پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
محرم
حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه گفت: موضوع احیای قیام سیستانی ها به عنوان اولین خون خواهان امام حسین (ع) به سمع مقام معظم رهبری رسید و ایشان از این موضوع استقبال و تشویق کردند که این جریان با قوت ادامه پیدا کند.
حجت الاسلام و المسلمین اله بخش رشیدی گفت: تجربه موفق برگزاری مراسم لیالی قدر و رعایت پروتکل های وزارت بهداشت و درمان به عنوان یک الگوی مناسب برای برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهداء (ع) مورد توجه قرار گرفت و بار دیگر با شور و شکوهی وصف نشدنی تکرار شد و دشمن را مایوس کرد.
مراسم عزاداری و خیمه سوزان عصر عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین جانعلی ظریف صیادی گفت: انجام عزاداری های سنتی توسط هیئت های مذهبی در سال های اخیر بیانگر آگاهی مردم از فتنه جدید دشمن و جلوه ای از شور و شعف حسینی است.
حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی گفت: جریان شیرازی و شیعه انگلیسی در به انحراف کشیدن عزاداری‌های محرم ناکام ماندند.
هیئت‌های عزاداری ایرانشهر با رعایت پروتکل های بهداشتی علاوه بر برگزاری مراسم های عزاداری با شور و شکوه همیشگی الگوی رفتارهای حسنه و پسندیده اجتماعی هستند.
هیئت‌ها الگوی منحصر به فرد رعایت پروتکل‌های کرونایی برای سایر اجتماعات است.
چهارم ماه محرم به طفلان حضرت زینب سلام الله علیها منتسب است.
روضه شب دوم ماه محرم به ورود کاروان امام حسین علیه السلام به کربلا منتسب شده است.
وقتی مورخان، نویسندگان و چهره‌های سیاسی غربی در مغناطیس حسین علیه السلام گم می شوند، مگر می‌شود مسلمان بود و این جاذبه را حس نکرد؟
روضه شب اول ماه محرم به حضرت مسلم بن عقیل سفیر امام حسین (ع) منتسب شده است.
حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه گفت: هیچ گاه اقامه عزا برای سیدالشهدا تعطیل نشده و نخواهد شد، چراکه موضوع عزای امام حسین (ع) یک مسئله قلبی، معنوی و اعتقادی است.