تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۸
مبین علی میر گفت: در ۹ ماه سالجاری با وجود بسته بودن مرزها در ابتدای سال به دلیل شیوع بیماری کرونا صادرات از بازارچه های مرزی به حدود یک میلیون و دویست هزار تن رسید.
یک میلیون و 200 هزار  تن کالا از بازارچه های مرزی سیستان‌ و بلوچستان صادر شد/ آمادگی برای تامین گوشت، میوه و برنج مورد نیاز کشور
مبین علی میر، مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در ۹ ماه سال جاری با وجود بسته بودن مرزها در ابتدای سال به دلیل شیوع بیماری کرونا صادرات از بازارچه های مرزی به حدود یک میلیون و دویست هزار تن رسید.

وی اظهار کرد: عمده اقلام صادراتی از بازارچه ها مرزی شامل لواشک، شیرین عسل، کیک، خامه، انواع بیسکوئیت، طناب و نخ، آلو بخارا،  کشمش و آب معدنی بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین پلاستیک دسته دار، تسبیح، انواع آبمیوه، میوه، صیفی جات، کیسه گونی، بخاری و کولر، کفش و دمپایی، لوازم یدکی خودرو، ظروف یک بار مصرف، فرش از دیگر اقلام صادراتی بود.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: مواد شوینده، کاشی، سرامیک، سیمان، خرما و بسیاری دیگر از اقلام تولید داخل هم از طریق بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شد.

میر گفت: تجارت در بازارچه های مرزی به معنی واقعی صادرات غیر نفتی را شامل می شود و کمک قابل توجهی به چرخه اقتصاد و تولید کشور دارد، بازارچه های مرزی آمادگی نقش آفرینی در سطح ملی را دارند و چنانچه اراده ای در سطوح بالا باشد می‌توانند با قید فوریت در تامین گوشت، برنج و میوه کشور نقش داشته باشند.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcgzn9qxak9w74.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود