جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,27 April 2018
شهدای ترور
شهادت محسن نه تنها ایران بلکه دنیا را تکان داد/ زنان در طول انقلاب پابه پای مردان از ارزش ها و اهداف نظام اسلامی دفاع کردند

خواهر شهید محسن خزایی در گفت و گو با عصرهامون:

خواهر شهید مدافع حرم محسن خزائی گفت: زنان چه قبل و چه بعد از انقلاب ثابت کردند که در تمام جبهه های اقتصادی، دفاع، بهداشت و درمان در کنار مردان حضور فعال داشتند و دوشادوش آن ها برای رسیدن به ارزش ها و هدف های اسلامی هیچ کوتاهی نکردند.

 
شهید دکتر داریوش رضایی‌نژاد در صبح پنجشنبه 29 بهمن سال 1356 در شهرستان آبدانان از شهرستان‌های استان ایلام به دنیا آمد. وی همچنین به واسطه اینکه جثه‌اش ظریف‌تر و کمی ریزتر از هم سن و سالانش بود همراه با متولدین 1357 وارد دوره ابتدایی شد و همیشه با هوش و توانایی خود معلم و دانش‌آموزان را تحت‌تأثیر قرارمی‌داد.
ششصدمین برنامه فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شهرزاهدان (کمسیون ورزش وجوانان) و ششمین یادواره شهدای ورزشکار ضمن تجلیل از60خانواده شهید در زاهدان برگزارشد.
مسعود علیمحمدی ۳ شهریور ۱۳۳۸ در تهران دیده به جهان هستی گشود. پس از طی دوره‌های مقدماتی تحصیلی با بالاترین رتبه‌ها وارد دانشگاه شیراز شد و مدرک کارشناسی خود در رشته فیزیک را از این دانشگاه در سال ۱۳۶۴ دریافت کرد.
دکتر مجید شهریاری در سال ۱۳۴۵ و در زنجان متولد شد. ایشان متاهل و دارای دو فرزند به نام‌های محسن و زهرا بودند. همسر ایشان شهید زنده یاد خانم بهجت قاسمی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی است.
شهید مصطفی احمدی روشن در 17 شهریور سال 1358 در روستای سنگستان استان همدان متولد شد. خانواده وی در محله ای واقع در پشت امامزاده یحیی همدان به نام محوطه آقاجانی بیگ و در خانه ی اجاره ای و قدیمی، با امکاناتی اندک زندگی می کردند.
شهید سپهبد "علی صیاد شیرازی" در روز چهارم خرداد ۱۳۲۳ در شهرستان "درگز" از توابع استان خراسان به دنیا آمد. در خرداد 1342 از دبیرستان امیر کبیر در تهران در رشته ریاضی دیپلم متوسطه گرفت.
مسعود علی‌محمدی معروف به استاد علی‌محمدی (۳ شهریور ۱۳۳۸ در تهران (کن) - ۲۲ دی ۱۳۸۸ در تهران) استاد فیزیک دانشگاه تهران بود که در بامداد ۲۲ دی ماه ۱۳۸۸ و در سن ۵۰ سالگی، به هنگام بیرون آمدن از منزلش بر اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور ترور شد و به درجه رفیع شهادت رسید.
مادر شهید علی پودینه با بیان اینکه وزارت خارجه قاطعانه پیگیر عاملان شهادت مرزبانان باشند، گفت: غم من از غم مادر سربازی که از حال فرزند خود بی خبر است، بیشتر نیست.
سردار شهيد محمد‌زاده در دوم اردي‌بهشت سال 1340 در روستاي «نوده» خراسان شمالي و در خانواده‌اي متوسط و مذهبي ديده به جهان گشود. عشق به اهل بيت و حضور در هيئت‌هاي عزاداري و به دوش كشيدن علم اباعبدا…‌الحسين از جمله ويژگي‌هايي است كه يكي از دوستان دوران كودكي او همواره از آن ياد مي‌كند.
اين دائرة المعارف روايت زنده اي از تمامي شهداي ترور در جمهوري اسلامي است كه بر بسياري از اتفاقات زمان خويش تاثير گذاشتند و نام خويش را بر هميشه تاريخ حك كردند.
نور علی شوشتری در سال ۱۳۲۷ در روستای ینگجه از توابع بخش سرولایت نیشابور دیده به جهان گشود.
در یکی از سخنرانی‌هایش گفته بود: «امروز ما رهبری داریم که بر همه چیز آگاه است و مسائل سیاسی منطقه را به خوبی رصد می‌کند و همین آگاهی امام خامنه ای است که ما را از شر شیاطین حفظ کرده است.»
دشمنان کوردل و عنود با آلودن دست پلید خود به خون این روحانی بزرگوار _که خدمات فرهنگی و اجتماعی او در فعالیت ها و تلاش های صادقانه اش مشهود است _ خود و اربابان پلید خود را رسوا کردند.
اتوبوس حامل کارکنان سپاه در مسیر حرکتش به وسیله بمبی منفجر شد که در خودروی پیکان جاسازی شده بود. این حادثه توسط گروهک ریگی (جندالشیطان) انجام گرفت. شهید علیرضا پیری از ناحیه جمجمه و پا مجروح ‌شد. قبل از اینکه آمبولانس به بیمارستان برسد، او به شهادت می‌رسد.
پدر شهید با بیان اینکه مجید تنها 8 سال داشت، گفت: فرزندم در حالی که با دوستانش در راهپیمایی علیه رژیم طاغوت شرکت کرده بود به ضرب گلوله ناجوانمردانه عمال طاغوت قطع نخاع شد.
سال ها از کلنگ موزه دفاع مقدس در سیستان و بلوچستان می گذرد و این روزها موزه دفاع مقدس خود تبدیل به موزه ای دیگر شده است.
سال هاست که مردم سیستان و بلوچستان شاهد از دست دادن عزیزانشان در سایه حقوق بشر آمریکایی هستند.
همرزم چریک دانشمند با بیان اینکه دکتر چمران شخصیتی استثنایی و فراموش نشدنی است، گفت: کاش دوران با مصطفی بودن تمام نمی شد.
شامگاه ۲۴ تیرماه سال ۱۳۸۹ مردم استان سیستان و بلوچستان و اهالی شهر زاهدان شاهد حادثه تروریستی بودند که طی آن ۲۷ تن از هم‌وطنان بی‌گناهمان به شهادت و ۲۷۰ نفر مجروح شدند.
برادرم طی یک انفجار به شهادت رسید. به خاطر انفجار دچار حریق شده بود، همه ی بدنش سوخته و کبود شده بود. بعد از سه روز برادرم را از زیر آوار بیرون کشیدند. تنها قسمت سالم بدن برادرم که هیچ تغییری نکرده بود، حنجره اش بود. استادش می گفت حنجره ای که مدح اهل بیت را بگوید هیچ وقت نمی سوزد!
 
گزارش تصویری/  مراسم بزرگداشت شهدای وحدت در حسینیه عاشقان ثارالله  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد