تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۷
علی اکبرجعفری، معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه از افتتاح پروژه های محرومیت زدایی در منطقه سیستان خبر داد.
اشتغالزایی و بهبود معیشت مهمترین اولویت قرارگاه قدس/ از اعتبار145میلیاردی تا ساخت 14مسجد هدیه رهبر انقلاب به مردم
علی اکبر جعفری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: دقایقی قبل با حضور سردار کرمی، فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه، ‏برخی از پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی در منطقه سیستان افتتاح و کلنگ ‏احداث تعدادی دیگر نیز برزمین زده شد.

وی گفت: اعتبار اختصاص یافته در اجرای این پروژه ها 145 میلیارد ریال بوده که برای زدودن محرومیت از چهره منطقه در نظر گرفته شده است.

معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه ادامه داد: با همکاری آموزش و پرورش استان 22 منطقه انتخاب شد تا با استفاده از ظرفیت خیرین اقدام به ساخت کلاس درس و مدرسه در مناطق مورد نظر آغاز شود.

وی افزود: احداث ۹۶ استخر خاکی 600 متر مکعبی پرورش ماهی برای مردم ولایتمدار سیستان یکی دیگر از طرح هایی است که منجر به بهبود معیشت و اشتغال خواهد شد.
 

 
این مقام مسئول ساخت سرویس بهداشتی در دو شهر از این منطقه را اقدام دیگری برشمرد وگفت: بالغ بر ۲۰۰ چشمه سرویس بهداشتی برنامه‌ریزی و تا سه ماه آینده به صورت کامل آماده واگذاری است.

جعفری خاطر نشان کرد: افتتاح یک مسجد در منطقه سیستان به صورت نمادین از مجموع ۱۴ مسجدی که هدیه مقام معظم رهبری به مردم استان است، یکی دیگر از اقدامات بود که این امر بیانگر نگاه ویژه رهبر انقلاب به منطقه سیستان و بلوچستان(تشیع و تسنن) می باشد.
 

وی تصریح کرد: با این روند و نگاه ویژه ای که نیروی زمینی و قرارگاه قدس در استان سیستان و بلوچستان دارند پروژه‌های بسیار خوبی در این منطقه رقم خواهد خورد که برخی از آنها افتتاح شده و تلاش بر این است تا پایان سال مابقی آنها تقدیم مردم استان شود.

معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه گفت: بهبود معیشت و ایجاد اشتغال کوچک، فصلی و دائمی جزء مهمترین اولویت های قرارگاه منطقه ای قدس سپاه در این خطه از کشور است که در کنار آن، تعمیر و مرمت ابنیه مساجد، مدارس و سایر مکان ها نیز در دستور کار قرار دارد.
 

 
جعفری افزود: برای رفع محرومیت و آبادانی منطقه کمک به کارهای عام‌المنفعه در زمینه آبرسانی، کشاورزی، شیلات و ... با همکاری و تعاملی که با مجموعه دستگاه های دولتی در سیستان وبلوچستان در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcjxvev8uqetvz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود