> بحران کرونا در بزرگترین استان کشور جدی است استاندار سیستان وبلوچستان چرایی وضع موجود را از علوم پزشکی و وزارت بهداشت جویا شود | عصر هامون
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳
حاج محمد شاهوزهی، یکی از سران طوایف سیستان وبلوچستان گفت: استاندار باید به عنوان سکان دار هدایت استان؛ از وزیر بهداشت و مسئولان علوم پزشکی بخواهد وضعیت سامان گیرد؛ اگر جلو این بیماری گرفته نشود به زودی سایر استان های کشور درگیر کرونا خواهند شد.
بحران کرونا در بزرگترین استان کشور جدی است/ استاندار سیستان وبلوچستان چرایی وضع موجود را از علوم پزشکی و وزارت بهداشت جویا شود
حاج محمد شاهوزهی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: با توجه به شیوع گسترده کرونا از نوع جهش یافته دلتا در سیستان وبلوچستان که مردم را درگیر و منجر به جان باختن شمار زیادی از شهروندان شده، همگان را به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دعوت کرده، چرا که تنها راه در امان ماندن از این بیماری منحوس توجه به توصیه های بهداشتی است.

وی تاکید کرد: استفاده از ماسک را همگان باید جدی گرفته زیرا کرونا بیماری خطرناکی است که در کمین نشسته و به سرعت منتقل می شود.

علیرغم گفته مسئولان شاهد نبود امکانات برای رفع نیاز بیماران هستیم

این سرطایفه ادامه داد: حضور در تجمعات، دورهمی ها، برگزاری مراسمات عروسی و عزا اینها همه باعث شیوع بیش از پیش کرونا شده وشرایط استان را بدتر از قبل می کند.

به گفته وی، همین اینک وضعیت کرونا در این خطه از کشور به خصوص شهر زاهدان از سیاه هم فراتر رفته و مردم باید خود پروتکل ها را رعایت کنند تا شاهد از دست دادن عزیزان و خویشاوندان نباشند.

شاهوزهی افزود: از استاندار سیستان وبلوچستان که سکان هدایت استان را در دست دارد خواهان تشدید نظارت ها هستیم.

وی تصریح کرد: گلایه همه این است که مردم ولی نعمتان نظام بوده و در عرصه های مختلف حضور پررنگ و موثری داشته اند؛ اکنون در این برهه نیاز است از وزیر بهداشت و مسئولان علوم پزشکی در سیستان و بلوچستان بخواهید که وضعیت سامان گیرد.

این سرطایفه اذعان کرد: امروز مردم برای خرید یک سرم تزریقی از داروخانه ها با مشکل مواجه شده و علیرغم گفته مسئولان مبنی بر اینکه کمبود وجود ندارد؛ اما شاهد نبود امکانات برای رفع نیاز بیماران هستیم.

وضعیت آرامستان ها خوب نیست

وی گفت: چرا دغدغه مردم را درک نمی کنید امروز وضعیت آرامستان ها خوب نیست؛ مسئولان باید نظارت خود در این باره را تشدید کنند چرا که اگر جلو این بیماری در سیستان وبلوچستان گرفته نشود به زودی حتی پایتخت کشور و سایر استان ها نیز درگیر کرونا خواهند شد و این فاجعه بار است.

به گفته وی، دو روز تعطیلی دردی از مشکلات دوا نمی کند، چرا که بازارها و تردد ها طبق روال آزادانه باز بوده؛ با ارائه آمار و حقایق موجود مردم را از این وضعیت بحرانی نجات دهید.

شاهوزهی خاطر نشان کرد: خواسته ما از مردم این است در مراسمات شرکت نکنند تا از یکه تازی این ویروس منحوس کاسته شود؛ حضور در مراسمات عزا که این روزها با ازدحام زیاد صورت می گیرد وضع را بحرانی تر کرده است.
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcfc1dyjw6dmma.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود