جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,26 April 2019
اخبار
مدیرکل راه آهن جنوب شرق از تخلیه کمک های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ایستگاه راه آهن زاهدان خبر داد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان با اشاره به تکمیل شدن دایک نیاتک در شهرستان هامون گفت: از امروز کار تخلیه آب از 9 روستای درگیر سیلاب آغاز می شود.
مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت:تمامی بهره برداران و کشاورزان مراقب باشند و به محض مشاهد ملخ مراتب را به نزدیک‌ترین مرکز جهاد کشاورزی اعلام کنند.
یک کارشناس اقتصادی گفت:تکیه بر اقتصاد نفتی به جای تولید داخلی بزرگترین ضعف اقتصادی کشور است، امروز شاهد هستیم دولت پلید آمریکا سعی دارد از این موضوع سوءاستفاده و با منع خرید نفت ایران،اقتصاد کشور را فلج کند.
استواردوم مرتضی رضایی از دریابانان جنوب کشور روز گذشته در درگیری با قاچاقچیان سوخت به شهادت رسید.
فرمانده تیپ 188 زرهی زاهدان از فعالیت های مردم یاری ارتش در مناطق سیل زده سیستان خبر داد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا گفت: احداث دایک جدید در شهرستان هیرمند و در محل رودخانه نیاتک سریع ترین و بهترین تصمیم برای بهبود بحران است که ساخت آن توسط سپاه تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان از وارد شدن خسارت به میزان بیش از 220 میلیارد ریال به راه های استان توسط سیلاب خبر داد.
مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان گفت: بر اثر ورود سیلاب هم اکنون یازده روستا در منطقه سیستان در معرض آبگرفتگی قرار گرفته و تخلیه هستند.
جانشین قرارگاه منطقه ای قدس نزسا از بکارگیری ظرفیت‌ها و تجهیزات سپاه برای امدادرسانی و کمک به سیل زدگان شمال سیستان وبلوچستان خبر داد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا گفت: قسمتی از رودخانه نیاتک که بر اثر سیلاب دچار شکستگی شده بود توسط سپاه رفع مشکل و ترمیم شد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا به بیان اقدامات انجام شده از سوی سپاه پاسداران در جریان ورودی سیلاب به سیستان و ترمیم و حفاظت از پل ها و... پرداخت و افزود: با تمام توان تا مساعد شدن شرایط در کنار مردم هستیم.
رییس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی زابل گفت: مجموعه ورزشی کارگران زابل جهت اسکان اضطراری سیل زدگان منطقه سیستان در اختیار ستاد مدیریت بحران این شهرستان قرار گرفت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان گفت: خسارات زیادی به بدنه راه های روستایی و فرعی استان در جریان سیل وارد آمده که در تلاش برای ترمیم جاده ها در کمترین زمان ممکن هستیم.
رییس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان از تداوم وزش باد و بارش باران در سطح استان، طی روزهای آتی خبر داد.
مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون پنج روستا در حوزه شهرستان هیرمند دچار آبگرفتگی کامل و تخلیه شده اند.
یک دوچرخه سوار کرمانشاهی در ادامه برنامه رکابزنی خود به مناسبت روز زمین پاک وارد زاهدان شد.
فرماندار شهرستان هیرمند از تخلیه سه روستا در این شهر خبر داد و گفت: 8 روستای دیگر در معرض خطر هستند.
با افزایش حجم ورودی آب از افغانستان به منطقه سیستان فرماندهان سپاه و بسیجیان در کنار مردم در حال خدمت رسانی اند.
مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زابل از مسدود بودن سه مسیر ارتباطی در منطقه سیستان بر اثر طغیان رودخانه های محلی خبر داد.
 
گزارش تصویری/ مهار سیل در سیستان به همت سپاه  
فتونیوز
اینفوگرافی/ نشانه‌های تب کریمه کنگو
کاریکاتور/ هشدار موشکی به رقاصان شمشیر
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد