تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: صادرات از بازارچه‌های مرزی این استان نسبت به مدت مشابه سال‌ گذشته ۷۹ درصد افزایش یافته که این مصداق تحول و پیشرفت منطقه است.
صادرات بازارچه‌های مرزی‌ سیستان وبلوچستان ۷۹درصد افزایش یافته است
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی در نشست مشترک با اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد زاهدان با تاکید بر اینکه ما به دنبال ایده و راهکاریم، بیان کرد: حرکت جدیدی در سیستان و بلوچستان ایجاد شده و این نگاه توسعه محور در تمام پروژه‌ای این استان جریان پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ روستای کشور در قالب طرح جهاد آبرسانی از آب آشامیدنی بهره‌مند می‌شوند که ۲۸ درصد این طرح به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: امروز ما در استان بیشترین اعتبارات سفر رئیس جمهور و اعتبارات سال ۱۴۰۱ را داریم همچنین بالاترین نرخ اعتبارات جهادی به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه ۶۳ کیلومتر از جاده‌های شمال سیستان و بلوچستان تکمیل و تقریباً تمام پروژه‌هایی که در این منطقه متوقف بود، مجدد احیا شده است تاکید کرد: این استان دارای کمترین نرخ تصادفات جاده‌ای اما بالاترین میزان کشته‌ها است که اکثراً در تصادفات رخ به رخ ناشی از جاده‌های ۲ طرفه غیر استاندارد روی می‌دهد.

مدرس خیابانی با بیان اینکه یک شورای نخبگی برای توسعه و پیشرفت استان تشکیل شود و کمیته‌های تخصصی را زیر مجموعه آن قرار دهیم تصریح کرد: در بازدیدهای میدانی یکی از مهمترین گروه‌ها؛ دانشگاهیان و اساتید دانشگاه هستند در این راستا در همه جلساتی که برای اجرای پروژها می‌گذاریم، این قشر فرهیخته حضور دارند.

وی افزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب مدیران باید حلقه‌ای از نخبگان جوان را برگزینند، بنابراین ما دائم نیاز داریم با نخبگان و دانشگاهیان در جهت آسیب شناسی و رفع مشکلات و ارائه راهکارهای علمی و تخصصی ارتباط داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ما به صورت مرتب با دانشگاهیان و گروه‌های جهادی ارتباط داریم و این امر باعث شده که اولویت‌های ما در استان کاملاً مشخص شود.
وی بیان کرد: در فهرست مشکلات به وفاق رسیده‌ایم، اولویت‌های سیستان و بلوچستان شناخته شده اما آن چیزی که اهمیت دارد؛ حل این مشکلات است.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdccp4qsm2bq0x8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود