کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

رفع تصرف بیش از ۲۶ هزار مترمربع از اراضی دولتی سیستان و بلوچستان

7 تير 1400 ساعت 8:12

عطاءاله اکبری گفت: ۲۶ هزار و ۹۴۱ مترمربع از اراضی دولتی به ارزش ۲ هزار و سیصد و شصت و هفت میلیارد و چهارصد و هفتاد و دو ریال در سه ماه نخست سال جاری توسط یگان حفاظت این اداره کل رفع تصرف شد.


عطاءاله اکبری، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ۲۶ هزار و ۹۴۱ مترمربع از اراضی دولتی به ارزش ۲ هزار و سیصد و شصت و هفت میلیارد و چهارصد و هفتاد و دو ریال در سه ماه نخست سال جاری توسط یگان حفاظت این اداره کل رفع تصرف شد.

وی اظهار کرد: ماموران فرماندهی یگان حفاظت این اداره کل در قالب ۱۸ پرونده با اجرای احکام مراجع قضایی موفق به خلع ید و رفع تصرف این مقدار از اراضی شده‌اند.

این مقام مسئول بیشترین رفع تصرف را در زاهدان و مربوط به استرداد زمین ١٣هزار و پانصد و هشت مترمربعی ذکر کرد و افزود: این زمین با کاربری ورزشی سال ۶۳ واگذار شده بود که بدون هیچ عملیاتی در این زمینه برای خدمات رسانی به مردم پس از ۴۰سال با ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به مالکیت دولت برگشت داده شد.

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: چنانچه مردم قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای استان را دارند ابتدا استعلامات لازم در این خصوص را از طریق اداره کل راه و شهرسازی انجام و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

اکبری افزود: همکاران ما در یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با قاطعیت تمام مقابل افراد سودجو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می کنند.

ویتصریح کرد: سامانه ارتباط مردم با یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان در زمینه زمین خواری با شماره ۱۶۵۶ آماده دریافت هرگونه اخبار و گزارشات مردمی در راستای مقابله با هرگونه تصرف اراضی تحت پوشش درسراسر شهرستان های تابعه است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 139318

آدرس مطلب :
http://www.asrehamoon.ir/news/139318/رفع-تصرف-بیش-۲۶-هزار-مترمربع-اراضی-دولتی-سیستان-بلوچستان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir