سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
اخبار
جولان بی پایان بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان و بلوچستان/توفان شن ۱۱۲  کیلومتری زابل را در غبار محو کرد

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

محسن حیدری گفت: صبح امروز توفان گردوخاک و شن با سرعت ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را درنوردید و دید افقی را انقدر کاهش داد که تنها اجسام با فاصله ۳۰۰ متر در فرودگاه شهر قابل رویت بود.

 
علیرضا قاسمی گفت: مجتمع آبرسانی چاه خدابخش شهرستان دلگان با جمعیت ۴ هزار نفر و سرمایه گذاری ۵۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
در راستای رفع مشکلات توزیع گاز مایع در سیستان وبلوچستان و پیشگیری از بروز اختلالات سال‌های قبل، چهار مرکز تاسیسات جدید گاز مایع در در استان بهره برداری خواهد رسید.
ناصر حاتمی مقدم گفت: از ابتدای امسال و به‌خصوص با شروع فصل گرما، تعداد ۳۴۰ دستگاه کولر آبی بین خانواده‌های نیازمند شهرستان هامون توزیع شده است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از توزیع بیش از ۶۵ هزارتن نهاده دامی با هدف افزایش درآمد کشاورزان خبر داد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از ثبت ۱۳ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۵۸۸ تردد در شش ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی حوزه شمال این استان خبر داد.
اشرفعلی حسینی از‌ معضل پسماند در سواحل مکران خبر داد و گفت: از توانمندی بانوان در مدیریت پسماندها استفاده می شود.
مهدی پارسی از احداث ۶ پروژه ساختمان دولتی و تاسیسات عمومی در سیستان و بلوچستان با اعتبار افزون بر ۱۱۶ میلیارد و ۳۷۶ میلیون تومان در ۶ ماه نخست سال جاری خبر داد.
طبق پیش بینی هواشناسی توسعه چرخند حاره ای در شمال اقیانوس هند رخ می دهد و به دلیل این پدیده دریای عمان متلاطم و طوفانی می شود.
وحیدپورمردان گفت: برنامه احیای تالاب جازموریان در دستور کار محیط زیست استان قرار دارد.
عبدالرضا دهمرده گفت: با نفوذ گردوغبار ناشی از وزش بادهای ۱۲۰ روزه به زاهدان، بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای شهر به ۴۶۹ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۳ برابر حد مجاز رسید.
محسن حیدری گفت: صبح امروز توفان گردوخاک و شن با سرعت ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را درنوردید و دید افقی را انقدر کاهش داد که تنها اجسام با فاصله ۳۰۰ متر در فرودگاه شهر قابل رویت بود.
علی نجفی زاده گفت: تصادف ۲ خودروی سواری در بلوار ثارالله زاهدان ۲ مصدوم برجای گذاشت.
علی نجفی زاده گفت: برق گرفتگی ۲ جوان زاهدانی را که به شدت مجروح شده بودند، راهی بیمارستان کرد.
هواشناسی در خصوص تشدید سرعت باد و رشد ابرهای همرفتی در سیستان و بلوچستان هشدار سطح زرد صادر کرد.
طبق گفته مسئولان سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ سومین سال کم باران سیستان و بلوچستان در ۵۵ سال اخیر رقم خورد، خشکسالی هایی که گسترش حاشیه نشینی و تنش آبی از پیامدهای نامبارک آن است.
ایوب کرد،مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۴۶ نقطه و مقطع پر تصادف از ابتدای امسال تاکنون در جاده‌های این استان اصلاح شد.
ادهم کرد از شروع مقتدرانه کبدی کاران آقا و بانوی سیستان و بلوچستان در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد.
طبق اعلام هوشناسی وزش باد در شمال و باران در جنوب سیستان و بلوچستان ادامه دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: مسابقات رزمی موتای انتخابی تیم منتخب استان با معرفی نفرات برتر همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد.
 
تذکر کتبی نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس به مسئولان اجرایی کشور/ گاز، کرونا و توزیع عادلانه معلمان خواسته عمده نمایندگان بود
چندرسانه/ خدمت یا خیانت؟
اینفوگرافی/ نشانه‌های تب کریمه کنگو
کارتون/ در رسانه های دروغ پراکن چه خبر است؟