تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: در حالی شمارش معکوس برای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده که حضور پرشور مردم در انتخابات ۱۴۰۰ خواب دشمنان را آشفته و هراس در دلهایشان انداخته است.
حضور حداکثری در انتخابات خواب دشمن را آشفته می کند/ لغو تحریم ها شرط بازگشت به برجام/رونق چرخ اقتصادی حمایت از تولیدی ملی است
به گزارش عصرهامون، شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان در خصوص سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز از سال نو خطاب به ملت شریف ایران، با تبیین وظایف اساسی دستگاهها و مردم برای تحقق شعار سال و حمایت تولید و رفع موانع آن، گفتند: در حالی شمارش معکوس برای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده که هراس از حضور حداکثری مردم در انتخابات، خواب صحنه‌گردانان غربی را آشفته کرده است.
 
انتخابات1400 عرصه وحدت و همدلی مردم

مولوی نذیر احمد سلامی، نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار پهره بیان کرد: مقام معظم رهبری هر ساله سال جدید را با توجه به شرایط موجود در کشور و جهان نامگذاری می کنند که امسال را به نام پشتیبانی های تولید و موانع زدایی ها نامگذاری کردند.

وی با بیان اين که سال ۹۹ به نام جهش تولید نامگذاری شده بود، افزود: در حقیقت نامگذاری سال جدید بر این اساس بوده که با توجه به شعار سال گذشته مقداری پیشرفت در کشور داشتیم اما در حد انتظار نبوده و با توجه به گزارشاتی که به دست مقام معظم رهبری از اوضاع کشور رسیدند، ایشان تصمیم گرفتند سال ۱۴۰۰ را به نام سال پشتیبانی تولید و موانع زدایی مسما کنند.

نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در سال ۹۹ که مصادف با جهش تولید بود به اهداف اصلی دست نیافتیم و کاملا هم محقق نشدند، در حقیقت تولید پشتیبانی نشده و موانع زیادی بر سر آن وجود داشت.

وی اضافه کرد: در سال ۹۹ تولید کنندگان باموانع زیادی بر سر راه تولید در خارج و داخل کشور مواجه بودند و امسال هدف همگان باید این باشد که موانع پیش رو را بردارند و تولیدات داخلی را پشتیبانی کنند تا ملت ایران از معضلات اقتصادی رهایی یابند و مشکلات معیشتی آنان حل شود.

سلامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری یکی از موارد بسیار مهمی که در سخنرانی سال ۱۴۰۰ به آن تاکید داشتند مبحث انتخابات ریاست جمهوری بود که باید فردی انقلابی، جوان، توانمند که دارای توان مدیریتی باشد انتخاب شود و روی کار بیاید.

وی عنوان کرد: ملت ایران باید فرد اصلح را شناسایی کنند و با حضور پرشور پای صندوق های رای بیایند که در واقع این انتخاب درست و صحیح می تواند تبیین گذرگاه های مشکلات و سختی ها و عبور از تحریم های و تهدیدهای دشمنان باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی همیشه تلاش و برنامه ریزی می کنند که در بحث انتخابات مردم پای صندوق های رای حضور نیابند و حضور حداکثری نداشته باشند تا شاید آنان از این طریق بتوانند به گوشه ای از اهداف خود دست یابند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری همیشه در سخنان خود به هوشیاری و دشمن شناسی ملت ایران تاکیدات فراوانی دارند که تا امروز مردم با بصیرت، کشور ما توانستند با این راهنمایی های مدبرانه و حکیمانه ایشان برنامه های دشمنان را دور بزنند و در حقیقت آنان نتوانند به اهداف شوم خود برسند.

نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در انتخابات خرداد ماه سال ۱۴۰۰ دوباره ملت ایران با حضور حداکثری شان پای صندوق های رای می آیند و و کماکان فی السابق دشمنان را شکست می دهند و با توجه به بلوغ سیاسی و آگاهی شان اجازه نمی دهند آنان به دسیسه های شوم خود برسند.
 
حضور آگاهانه و حداکثری مردم در انتخابات دشمن را ناامید وعصبانی می کند

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت شهرستان مینان در گفت وگو با خبرنگار ما پیرامون سخنرانی رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر حضور حداکثری مردم در انتخابات، بیان کرد: حضور گسترده و انتخاب آگاهانه مردم در پای صندوق های رای منجر به یاس، ناامیدی و عصبانیت دشمنان می شود و عزت، اقتدار و افتخار برای ایران و ایرانیان است.

وی با بیان اینکه انتخابات یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، افزود: تمام تلاش دشمن بر این است که مشارکت مردم در انتخابات را پایین بیاورد، بر این اساس می طلبد تا هوشیار باشیم و زمینه نفوذ را برای استکبار جهانی مهیا نکنیم، بلکه با انتخاب فردی اصلح، دلسوز، شایسته، قوی، دارای روحیه انقلابی و جهادی در سرنوشت کشور نقش اساسی ایفا کنیم.

این عالم اهل سنت ادامه داد: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نیز همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند "اگر میتوانید این بار سنگین و مهم را به دوش بگیرید بسم الله، وگرنه وارد نشوید"، برای حضور در این میدان اعلام آمادگی کنند چرا که ریاست جمهوری مدیریتی مهم و موثر است و فردی باید در راس کار باشد که درد مردم را درک، مشکلات آنها را بشناسد و برای رفع آن چاره جویی کند.
 
تکیه بر توان داخلی و استفاده از نیروی جوان راهگشای حل مشکلات
 
وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر این مطلب که تکیه بر توان داخلی و استفاده از نیروی جوان و بومی راهگشای حل مشکلات است، گفت: از ابتدا تاکنون دشمنان ایران با طراحی دسیسه و توطئه های شوم درصدد ایجاد مشکل و اختلاف پراکنی در ایران اسلامی هستند و این نشان از قدرت والا و بالای این ملت و کشور دارد که امروز خار در چشم دشمنان بوده و خواب راحت را از آنان گرفته است.

رسولی زاده تصریح کرد: امروز به برکت وجود رهبر معظم انقلاب و رهبری داعیانه ایشان، ملت ایران تحریم و تهدیدهای دشمنان را نردبان ترقی دانسته و فرصت سازی برای پیشرفت در عرصه های مختلف می کنند؛ این گونه است که تحریم های ظالمانه و ناجوامردانه دشمنان هیچ اثری نداشته و نخواهد داشت.
 
تزریق نقدینگی شرایط را بدتر از قبل می کند

وی در ادامه با تاکید بر این مطلب که سخنان رهبر انقلاب فصل الخطاب است، اذعان کرد: شرط ایران برای بازگشت به برجام لغو تمامی تحریم ها و راستی آزمایی است

امام جمعه اهل سنت شهرستان مینان با اشاره به اینکه دولت باید قدرت خرید مردم که طی سال های اخیر از دست رفته را برگرداند، خاطر نشان کرد: تزریق نقدینگی شرایط را بدتر از قبل می کند دولت باید به طور عملی اقدام به اشتغالزایی کند تا علاوه بر ایجاد قدرت خرید، تورم نیز کاهش یابد.

این خطیب جمعه ادامه داد: یکی از راه های اشتغالزایی، رفع موانع از سر راه تولیدکنندگان و احیای کارخانجات تعطیل است، اعتماد به نیروی بومی و جوان، اصلاح نظام بانکی، برخورد با فسادهای مالی و اقتصادی از خرد تا کلان، برخورد با گران فروشی و احتکارکنندگان به صورت جدی از عواملی است که اقتصاد را رونق و معیشت مردم را بهبود می بخشد.

چرخش چرخ تولید با اعتماد به نیروهای داخلی

مولوی مجیب الرحمن رئیسی امام جمعه موقت اهل سنت گلشن در گفت و گو با شستون علت نامگذاری سال جدید با عنوان تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها توسط مقام معظم رهبری را اعتماد به نیروهای داخلی و بهره گیری از امکانات موجود در کشور در به حرکت در آوردن چرخه تولید دانست.
 
وی افزود: یکی دیگر از پیام های نامگذاری شعار سال به عنوان ذکر شده کاهش وابستگی به کشورهای غربی و سلطه گر است تا بتوانیم با تکیه بر توان داخل روی پای خود بایستیم.
 
امام جمعه موقت اهل سنت گلشن خاطر نشان کرد: دولت می تواند با اتحاد، انسجام و همدلی کارخانجات، معادن و کارفرمایان را مورد حمایت قرار دهد و با به کار گیری تمام توان، استعداد و پتانسیل های موجود در کشور  مشکلات را پشت سر گذاریم.
 
مولوی رئیسی گفت: یکی از حساسیت های سال 1400 همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند انتخابات است چرا که دشمن در تلاس است تا با ایجاد یأس  و نا امیدی با بهره گیری از مشکلات مانع حضور مردم در انتخابات شود اما مردم بصیر ایران سالهاست که دسیسه دشمن را شناخته و به موقع در بزنگاه ها حضور هوشیارانه دارند.
 
وی اذعان کرد: همه می دانیم عامل این مشکلات کشورهای غربی هستند اما اگر مدیریت صحیح در جامعه حکم فرما شود می توانیم بسیاری از مشکلات را رفع و تاثیر تحریم های ظالمانه اقتصادی بی تاثیر و ناکارآمد جلوه دهیم.
 
امام جمعه موقت اهل سنت گلشن تصریح کرد: در این دوره از انتخابات تلاش شود رئیس جمهوری که بتواند کشور را به نحو صحیح و اصول درست هدایت و مدیریت کند و در تعامل با کشورهای دیگر و از منافع نظام حراست کند و هم بتواند در مقابل، ترفند ها استکبار جهانی را بشناسد و فریب مکر آنها را نخورد.
 
پشتیبانی تولید و مانع زدایی راه حل مشکلات معیشتی

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار پهره بیان کرد: در حقیقت صحبت های مقام معظم رهبری در قرن جدید بسیار به موقع و محوری بودند و شعار سال نو را نیز پشتیبانی تولید و رفع موانع زدایی ها نامیدند، با توجه یه شرایط کشور دقیق و مناسب بوده است.

وی افزود: تا زمانی که پشتیبانی قوی (مردمی، مادی، معنوی) نباشد تولید هم محقق نخواهد شد و موانع موجود بر سر راه نیز باید رفع شود تا در مسیر تحقق بتوان به کامیابی دست یافت.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه با بیان این که ایران اکنون از سوی استکبار جهانی در تحریم های ظالمانه است و هیچ گاه هم دشمنان از این برنامه های شوم خود دست بر نمی دارند، تصریح کرد: اگر ایران در زمینه تولیدات داخلی بتواند به پیشرفت و ترقی برسد، در واقع این امر می تواند باعث ایجاد یاس و ناامیدی در دل دشمنان شود و دیگر آنان شکست حتمی را قبول کنند و بدانند که ملت ایران ملتی قوی بوده و از این گونه تحریم ها و تهدید ها بیم و هراسی ندارند.

وی اضافه کرد: کشور ما دارای نعمات طبیعی و خدا دادی فراوانی چون معادن، ذخایر نفتی، بنادر، زمین های کشاورزی بوده و اگر مدیران و مسئولین برنامه ریزی و مدیریت درستی داشته باشند می توانند در عرصه تولید و پشتیبانی از آن به موفقیت های بی نظیری دست پیدا کنیم.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی سال جدید بر نحوه مدیریت که خدایی، جهادی و انقلابی باشد تاکید فراوان داشتند و عقیده ایشان این است که با مدیریت صحیح می توان بسیاری از مشکلات کنونی کشور را حل کرد.

این خطیب جمعه خاطرنشان کرد: بهره گیری و به کار گیری قشر جوان، شناسایی ظرفیت ها و خلاقیت ها و استعدادهای موجود در جوانان می توانند از جمله عوامل موفقیت در زمینه تولید و رفع موانع آن به شمار بروند.

وی گفت: یکی از موارد مهم دیگری که در سخنرانی سال جدید امام خامنه ای (مدظله العالی) به آن اشاره کردند انتخابات پیش رو و حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای بوده که دشمنان از اکنون با پیاده سازی برنامه های مختلف به دنبال تغییر افکار عمومی هستند.

ریگیان پور بیان کرد: توصیه رهبر انقلاب به مردم برای انتخابات ۱۴۰۰ این بوده که هرکس به دنبال سعادت کشور است باید رئیس‌جمهوری با این شاخصه‌ها انتخاب کند که اولا دارای مدیریت و کفایت مدیریت ثانیا با ایمان، عدالت خواه و ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، به توانمندی های داخلی و جوانان معتقد باشد.

وی عنوان کرد: همه ملت ایران خصوصا مدیران و مسئولین باید سخنان مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی اضافه کرد: ایران اکنون در منطقه و خاورمیانه توانسته به پیشرفت های و ترقی های بسیار زیادی دست پیدا کند و ابر قدرت بودن خود را به همگان نشان داده است.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه با اشاره به این که رهبر انقلاب فرمودند: فشار حداکثری آمریکا در زمان آن احمق قبلی شکست خورد و در دوره کنونی هم این ها شکست می خورند، بیان کرد: با این برنامه ریزی های شوم دشمنان ایران اسلامی هیج گاه شکست نمی خورد و همچنان با قدرت و با عزت هر چه بیشتر خواهد ماند.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcfjvdyjw6dmxa.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود