تاریخ انتشار :شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲
سردار محمد مارانی از بهره برداری هزار و 408 پروژه عمرانی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور خبر داد.
بهره برداری از هزار و 408 پروژه عمرانی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه/ از اشتغالزایی بیش از 40 هزار نفر تا ساخت مسکن و توزیع جهیزیه
به گزارش عصرهامون، ظهر امروز مراسم آیین بهره برداری از هزار و 408 پروژه عمرانی و توزیع 580 سری جهزیه و هزار سری لوازم خانگی و رونمایی از مستندهای اقدامات قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با حضور مسئولین نظامی و انتظامی و مدیران دستگاهای دولتی در سالن جلسات قرارگاه قدس زاهدان برگزار شد.

سردار محمدمارانی، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه دراین مراسم گفت: اصحاب رسانه سربازان گمنام نظام و جهادگران بدون شمشیر هستند که با قلم خود جهاد و خدمات انقلاب و نظام را اطلاع رسانی می کنند.

وی بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی زمینی سپاه و در منطقه قرارگاه قدس که به عنوان نماینده سپاه و نیروی زمینی در جنوب شرق مسئولیت امنیت منطقه را بر عهده دارد یکی از اقدامات خوبی که در راستای امنیت پایدار انجام داده، رسیدگی به معیشت مردم بوده زیرا اگر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حل شودT مسائل ناامنی خود به خود حل و فصل خواهند شد.

این مقام مسئول بیان کرد: از اول پیوست‌های برای طرح‌های عملیاتی نوشته و برنامه‌ریزی کرده‌ایم که طرح‌های مردم یاری و مردم داری و رسیدگی به مردم و در کنار آن بحث های بهداشتی و درمان و مسائل فرهنگی در اولویت قرار داده شده به نحوی که از سال ۸۸ تاکنون قریب به 17 هزار و 977 پروژه اجرا شده که 80درصد آن در سیستان و بلوچستان و 20درصد در استان‌های هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی بوده است.
 
وی ادامه داد: در پنج ساله دوم جهش هشت برابری در اجرای برنامه ها داشتیم به طوری که از 17 هزار و 977 پروژه اجرا شده در جنوب شرق، 15 هزار و 615 طرح و پروژه در 5 ساله دوم یعنی از سال 93 تا 98 اجرا شده که بیش از 210 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه ها هزینه شده است.
 
وی بیان کرد: در زمینه پروژه های عمرانی نیز ساخت مسکن محرومین تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با همکاری دولت و نهاد های مربوطه در دستور کار بود همچنین خود سپاه نیز حدود 3 هزار واحد مسکونی احداث و در طی این سالها به مردم تحویل داده است.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه خاطر نشان کرد: احداث جاده، ترمیم و مرمت جاده ها، احداث هزار کیلومتر جاده در مرزها و طول جاده ها که مشکلات تردد 84 روستا را حل کرد نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده، همچنین برای مهار آب بندهای بتنی با همکاری گروه های مهندسی سپاه ایجاد شد که احداث برکه ها، آبگیرها و سد ها بخش عمده ای از مشکلت مربوط به آب کشاورزی و آب شرب را حل کرده است.
 
اقدامات محرومیت زدایی از سال 88 تا 98
 
شهرام اسکندری، معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور نیز در ادامه نشست گفت: نهضت امام خمینی(ره) که افتخار خدمت، حضور و زندگی کردن در آن را داریم همانند نهضت انبیاء بر عهده طبقات محروم و مستضعف که به تعبیر ایشان، کوخ نشینان هستند و پس از آن مقام معظم رهبری(مدظله) در ادامه این نهضت و به پیروی ازسیره انبیاء و ائمه معصومین علیهم السلام، نظام اسلامی را زمینه ای برای ارائه خدمات به مردم می دانند.
 
وی بیان کرد: این خدمات در دو محور تامین نیازهای عمومی و پرورش مغزها و زدودن اشکال مختلف غبار محرومیت از اقشار مختلف جامعه می باشد که از وظایف اصلی نهادها، سازمان‌ها و ارگان های نظامی می باشد و این وظیفه ای برگردن همه ما در دولت و نظام است که افتخار سربازی در آن را داریم.
 
وی ادامه داد: قرارگاه منطقه ای جنوب شرق قدس نیروی زمینی سپاه در این راستا در دوران های مختلف درکنار اقدامات امنیتی و عملیاتی که وظیفه تعریف شده آن است و باید پاسخگوی این موضوع در منطقه حساس جنوب شرق باشد، با هدف کمک به دولت برای رسیدن به کلیه اهداف انقلاب در حوزه های مختلف اعم از توسعه شاخص های اقتصادی و بهداشتی، فرهنگی و امنیتی و غیره که کار اصلی این مجموعه است، درکنار دستگاه های اجرایی متولی اقدامات موثری در زمینه توسعه زیرساخت های روستایی، کاهش نرخ بی سوادی، توسعه فضاهای آموزشی، ایجاد اشتغال توانمندسازی مردم و ترویج کار و اشتغال و احیای ظرفیت های اشتغال اعم از کشاورزی، دام و طیور، ظرفیت هایی که به واسطه مرز آبی و خاکی داریم و احداث مسکن برای فاقدین مسکن و کپرنشینان و همچنین در حوزه های مختلف بهداشت و درمان فرهنگی طی این چند سال اقدامات مهمی داشته که یک دهه آن در پنج ساله اول دهه 70 به فرماندهی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که انصافا اقدامات ارزشمندی در استان انجام دادند و ما برنامه خدمات رسانی را با این عنوان که قاسم زنده هست  وجهاد ادامه دارد، انجام خواهیم داد.
 
این مقام مسئول افزود: نیروی زمینی سپاه  با محوریت قرارگاه قدس در منطقه جنوب شرق به‌منظور کاهش آلام مردم و همگرایی اقوام و مذاهب در کنار دولت جمهوری اسلامی از سال 94 پس از مطالعه دقیق در عرصه‌های زیرساخت، آموزش، مسکن، فرهنگی، اجتماعی، بهداشت درمان و... با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها به ویژه مهندسی نیروی زمینی، بهبود مشکلات در این عرصه ها که ارتباط مستقیم با امنیت پایدار دارند را در دستور کار خود قرار داد.
 
وی بیان کرد: قرارگاه قدس در عرصه های احداث و توسعه زیرساخت‌های روستایی، ساخت و مرمت منزل مسکونی ویژه محرومین، ایجاد اشتغال و توانمندسازی معیشتی ساکنین مناطق محروم، احیای 33هزار هکتار اراضی مستعد استان، احداث و تکمیل فضای آموزشی و خدمات اجتماعی گام های موثری برداشته است.
 
اقدامات انجام شده در عرصه احداث و توسعه زیرساخت‌های روستایی

اسکندری اهم اقدامات انجام شده در عرصه احداث و توسعه زیرساخت‌های روستایی را تعداد 2هزار و 953پروژه دانست و گفت: این پروژه ها شامل ایجاد 65واحد تصفیه آب روستانی، اجرای 150کیلومتر فیبر نوری در منطقه سراوان، احداث 27بند سنگ ملاتی، احداث 928 کیلومتر جاده روستایی، احداث 43مجموعه ورزشی روباز، تکمیل و بازسازی 274مسجد، احداث 20مسجد، آبرسانی به 103روستا، احداث هزار و78چشمه سرویس بهداشتی و حمام، مرمت و بازسازی 51گلزار شهدا، احداث چهل غسالخانه، احداث6باب خانه بهداشت، 142 مخزن 10 هزار لیتری، برق رسانی به 21چاه آب شرب و ایجاد 41مخزن بتنی 40متر مکعبی می باشد.
 
وی به ساخت 2 هزار و176 پروژه در عرصه ساخت و مرمت منزل مسکونی ویژه محرومین اشاره کرد و ادامه داد: هزار و 88واحد از این پروژه ها با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره)، هزار و 88واحد مرمت و احداث خانه محروم با اعتبارات سپاه پاسداران در سطح استان انجام شده است، همچنین 418واحد با مشارکت کمیته امداد و هزار و750واحد با مشارکت بهزیستی و با اعتبار هزار و950 تومان از سپاه پاسداران در حال برنامه‌ریزی برای اجرا در دست اقدام می باشد.
 
وی از ایجاد اشتغال و توانمندسازی معیشتی ساکنان مناطق محروم به تعداد پنج هزار و 206پروژه خبر داد و گفت: این پروژه ها شامل43 کارگاه صنایع دستی و پوشاک، تیرچه بلوک، در و پنجره سازی، 31پرورش شترمرغ و 194کارگاه بلدرچین، راه اندازی 51پنل خورشیدی و 15 نانوایی، احیای پنج معدن، کارخانه پسته پاک کنی،8 استخر پرورش ماهی، توزیع358 راس دام سبک به خانواده، 122 واحد جایگاه دام، احداث دو باب مغازه و توزیع یازده دستگاه جوجه کشی می باشد.

وی حفر و بازسازی 146 حلقه چاه کشاورزی و شرب، احیاء 26 قنات،تسطیح 301پروژه شامل 582هزار هکتار اراضی کشاورزی، احداث و ترمیم 319واحد گلخانه، کمک به کشت محصولات کشاورزی به 43خانواده و آبیاری قطره ای 34هکتار باغات اقدام و زمینه اشتغال برای تعداد9 هزار و 434 نفر به صورت دائم و 31 هزار و سه نفر کارگر فصلی را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال و توانمندسازی معیشتی دانست.
 
اسکندری در ادامه احیای 33هزار هکتار اراضی مستعد استان مصوبه سفر مقام معظم رهبری که 22هزار هکتار مطالعه آن انجام و 6 هزار و 954هکتار آن با راه اندازی6 شرکت تعاونی ایثار احیا شده است را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و ادامه داد: 241 پروژه نیز در بحث آموزشی احداث و تکمیل شده که شامل احداث71 مدرسه دو کلاسه، بازسازی 92مدرسه، احداث 45واحد خانه عالم و بازسازی 33حوزه علمیه  می باشد.
 
معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه به ارانه خدمات اجتماعی به 624 هزار و 650 نفر اشاره کرد و گفت: این آمار شامل بیمارستان های صحرایی نیست به گونه ای که در این زمینه تاکنون چهار هزار و 311 سری جهیزیه و 86 هزار و 949 بسته معیشتی توزیع شده، همچنین برگزاری 53 هزا ضیافت افطاری، توزیع 90 هزار و 960 پرس غذای گرم، توزیع 189 هزار و 700 بسته لوازم التحریر، 8 هزارو 500 دست پوشاک مدرسه و کمک به بیماران صعب‌العلاج، زنان سرپرست خانواده و کمک هزینه تحصیلی از دیگر خدمات ارائه شده در بخش اجتماعی است.
 
سپاه موجب دلگرمی دوستان و دلسردی دشمنان است

محمد هادی مرعشی، معاون امنیتی انتظامی استاندار استان نیز در ادامه با تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا(س) بیان کرد: خدمات شایان سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق کشور بر کسی پوشیده نیست، در زمان جنگ تحمیلی ستاد جنگ و جهاد برای پشتیبانی از جبهه های حق بر علیه باطل تشکیل شد و امروزه نیز در جای جای کشور برای رفع محرومیت ها و انجام پروژه های بی نظیر مهندسی در حال کار است.

وی افزود:اگر تحریم ها نبود بی شک همه کشورهای جهان همچون کشورهای همسایه ما برای انجام پروژه های خود دست به دامکان سپاه می شدند.

وی با تاکید بر اینکه خدمات سپاه و نگاه ویژه این ارگان مقدس به جامعه ارزشمند است، گفت: بی تردید مردم کشور از خادمین خود تقدیر می کنند و با وجود اینکه فضای مجازی به گونه ای اقدام کرده که این خدمات به چشم نیامده و دیده نشود اما قدرت و خدمت به مردم امروزه برای همه مردم مشخص و روشن بوده و این وظیفه ما دستگاه های اجرائی و شما اصحاب رسانه است تا بیش از پیش خدمات این عزیزان را برای عموم تشریح کنید.

وی ادامه داد: در همین جریان سیل این عزیزان با قدرت در کنار مردم حاضر بودند و خدمات بسیار خوبی را به مردم ارائه کردند به گونه ای که بدون مزد و منت در همه حاضر بودند و خدمت می کردند. در آغاز سیل فضای مجازی پر از شایعاتی بود که سیل آمد وکسی کمک نکرد اما می بینیم همچنان که مدتها از سیل گذشته، این سپاه است که در کنار مردم حاضر بوده و همچنان به آنان خدمت می کند.

مرعشی با بیان اینکه سپاه موجب دلگرمی دوستان و دلسردی دشمنان است، تصریح کرد: به نمایندگی از دستگاه های اجرایی از تمامی خدمات بی منت سپاه قدس در سیستان و بلوچستان تقدیر و تشکر می کنیم.


انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdccixqss2bqio8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود