چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶ ,29 March 2017
شهدای زن
شهیده ترکان در حین تحصیل و کار از خانه داری غافل نشد

مدیر حوزه علمیه نرجس (علیها السلام) زاهدان:

ملک تاج رخشانی : فاطمه ترکان با کمال متانت،حیا، در تنهایی و غربت،و با حجاب کامل به مقام والای شهادت رسید.

 
پدر شهید با بیان اینکه مجید تنها 8 سال داشت، گفت: فرزندم در حالی که با دوستانش در راهپیمایی علیه رژیم طاغوت شرکت کرده بود به ضرب گلوله ناجوانمردانه عمال طاغوت قطع نخاع شد.
سردار لالبخش بامری رزمنده سیستانی و بلوچستانی 8 سال دفاع مقدس را در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته است.
در حالی شهرداری زاهدان یک سال پیش اقدام به حذف تابلوهای مزین به نام شهدا کرد که وعده نصب این تابلوها را در کمترین زمان داده بود.
همرزم چریک دانشمند با بیان اینکه دکتر چمران شخصیتی استثنایی و فراموش نشدنی است، گفت: کاش دوران با مصطفی بودن تمام نمی شد.
امسال 10 هزار نفر از مردم سیستان و بلوچستان در قالب کاروانهای راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام می شوند.
عصر هامون به مناسبت سوم خرداد تصاویر شهدای ایثار و مقاومت عملیات غرور آمیز بیت المقدس را برای معرفی بهتر این شخصیت های معنوی منتشر می کند.
برادرم طی یک انفجار به شهادت رسید. به خاطر انفجار دچار حریق شده بود، همه ی بدنش سوخته و کبود شده بود. بعد از سه روز برادرم را از زیر آوار بیرون کشیدند. تنها قسمت سالم بدن برادرم که هیچ تغییری نکرده بود، حنجره اش بود. استادش می گفت حنجره ای که مدح اهل بیت را بگوید هیچ وقت نمی سوزد!
نمی‌دانم از احترام نظامی کودکان دختر و پسر به ابو علی بگویم که چگونه با عشق رجز می خواندند که انا ابن الشهید...
همسر شهید مدافع اسلام در وصف خصوصیات اخلاقی همسرش می گوید: همسرم راه اسلام را خیلی دوست داشت و دفاع از اسلام برایش حائز اهمیت بود، گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بود از اینرو اگر نیاز باشد من حاضرم بار دیگر فرزندانم را نیز برای دفاع از اسلام راهی میدان نبرد حق علیه باطل کنم.
در اقدامی انسانی، مسئولیت درمان فاطمه دختر معلم فداکار خاشی توسط قرارگاه قدس تقبل و یک مدرسه 2 کلاسه به نام وی ساخته خواهد شد.
شهدای گمنان یادگارانی ارزشمند از دوران دفاع مقدس بوده که با نثار جان خویش آرامش و آسایش را به هموطنان خود اهدا نموده اند.
عصر روز دهم بهمن ماه، خبر تلخی جای خود را در سرخط خبرهای مهم کشور باز کرد خبر می گفت، ما یکی از قدیمی ترین و موثرترین نظامیان کشور را از دست داده ایم "شیخ محمد" ارتش، پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری، هوای رفتن کرده بود.
مدیر کل بنیاد شهید سیستان و بلوچستان از برگزاری پیش کنگره 36 هزار دانش آموز کشور در سیستان و بلوچستان خبر داد وگفت: پرداختن به مقوله شهادت و تلاش در راستای برگزاری این کنگره ها اقدامی ماندگار در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است.
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برگزاری یادآوره شهدا سبب تبلور میرحسینی های دیگر می شود، عنوان کردند: شهید میرحسینی اسطوره ای در کشور است.
سیستان و بلوچستان در طی هشت سال دفاع مقدس به عنوان دیار فرماندهان و خط شکنان مطرح بوده و همیشه رزمندگان سیستانی و بلوچ نقش تاثیرگذاری در تحقق عملیات های بزرگ و کوچک دوران دفاع مقدس داشته اند.
پیکر شهید الله‌یار یعقوبی امروز بر دستان مردم شهید‌پرور زاهدان تشییع و به خاک سپرده شد.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد