدای نکرده اگر یکی از شما نسبت به جنگ کوتاهی کند، به خدا قسم در آن دنیا یقه او را خواهم گرفت و اجازه نخواهم داد که از زیر مسئولیت جنگ شانه خالی کنید.
سرتیپ خلبان اکبر زمانی از قهرمانان زدن پل اروند و اسارت هزارن عراقی در خرمشهر، خاطره ای جالب برای ما میگوید:
نیروی هوایی رژیم بعث عراق با هماهنگی حزب منحله دموکرات این زندان را بمباران کرد.
وقتی دفن انجام گرفت و مراسم به پایان رسید و اطراف مزار شهید آرام تر شد خانمی جلو آمد و سئوال کرد این شهید کیست و چه مسئولیتی در جبهه داشته است؟
علی‌اکبر شیرودی از نام‌های بزرگ و ماندگار تاریخ دفاع مقدس است که ۸ اردیبهشت ۱۳۶۰ در جریان بازپس‌گیری ارتفاعات بازی‌دراز به شهادت رسید.
«احمدمتوسلیان» و «غلامرضا» از بدو آشنایی، دوشا دوش یکدیگر در تمامی صحنه های مقابله با ضد انقلاب حضور داشتند.
«احمدمتوسلیان» و «غلامرضا» از بدو آشنایی، دوشا دوش یکدیگر در تمامی صحنه های مقابله با ضد انقلاب حضور داشتند.
زیاد به بنیاد جانبازان مراجعه نمی‌کرد و علی‌رغم مشکلات عدیده در روند تأمین مخارج درمان خود هیچ‌گاه انتظاری از بنیاد جانبازان و محل خدمت خود یعنی سپاه پاسداران نداشت ولی...
هر ۸ نفرمان پشت جیب لندرور نشستیم. چهار نفر روی صندلی های مقابل هم و چهار نفر همکف ماشین نشستیم...
 
گزارش تصویری/ همایش "نقش مردم بلوچستان در استکبارستیزی و دفاع مقدس"  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد