دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ,27 February 2017
شهدای ترور
ناگفته های شنیدنی درباره شهید محسن خزایی/ خبرنگاری که محل اختفای تک تیراندازان داعشی را نشان داد

به مناسبت اربعین اولین خبرنگار شهید مدافع اسلام؛

حاج‌محسن در رؤياي صادقانه‌اش برادرم(شهید محسن ذوالفقاری) را ديده بود كه به پيشواز آنها آمده و گفته بود كه من از كي منتظر شما هستم پس چرا دير آمديد؟

 
پدر شهید با بیان اینکه مجید تنها 8 سال داشت، گفت: فرزندم در حالی که با دوستانش در راهپیمایی علیه رژیم طاغوت شرکت کرده بود به ضرب گلوله ناجوانمردانه عمال طاغوت قطع نخاع شد.
سال ها از کلنگ موزه دفاع مقدس در سیستان و بلوچستان می گذرد و این روزها موزه دفاع مقدس خود تبدیل به موزه ای دیگر شده است.
سال هاست که مردم سیستان و بلوچستان شاهد از دست دادن عزیزانشان در سایه حقوق بشر آمریکایی هستند.
همرزم چریک دانشمند با بیان اینکه دکتر چمران شخصیتی استثنایی و فراموش نشدنی است، گفت: کاش دوران با مصطفی بودن تمام نمی شد.
شامگاه ۲۴ تیرماه سال ۱۳۸۹ مردم استان سیستان و بلوچستان و اهالی شهر زاهدان شاهد حادثه تروریستی بودند که طی آن ۲۷ تن از هم‌وطنان بی‌گناهمان به شهادت و ۲۷۰ نفر مجروح شدند.
برادرم طی یک انفجار به شهادت رسید. به خاطر انفجار دچار حریق شده بود، همه ی بدنش سوخته و کبود شده بود. بعد از سه روز برادرم را از زیر آوار بیرون کشیدند. تنها قسمت سالم بدن برادرم که هیچ تغییری نکرده بود، حنجره اش بود. استادش می گفت حنجره ای که مدح اهل بیت را بگوید هیچ وقت نمی سوزد!
پيكر مطهر شهيد گروهبان يكم منوچهرجويني از شهداي نيروي انتظامي خاش روز پنجشنبه با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در زهك تشييع و در زادگاهش شهرك محمد چاكرم اين شهرستان در كنار ياران شهيدش به خاك سپرده شد.
نمی‌دانم از احترام نظامی کودکان دختر و پسر به ابو علی بگویم که چگونه با عشق رجز می خواندند که انا ابن الشهید...
همسر شهید مدافع اسلام در وصف خصوصیات اخلاقی همسرش می گوید: همسرم راه اسلام را خیلی دوست داشت و دفاع از اسلام برایش حائز اهمیت بود، گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بود از اینرو اگر نیاز باشد من حاضرم بار دیگر فرزندانم را نیز برای دفاع از اسلام راهی میدان نبرد حق علیه باطل کنم.
در اقدامی انسانی، مسئولیت درمان فاطمه دختر معلم فداکار خاشی توسط قرارگاه قدس تقبل و یک مدرسه 2 کلاسه به نام وی ساخته خواهد شد.
شهدای گمنان یادگارانی ارزشمند از دوران دفاع مقدس بوده که با نثار جان خویش آرامش و آسایش را به هموطنان خود اهدا نموده اند.
هنرمند بسیجی همزمان با سال تحویل 1395 وصیت نامه شهدا را در قالب کارت هدیه در جوار مزار شهید سردار لکزایی به میهمانان نوروزی نیمروز هدیه داد.
عصر روز دهم بهمن ماه، خبر تلخی جای خود را در سرخط خبرهای مهم کشور باز کرد خبر می گفت، ما یکی از قدیمی ترین و موثرترین نظامیان کشور را از دست داده ایم "شیخ محمد" ارتش، پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری، هوای رفتن کرده بود.
مدیر کل بنیاد شهید سیستان و بلوچستان از برگزاری پیش کنگره 36 هزار دانش آموز کشور در سیستان و بلوچستان خبر داد وگفت: پرداختن به مقوله شهادت و تلاش در راستای برگزاری این کنگره ها اقدامی ماندگار در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است.
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برگزاری یادآوره شهدا سبب تبلور میرحسینی های دیگر می شود، عنوان کردند: شهید میرحسینی اسطوره ای در کشور است.
سیستان و بلوچستان در طی هشت سال دفاع مقدس به عنوان دیار فرماندهان و خط شکنان مطرح بوده و همیشه رزمندگان سیستانی و بلوچ نقش تاثیرگذاری در تحقق عملیات های بزرگ و کوچک دوران دفاع مقدس داشته اند.
پیکر شهید الله‌یار یعقوبی امروز بر دستان مردم شهید‌پرور زاهدان تشییع و به خاک سپرده شد.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد