کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

فرمانده نیروی زمینی سپاه در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛

دو نفر از اعضای تیم ترور اخیر پاکستانی بودند

عصرهامون , 30 بهمن 1397 ساعت 12:34

سردار پاکپور در جمع خبرنگاران گفت: دو نفر از عناصری که در تیم تروریستی جاده خاش زاهدان بودند پاکستانی بودند.


به گزارش عصرهامون، سردار محمد پاکپور در حاشیه مراسم «گرامیداشت شهدای مدافع امنیت و آرامش» که امروز در ستاد نیروی زمینی سپاه برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: پس از آنکه قطعات خودروی انتحاری جاده خاش زاهدان را تحویل برادرانمان در نیروی انتظامی دادیم، آن‌ها مدل خودرو را به ما اعلام کردند و پس از آن نیرو‌های اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه قدس نزسا کار شناسایی، دستگیری و انهدام تیم پشتیانی کننده تروریست‌ها را آغاز کردند.

وی افزود: دو روز قبل اولین سرنخ ما که یک خانم بود شناسایی و دستگیر شد و از طریق این خانم، به افراد دیگر رسیدیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: دو نفر از عناصری که در تیم تروریستی جاده خاش - زاهدان بودند پاکستانی بودند و عامل انتحاری یک فرد پاکستانی به نام «حافظ محمد علی» بود؛ فرد دیگری از پاکستان در این تیم حضور داشتند. سه نفر از منطقه سیستان و بلوچستان بودند که دو نفر از آن‌ها دستگیر شده و یک نفر دیگر هم که متواری است ان‌شاالله دستگیر خواهد شد.

سردار پاکپور یادآور شد: این تیم تروریستی مهمات و تجهیزات بسیار زیادی آماده کرده بود و قرار بود این تیم در ۲۲ بهمن هم اقدامات انتحاری انجام دهند، ولی از آنجا که ما برای دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن تمهیدات زیادی داشتیم تروریست‌ها موقق یه انجام اقدامات تروریستی نشدند.

وی افزود: حتی در مرز هم در ایام دهه فجر، عناصر تروریست تلاش‌های زیادی برای انجام اقدام تروریستی کردند، اما موفق نشدند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: اما در نهایت در جاده خاش زاهدان یک اقدام کور انجام دادند و اتوبوس حامل پاسداران را منفجر کردند.

وی افزود: از همه عزیزان‌مان که در سیستان و بلوچستان اعم از ارتش و سپاه و بسیج و نیروی انتظامی که در مدت اخیر تلاش‌های زیادی داشتند تشکر می‌کنم.
 
سردار پاکپور در پایان با بیان اینکه گفت‌وگو‌های زیادی هم در سطوح نظامی و هم در سطوح سیاسی با پاکستان در حال انجام است تا آن‌ها توجه بیشتری به امنیت مرز‌های خودشان داشته باشند، گفت: ما به دنبال ریشه‌کنی گروه تروریستی جیش‌الظلم و سایر گروهک‌های تروریستی هستیم.

در شامگاه ۲۴ بهمن، گروهک تروریستی جیش‌الظلم که ترور ده‌ها مرد و زن و کودک بی‌گناه را در کارنامه خود دارد، با حمله انتحاری به اتوبوس پاسداران کشورمان در جاده خاش - زاهدان، موجب شهادت ۲۷ مرزبان ایران اسلامی و زخمی شدن ۱۲ تن از آن‌ها شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 108984

آدرس مطلب :
http://www.asrehamoon.ir/news/108984/دو-نفر-اعضای-تیم-ترور-اخیر-پاکستانی-بودند

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir