تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۳
مهدی پارسی گفت: چهار پروژه بزرگراهی در سیستان و بلوچستان فعال و در حال کار است.
چهار پروژه بزرگراهی در سیستان و بلوچستان فعال است/ کمبود اعتبارات، زخم کهنه طرح های عمرانی جنوب شرق کشور
مهدی پارسی، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: علاوه بر بزرگراه زاهدان- زابل پروژه های دیگر بزرگراهی در حوزه این اداره کل شامل زاهدان- میرجاوه- بم، زاهدان -بیرجند و زاهدان- خاش هستند که تمام این پروژه‌ها امسال فعال و در حال کار است.

وی اظهار کرد: ​بزرگراه زابل- زاهدان ۲۰۰ کیلومتر طول دارد که ۱۰۸ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است و تقریباً ۵۴ درصد پروژه را شامل می شود و پیمانکار پروژه در حال کار است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تاکنون نزدیک به ۵۴ کیلومتر از پروژه زاهدان- میرجاوه- بم به بهره برداری رسیده و تا پایان سال هم انتظار داریم 100 کیلومتر از این پروژه، از زاهدان تا نصرت آباد بهره برداری شود.

به گفته این مقام مسئول، برای بزرگراه زاهدان- میرجاوه- بم ۳۰۰ کیلومتر در حوزه اداره راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان است و با توجه به این که این پروژه بین دو استان است اعتبار آن باید ابلاغ شود که به احتمال زیاد 28 میلیارد تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: البته در طول سال اعتبارات از محل های دیگر هم ابلاغ می‌شود و این رقم تغییر می یابد و آنچه که تاکنون ابلاغ شده ۲۸ میلیارد تومان است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: بزرگراه زاهدان- خاش هم دو قطعه دارد که هر کدام به طول ۴۵ کیلومتر در دست اجراست که بخشی از قطعه یک تا آخر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

پارسی بیان کرد: انجام این پروژه به تناسب اعتباری ربط دارد که مشخص نیست چه میزان اعتبار ابلاغ و تخصیص می‌شود ولی قطعاً بخشی از آن تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: بیشترین درگیری تمام پروژه های عمرانی استان با میزان اعتباری است که تخصیص داده می شود.

انتهای پیام/
 
 
http://asrehamoon.ir/vdcftedyvw6d0ea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود