دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
ویژه نامه محرم
ماتم عزای سالار شهیدان در پایتخت وحدت ایران اسلامی/ گزیده ای از آداب و سنت های محرم در سیستان و بلوچستان

شور حسینی در جنوب شرق کشور؛

هم‌زمان با فرارسیدن ایام عزاداری حسینی، آیین‌های مختلفی در جای جای سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود و مردم شیعه و سنی عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس امام حسین (ع) به نمایش می گذارند.

دهه اول محرم در زاهدان هیئت کجا بریم؟

اگر جزو آن دسته از عزادارانی هستید که در انتخاب نوع هیات خود دقت نظر و وسواس دارید می توانید از طریق این مطلب زمان و مکان، ساعت برگزاری، سخنران و نام مداحان هر هیات را مطالعه و سپس نسبت به حضور در مراسم مورد نظر تصمیم گیری کنید.

 
مراسم تاسوعای حسینی در اقصی نقاط استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور از فراهم شدن مقدمات و هماهنگی های لازم برای راه اندازی قطار بین المللی ترکیبی پاکستان- زاهدان- کربلا خبر داد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی سیستان و بلوچستان تمهیدات ترافیکی ویژه عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در زاهدان را اعلام کرد.
همدردی و همنوایی با عاشورا و شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش تنها مختص شیعیان نبوده و تمام مسلمانان جهان در این مصیبت عظیم شریک هستند و خود را عزادار پسر فاطمه زهرا(س) می دانند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه با بیان اینکه هفدهم شهریور ماه روز رسوایی استکبار جهانی است، گفت: ملت ایران با الگوگیری از فرهنگ عاشورا، انقلاب را در برابر هجمه دشمنان بیمه کردند.
همایش «احلی من العسل» ویژه شهادت حضرت قاسم بن الحسن(ع) با حضور بیش از 500 دانش آموزان نوجوان عاشورایی در سیستان وبلوچستان برگزار شد.
مراسمات عزاداری محرم در ادارات سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از ساماندهی و راه اندازی اکیپ های بازرسی بهداشتی ویژه ایام تاسوعا و عاشورا خبر داد.
مداحی سیدعلی اکبر طباطبایی به مناسبت ایام محرم را ببینید.
خداوند در آیات ۲۷ تا ۳۰ سوره مبارکه فجر خطاب به نفس مطمئنه او را به وارد شدن به جمع بندگانش و در بهشت دعوت می‌کند. چرا امام حسین(ع) تفسیر نفس مطمئنه است؟
 
نوای یاحسین در تاسوعای حسینی  
گزارش تصویری/همایش شیرخوارگان حسینی (ع) در زاهدان  
گزارش تصویری/ پایتخت وحدت ایران اسلامی غرق در ماتم عاشورا  
پوستر/ فرازی از زیارت عاشورای امام حسین(ع)