چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ,22 January 2020
اخبار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت آب شیرین کن بندر چابهار به 5 هزار مترمکعب در روز افزایش می یابد.
در موارد خاصی، این تغییرات وراژنتیک می‌تواند منجر به انتقال صفات از یک والد به فرزند از طریق اسپرم یا تخمک شود. محققان ۱۵ مرد جوان سالم و غیرسیگاری را به مدت دو هفته آزمایش کردند. در هفته‌ی دوم به رژیم غذایی آن‌ها مقداری شکر که برابر با ۳.۵ لیتر نوشیدنی گازدار و یا ۴۵۰ گرم شیرینی در روز بود، اضافه کردند.
تبیین نحوه خوردن و آشامیدن و استفاده از نعمت های الهی، یکی از مقوله های بسیار مهم سبک زندگی اسلامی است که تا به امروز کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
مسلم معین گفت: در مرحله اول، تولیدات این 1500 نفر و تیم های تخصصی را 200 نفر به عنوان داور، رصد، ارزیابی و داوری کرده و خروجی این محصولات را در صورتی که دارای استانداردهای علمی باشند به یک فینال راه پیدا می‌کند که تلاش می کنیم تا پایان سال در تهران مرحله فینال برگزار شود.
رئیس بیمارستان بوعلی زاهدان گفت: همزمان با آغاز هفته ملی مبارزه با سرطان، پویش مبارزه با سرطان و غربالگری و معرفی راه های پیشگیری از سرطان در کلینیک بیمارستان بوعلی زاهدان آغاز شد.
مسوول روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور گفت: این قرارگاه تا کنون ۱۵ هزار بسته غذایی معیشتی میان سیلزدگان جنوب سیستان و بلوچستان توزیع کرده و این روند همچنان ادامه دارد.
مسئول یک گروه جهادی از اعزام چهار گروه از جهادگران بسیجی خراسان شمالی به مناطق سیل زده سیستان وبلوچستان خبر داد.
سازمان بسیج مداحان از ۱۲ دی‌ماه تا ۱۲ بهمن‌ماه همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اولین کنگره شعر آئینی انقلابی «کوثر ناب» را برگزار می‌کند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، گفت: مناطق سیل زده جنوب، استان با توجه به وسعت، نیازمند رسیدگی و توجه بیشتر است.
مدیر امور آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در صورت درخواست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، این آمادگی وجود دارد تا آزمایشگاه سیار پشتیبانی تشخیصی بیماری های عفونی ناشی از سیل به جنوب سیستان وبلوچستان اعزام شود.
رئیس اداره ارزیابی و اعتبار بخشی موسسات درمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نسل چهارم اعتبار بخشی ملی مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همزمان با سراسر کشور با بازدید از بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) زاهدان آغاز شد.
شهاب حسینی بازیگر شناخته‌شده سینمای ایران معتقد است: اعلام انصراف از جشنواره فیلم فجر دامن‌زدن به افتراق جامعه‌شکن خودی و ناخودی است و این در حالی است که جامعه و مردم بیش از هر زمان دیگری به همبستگی و دلداری یکدیگر نیازمندند.
برنامه ویتامین D مصاحبه داشته با دانشجویان رشته پزشکی تحت عنوان جرأت اعتراف داری...؟
سردار سلیمانی صبح امروز به منظور بازدید از آخرین وضعیت خدمات رسانی به سیل زدگان وارد سیستان وبلوچستان شده و با حضور در جمع مردم از نزدیک مشکلات را بررسی و با آنها گفت وگو کرد.
فرمانده سپاه کنارک از اعلام فراخوان و بکارگیری 32 گروه جهادی برای کمک به سیل زدگان منطقه خبر داد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ارسال نهمین محموله کمک های انسان دوستانه بندر چابهار به مناطق سیل زده چابهار و کنارک خبر داد.
معصومه هادی گفت: شرایط جسمی و روح لطیف کودکان در حوادث شکننده‌تر است و مراقبت ویژه از آنان بسیار حیاتی است.
به مسئولین می گویم درس غیرت و مردانگی را از سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی بیاموزید.
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان از کمک جامعه ورزش به سیل زدگان جنوب استان خبر داد.
متن دستنوشته سپهبد شهید قاسم سلیمانی در فراق یاران شهیدش منتشر شد.
 
گزارش تصویری/در دلِ سیل سیستان و بلوچستان  
مجموعه پوستر/ محراب خون
اینفوگرافی/ نشانه‌های تب کریمه کنگو
کارتون/ در رسانه های دروغ پراکن چه خبر است؟
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم