جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
اخبار
اعتراضات اعمال سهمیه های آزمون کارشناسی ارشد به مجلس رسید/ عضو کمیسیون آموزش:ظرفیت دانشگاه‌ها به ازای اعمال سهمیه‌ها افزایش یابد

در پی اعتراض داوطلبان کنکور 97؛

در پی اعتراض شرکت‌کنندگان آزمون کارشناسی ارشد سال97 این مسئله واکنش اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی را در پی داشت.

 
مدیر کل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان گفت:در ماه مبارک رمضان873ساعت برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی تولید و پخش شده است.
مدیر کل شیلات سیستان وبلوچستان از بازگشت ملوانان زندانی به کشور خبر داد و گفت: از هفده ملوان ربوده شده 16 نفر به کشور بازگشتند و این در حالی است که ناخدای کشتی کشته شده است.
شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان در گزارشی با اشاره به اینکه «ترامپ در مسابقه دروغگویی اوباما را شکست داده است»، نوشت که دروغ روز جمعه ترامپ پینوکیو را هم شرمنده می‌کند.
اجبار دانش‌آموزان به استفاده از لباس فرم با طرح و رنگ متغییر و تهیه چنین پوششی از یک فروشگاه خاص نمونه‌ای از مشکلات خانواده‌ها در مدارس است.
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان گفت: در طی بازرسی ها و کسب گزارشات مردمی، 62پرونده برای متخلفات صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است.
در حالی دپو کردن زباله های تولید شده شهرستان زابل در حوزه نیمروز صدای اعتراض مردم و مسئولان را در آورده که این اقدام شهرداری باعث هجوم سگ های ولگرد و حشرات موذی در منطقه شده است.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی طرح انتقال آب به استان سیستان و بلوچستان را اعلام وصول کرد.
کارشناس ارشد خاکشناسی گفت: با توجه به اسناد ومدارک موجود و محدودیت ها در حال حاضر نسبت به روند بیابان زایی، در بیابان زدایی به شدت عقب هستیم.
صحبت های بدون مدرک امام جماعت اهل سنت مسجد نور ایرانشهر در خصوص تجاوز به 41 دختر در ایرانشهر موجی منفی را در شبکه های اجتماعی رقم زده و باعث تجمعی جمعی از مردم در مقابل فرمانداری ایرانشهر شد.
مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: در جریان تجاوز به دختران و زنان در ایرانشهر تنها یک نفر جهت انجام معاینات به پزشکی قانونی مراجعه کرده است.
مقام معظم رهبری فرمودند: شیطان بزرگ با آن همه تلاش نتوانسته است به مقصود خود برسد و بعد از این هم اگر قدرت‌های شیطانی در منطقه پول خرج کنند چیزی عایدشان نمی‌شود.
صبح امروز همزمان با سراسر کشور نماز عید فطر در بیش از ۲۰۰ نقطه از استان سیستان و بلوچستان با حضور پر شور مردم شیعه و سنی برگزار شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: حمایت از هنرهای بومی و تولید داخل باید در دستور کار همگان قرار دهند چرا که این خود گامی برای تحقق نام امسال می باشد.
بولوار جام جم زاهدان با توجه به معضلات و مشکلاتی که دارد زندگی مردم ساکن در آن را با هزاران مشکل کوچک و بزرگ روبرو کرده که زیستن در جوار دریایی از زباله و بروز بیماری های تنفسی از جمله مشکلات آن به شمار می رود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری سیستان و بلوچستان گفت: درحال حاضر سیرکان در بین شهرهای استان، بحرانی ترین وضعیت آبی را به خود اختصاص داده است.
تکیه دو نماینده استان بر راس کمیسیون های بهداشت و کشاورزی نتیجه‌ای بود که در انتخابات ریاست این کمیسیون‌های تخصصی رقم خورد.
روز گذشته اداره کل محیط زیست سیستان و بلوچستان با دعوت گزینشی خبرنگاران، نشست خبری برای تشریح برنامه های خود برگزار کرد.
معاون حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون 488هکتار از اراضی ملی به ارزش بیش از 66میلیارد ریال رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده شد.
معاون فرهنگی واجتماعی اداره کل اوقاف وامور خیریه سیستان وبلوچستان گفت: در ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی در هشت بقعه استان در حال اجرا است.
یک مرزبان در مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان بر اثر درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر به شهادت رسید.
 
گزارش تصویری/ افتتاح طرح های محرومیت زدایی در جنوب شرق کشور  
عکس نوشته/ پیشرفت‌های منطقه مکران با گذشته قابل مقایسه نیست
اینفوگرافی/ نشانه‌های تب کریمه کنگو
کاریکاتور/ هشدار موشکی به رقاصان شمشیر
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد