جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ,22 September 2017
اخبار
2060حاجی استان در انتظار بازگشت

مدیر حج و زیارت سیستان و بلوچستان خبر داد:

مدیر حج و زیارت سیستان و بلوچستان گفت: دو هزار و 60 حاجی استان از 30شهریورماه جاری به استان بازگردانده خواهند شد.

 
امام جمعه زاهدان گفت: نهضت حسینی با خون و وجود ما آمیخته شده و باید این واقعه بزرگ را پاسداری کنیم.
نایب رییس هیئت ورزشهای همگانی استان گفت: ورزش فریزبی برای نخستین بار وارد زندان زاهدان شد.
مخالفت های استان های غربی کشور برای حضور استاندار فعلی سیستان و بلوچستان سبب شده تا وی برای حضور مجدد در سیستان و بلوچستان دست به کار شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید 122 واحد آموزشی با 415 کلاس درس افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
از ابتدای سال تاکنون ١٨٠٠ سگ گاز گرفتگی و ٨ مرگ گزارش شده است.
مسئول گروه جهادی شهید جنگی زهی بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان گفت: به همت بسیج سازندگی استان و زاهدان و همکاری گروه جهادی شهید جنگی زهی، اولین مرحله از توزیع پوشاک در بین طلاب و روحانیون نیازمند حوزه های علمیه زاهدان انجام شد.
دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: براساس جمع بندی و برنامه ریزی های انجام شده، بیش از 400برنامه مختلف توسط 19ستاد استان درهفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر در دستور اجرا قرار گرفته است.
نماینده مردم زاهدان آمریکا را عامل اصلی به ثباتی منطقه دانست و گفت: رئیس جمهور باید قاطعانه به لفاظی های ترامپ در مجمع عمومی پاسخ دهد.
جانشین قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران در جنوب شرق کشور گفت: نیروهای مسلح مسئول امنیت جان مردم جامعه و استان هستند.
جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها برای شروع سال تحصیلی اول دبستانی‌ها و نوآموزان پیش دبستانی ۲۹ شهریورماه همزمان با سراسر ایران در سیستان و بلوچستان نیز برگزار می شود.
فرمانده مرزبانی در حالی از زنده بودن سرباز ربوده شده ایرانی در میرجاوه خبر داده است که پدر سعید براتی از تماسی مشکوک گفته که برای آزادی فرزندش درخواست میلیاردی داشته است.
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان گفت: 323پروژه مختلف اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و گروه های جهادی در هفته دفاع مقدس افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: توافقنامه احداث یک واحد آموزشی 12کلاسه در روستای سیادک نصرت آباد زاهدان به امضاء رسید.
رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان گفت: پانزدهمین دوره مسابقات ووشوی سیستان و بلوچستان در زاهدان در حال برگزاری است.
اظهارات منابع غیررسمی حاکی از آن است که به زودی قرار است استاندار فعلی سیستان و بلوچستان با همه کارهای انجام شده و نشده از مردم این استان خداحافظی کند و فرد دیگری بر صندلی او تکیه بزند.
غلامعلی خوشرو نماینده دائم ایران در سازمان ملل با تاکید براینکه هرنوع تحریم، مخالف اصل دیپلماسی و گفت وگو است و کمکی به پیشرفت امور نخواهد کرد، گفت: آمریکا باید از تحریم به عنوان یک وسیله در سیاست خارجی خود دست بردارد و به تعامل با جهان بپردازد.
حجم نقدینگی در پایان تیر ماه با 6.4 درصد رشد نسبت به اسفند 95 (رشد 23.3 درصدی در یک سال) 1333 هزار و 740 میلیارد تومان شد.
پیاده‌ روی اربعین چند سالی است که نه تنها در کشور عراق بلکه در ایران نیز شور و اشتیاق خاص و گسترده‌ ای میان مردم ایجاد کرده و هر سال بر حجم زائران اربعین حسینی افزوده می ‌شود که اکثرا با ورود به کشور عراق، خود را پای پیاده به کربلای معلی و بین الحرمین می رسانند.
از چندی پیش منتخبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر سیستان و بلوچستان در تکاپوی انتخاب شهردار قرار گرفتند.
 
گزارش تصویری/ رژه نیروهای مسلح در زاهدان  
پوستر/ سلسله بدعهدی های مهاراجه ها در بندر چابهار
اینفوگرافی/ نشانه‌های تب کریمه کنگو
کاریکاتور/ هشدار موشکی به رقاصان شمشیر
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد