شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ,20 January 2018
اخبار
حضور پر رنگ نمایندگان سیستان و بلوچستان در تلگرام/ بی میلی بهارستان نشین ها به استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی

همه 8 نماینده سیستان و بلوچستان حضور پررنگی در پیام رسان تلگرام دارند و بسیار تلاش می کنند تا کانال رسمی آنها همواره به روز باشد.

 
امام جمعه موقت زاهدان: در برابر اشغال و تهاجم شهرک سازی رژیم صهیونیستی تنها راه ملل مظلوم مسلمان همین موضوع مقاومت است.
فرماندار زهک در خصوص پخش کلیپی از روستای علیجان نارویی در شبکه های مجازی گفت: این روستا در منطقه ممنوعه مرزی قرار گرفته و باید تخلیه شود اما اهالی آن حاضر به نقل مکان به نقاط جایگزین نیستند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: سالانه در استان بیش از پنج هزار مترمربع فرش سیستان بافته می شود که بیش از 80 درصد آن به کشورهای آمریکایی و اروپایی صادر و در این میان آلمان بیشترین متقاضیان فرش سیستان را دارد.
همه 8 نماینده سیستان و بلوچستان حضور پررنگی در پیام رسان تلگرام دارند و بسیار تلاش می کنند تا کانال رسمی آنها همواره به روز باشد.
فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: براثر برخورد سه دستگاه کامیون کشنده، سمند و پژو در محور زابل به زاهدان یک نفر کشته و ۳نفر مجروح شدند.
صبح امروز نخستین اجلاسیه کنگره شهدای سیستان و بلوچستان با عنوان شهدای علماء و روحانیت در زاهدان برگزار شد.
در حالی قطعی مکرر برق در نواحی مختلف کلان شهر زاهدان باعث گلایه مندی و نارضایتی شهروندان شده است که مسئول روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان وبلوچستان عامل قطعی را سرقت سیم ها و وزش باد عنوان کرد.
همسر شهید مدافع حرم محسن خزایی گفت: دفاع و حراست از حریم ناموس علوی یک وظیفه دینی و ملی است که بر تک تک مسلمانان واجب می باشد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان از ارائه آموزش های مهارتی به زندانیان سیستان وبلوچستان در 9 ماهه نخست خبر داد و گفت: در این راستا 232هزار و 407 نفرساعت آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند.
درحالی خبرها و شایعات از قیمت 6 هزار تومانی پیک های نورزی خبر می دهد که براساس گفته مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان، قیمت واقعی که از دانش آموزان دریافت می شود دو هزار و 800تومان است.
معاون حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 752 هکتار از اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی استان در طی 9ماه اول امسال رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده شده است.
مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای سیستان وبلوچستان گفت: نخستین آزمون سراسری مهارت آموزی برای سربازان وظیفه نیروهای مسلح همزمان با سراسر کشور در استان برگزار شد.
شهرک دامداران زاهدان که در حاشیه این کلان شهر قرار دارد، با وجود مشکلات معیشتی و بهداشتی در وضعیت بسیار بدی قرار دارد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: سپاه تنها نهادی است که به عنوان اولین دستگاه برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه آسیب های اجتماعی گام برداشته است.
عرصه های منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان به دلیل عدم وجود اعتبار لازم برای فعالیت نیروهای حفاظتی ، در خطر قرار گرفته است.
مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: با هدف ایجاد اشتغال پایدار به300 نفر از شهروندان در نقاط مختلف استان آموزش تولید قارچ در فضای باز داده شد.
خانه تکانی و جابجایی مدیران استانداری سیستان و بلوچستان در حالی آغاز شده است، که زمزمه تغییر بسیاری از فرمانداران نیز به گوش می رسد.
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به میزان بارش ها و اقدامات انجام توسط نیروهای حوزه آبخیزداری استان، حجمی بالغ بر145 میلیون مترمکعب رواناب طی سال آبی گذشته در مخازن سد و بندها استحصال شده است.
مدیر تبلیغات اسلامی زاهدان گفت: تجمع مردمی در محکومیت اغتشاشات و آشوب های اخیر کشور ظهر امروز در گلزار شهدای این شهرستان برگزار می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: برای عبور از تحریم و رکود موجود در کشور باید به اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، توجه شود.
 
گزارش تصویری/ خروش انقلابی پایتخت وحدت ایران علیه آشوبگران  
عکس نوشته/ پیشرفت‌های منطقه مکران با گذشته قابل مقایسه نیست
اینفوگرافی/ نشانه‌های تب کریمه کنگو
کاریکاتور/ هشدار موشکی به رقاصان شمشیر
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد