پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
دفاع مقدس
عملیات مرصاد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سیستان وبلوچستان گفت: در عملیات مرصاد سردار شوشتری ماموریت هدایت نیروهای سپاه و کار هدایت نیروهای مردمی و سردار نوروزی بحث شناسایی و دستگیری منافقین را برعهده داشتند.

 
جانشین فرمانده سپاه سلمان در امور بسیج اقشار سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: از 21 هزار شهید کارمند سطح کشور در دفاع مقدس و عملیاتهای تروریستی، 15 نفر شهید بانکی سهم این خطه از کشور است.
شهید سردار شاهرخ دایی پور پانزدهمین شهید مدافع حرم کرمانشاه که در سوریه به حاج عزیز معروف است روز گذشته در منطقه بوکمال به شهادت رسید و ثابت کرد در دفاع از اسلام مرز مطرح نیست.
رهبر معظم انقلاب فرمودند: مبارزه ی مجدانه ی توأم با ایمان، در همه ی مراحل با پیروزی همراه است.
سیستان و بلوچستان از بدو انقلاب تا کنون شهدای گرانقدری تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است که در این گزارش به معرفی شهدای شاخص استان در جنگ تحمیلی پرداخته ایم.
پایان جنگ چه شد و چه کسانی جام زهر را به کام امام روح الله ریختند؟
در روحیه شهادت طلبی هیچگاه سستی و شکستی وجود ندارد.
سردار حسین معروفی ار رزمندگان لشکر ثارالله و جانباز پرافتخار دفاع مقدس است که در حال حاضر فرماندهی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان را بر عهده دارد.
همزمان با شام شهادت امام محمد تقی (ع) پیکر 15 شهید گمنام گلگون کفن در زاهدان تشییع شد.
گلعلی بابایی،به بهانه‌ در پیش بودن مراسم رونمایی از کتاب خاطرات همسر شهید حاج حسین همدانی یادداشتی بر این کتاب نوشت. وی این کتاب را درباره مردی می‌داند که خستگی را خسته کرده بود.
تقویم‌ها تاریخ انجام عملیات مرصاد را پنجم مردادماه 1367 ثبت کرده‌اند اما آن چنان که از واقعیت امر برمی آید، ستون نفاق در بعد از ظهر سوم مردادماه 1367 از مرز خسروی عبور می‌کنند و ...
دلم نمی خواهد از سختی ها با همسرم حرفی بزنم. دلم می خواهد وقتی خانه می روم جز شادی و خنده چیزی با خودم نبرم؛ نه کسل باشم، نه بی حوصله و خواب آلود تا دل همسرم هم شاد شود. اما چه کنم؟
ساعت ۲ بعد از نیمه شب را نشان می‌داد. نگرانی و اضطراب ، من را از خواب بیدار کرد. همچنان به ساعتی فکر می‌کردم که آخرین پیام را از او دریافت کرده بودم. افکار و سوال‌های زیادی به من حمله‌ور شد.
عملیات «فتح ۸» که عمیق‌ترین عملیات کماندویی ایران در خاک دشمن شناخته می‌شود، در روز ۲۸ تیر ماه ۱۳۶۶ در منطقه‌ شمالی‌ استان‌ «موصل‌» عراق‌ با هدف حمایت‌ از معارضان‌ کُرد عراق‌ انجام شد.
این کتاب در نوبت اول، شمارگانی 2500 نسخه ای دارد اما بی شک در مدت کوتاهی به چاپ های بعدی خواهد رسید.
هیچگاه فکر نمی‌کردم بهانه آشنایی‌ام با سید گردان 505 محرم تصویری باشد از فرزند او که با لباس پاسداری و آرپی‌جی در دست تصویر ماندگاری را به ثبت رسانده است.
علی‌ اکبری با بیان این که 6 قطعه از گلزار شهدا پر شده است، گفت: امروز، طبق درخواست خانواده شهید رمضانی، مادر شهید در قطعه 25 و کنار دیگر خانواده شهدای دوران دفاع مقدس به خاک سپرده شد
مسیر جلوی رویشان را هم می‌گیرند و بعد دستشان به هر مردی که می‌رسد، می‌کشند. موحیزین 2 ماه در جنگل‌ها فراری بود. تا یک ماه غذایش آب و حلزون بود و گاهی اگر گیرش می‌آمد، ملخ.
شهدای مقاومت ایرانی طی چهار سال گذشته یعنی در سال‌های اوج درگیری مردم عراق با تروریست‌های تکفیری، در شکل‌گیری، آموزش و پیشروی جریانات مقاومت در میان مردم عراق نقش اثرگذاری داشتند.
گرچه سرگذشت ملاصالح قاری آن‌قدر خواندنی هست که این نکات بسیار کم اهمیت به نظر برسند. سرگذشت مرد رنج کشیده‌ای که هم زندان و شکنجه ساواک را دیده، هم طعم اسارت با همه سختی‌هایش را...
با او که همکلام می‌شوی کم می‌آوری! یعنی نمی‌شود از این همه ایستادگی و روحیه مقاوم یک جانباز در شرایط خاص سید حسین آملی بشنوی و بی‌تفاوت از کنارش عبور کنی.
 
برگزاری مراسم بیعت با فرمانده بر مزار سردار شهید حاج محبعلی فارسی+ تصاویر  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد