تاریخ انتشار :سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
مديركل انتقال خون سيستان و بلوچستان از اهداء 19 هزار واحد خون در 4 ماهه نخست سال جاری توسط مردم سخاوتمند استان خبر داد.
بالغ بر 19 هزار نفر در سیستان و بلوچستان خون اهداء کرده اند
سهیلا خسروی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: در 4 ماهه نخست سال جاری، 24 هزار و 944 نفر در سراسر استان جهت اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد 22 هزار و 759 نفر مرد و 2هزارو 185 نفر زن بوده اند.

وی تعداد افرادی که به جهت اهداء تایید شده اند را 19 هزار و 682 نفر اعلام کرد گفت: از مجموع این رقم 18هزار و 377 مرد و هزار و 305 نفر زن بوده اند.

وی ادامه داد: بیشترین گروه خونی اهدائی در طی این 4 ماه، O مثبت با رقم بالغ بر 6 هزار واحد بوده و به همین نسبت بیشترین گروه خونی مصرفی نیز همین گروه خونی بوده است.

وی تصریح کرد: میزان مصرف ماهانه فقط گلبول قرمز در استان به طور تقریبی 10 هزار واحد و میزان مصرف کل فرآورده های خونی نیز در طی 4 ماهه اول سال بالغ بر 48 هزار واحد بوده است.

خسروی در پایان اذعان کرد: با توجه به سطح بالای مصرف خون در استان و عدم کفایت خون های اهدائی به بیماران، ماهانه از سایر پایگاه های کشور خون به استان وارد و مصرف می شود که آمار ثبت شده در این خصوص در 4 ماه ابتدای سال بالغ بر 15هزار واحدبوده است.

وی در پایان گفت: از مردم سخاوتمند استان درخواست داریم تا با حضور در مراکز و پایگاه های این سازمان و اهداء خون، علاوه بر تضمین سلامتی خود به یاری بیماران نیازمند بشتابند.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdch6knzx23nzxd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما