يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ,23 July 2017
اخبار
همجواری با افغانستان عامل بروز تهاجم فرهنگی برای جوانان است

همجواری با کشور افغانستان، تهاجم فرهنگی و ضعف اقتصادی در کشور چالش بزرگی را در برابر اعتیاد برای جوانان ما را راه انداخته است.

 
رئیس روابط کمیته خارجی مجلس گفت: نقض برجام رسما از سوی هیئت نظارت بر اجرا اعلام شود تا بتوانیم اقدام متقابل انجام دهیم.
در حالی سیستان و بلوچستان در سال 96 به عنوان مقصد گردشگران داخلی و خارجی معرفی شده است که امکانات و زیرساخت‌های استان برای گردشگری فراهم نیست.
آیت الله سلیمانی گفت: اگر آمريكا از سياست حماقت بار خودش در حمايت از تروريسم و كشورهايي مثل عربستان دست بردارد، دنيا طعم امنيت را خواهد چشيد.
علمای شیعه و سنی با اشاره به اینکه برجام به دوسالگی خود رسیده است می گویند بدعهدی آمریکایی‌ها کماکان به قوت خویش باقی است و آنگونه که پیداست آمریکایی‌ها در حال تشدید تدابیر تحریمی خود علیه ایران هستند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بررسی ها در خصوص استخدام های غیرقانونی استانداری سیستان و بلوچستان به پایان رسیده و به زودی آزمون جامعی برای جذب افراد کارآمد برگزار می شود.
نماینده مردم زاهدان با بیان اینکه سند اجرایی شدن 2030 از سوی دولت به استان های ابلاغ شده است گفت: دولت در خصوص این سند دروغ گفته است.
کنکور سراسری، آزمونی که بزرگ‌ترین ماراتن زندگی هر فردی محسوب می‌شود و یک روز مانده به کنکور داوطلبان حال و هوای خاصی را تجربه می‌کنند.
فرمانده سپاه سلمان گفت: دعوای امروز جهان اسلام دعوای مذاهب نیست بلکه دعوای در خصوص دین اسلام است.
در شب پایانی ماه مبارک رمضان، زنان بلوچ با تهیه و آماده کردن حنا که معمولاً حنای محلی آن منطقه است، خود را برای مراسم حنا‌بندان آماده می‌کنند.
نماز عید سعید فطر شیعه و سنی در 368 نقطه از سیستان وبلوچستان برگزار می شود.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری زاهدان در این خصوص با بیان اینکه جمع آوری نخاله های ساختمانی برعهده شهروندان است، گفت: فردی که ساخت و ساز انجام می دهد موظف است نخاله های ساختمانی تولید شده را نیز جمع آوری کند.
مردم ساکن در کریم آباد زاهدان در بخش های مختلف با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند و نیازمند تلاش مسئولان برای رفع آنها می باشد.
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه برخی والدین به علت اعتیاد به مواد مخدر و نداشتن پشتوانه مالی کودکان بیگناه را مجبور به کار در خیابانهای ناایمن شهر می کنند، گفت: سیستان و بلوچستان به سبب بافت قومیتی، مذهبی، فرهنگی و همچنین هم مرز بودن با کشورهایی همچون پاکستان و افغانستان در وضعیت نامناسبی در خصوص کودکان کار قرار دارد.
جمعی از طوایف بلوچ با انتشار پیام های جداگانه ای از اقدام نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نابودی عناصر گروهک انصار الفرقان تشکر و قدردانی کردند.
نمایندگان اهل سنت ضمن قدردانی از اقدام نیروی زمینی سپاه در نابودی گروهک ترویستی انصار الفرقان گفتند: سپاه پاسداران فتنه تکفیری ها را در نطفه خفه کرد.
صبح امروز کارگران شرکتی شهرداری منطقه 5زاهدان در مقابل این شهرداری تجمع کرده و خواهان پرداخت عیدی و حقوق خود شدند.
جمعی از علمای سیستان و بلوچستان سخنان اخیر روحانی در مترادف دانستن ولایت و حکومت را تفسیر به رأی دانستند و گفتند: هیچگاه ولایت برابر با حکومت نبوده و نیست.
برخی از زنان کابینه یازدهم نه تنها برای حل مشکلات پرتعداد سیستان و بلوچستان تلاش نکردند بلکه با هزینه تراشی حتی مانع توسعه این منطقه هم شده اند.
 
گزارش تصویری/تب داغ کنکور در کتابخانه های زاهدان/ تنها یک روز تا ماراتن بزرگ کنکور 96  
سینه من پر از اسرار است اما اخلاق اجازه نمی دهد
اینفوگرافی/ نشانه‌های تب کریمه کنگو
کاریکاتور/ هشدار موشکی به رقاصان شمشیر
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد