تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۱
خشکسالی های مکرر سیستان و بلوچستان در حالی تبدیل به بحرانی بزرگ شده که استفاده غیر مجاز از آب شرب با هدف آبیاری باغات و نخلستان ها توسط عده ای هر روز این بحران را جدی تر می کند.
سریال تکراری قطع آب در جنوب شرق کشور/ قطعی مکرر آب و آبیاری درختان با آب شرب!
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ بمپور یکی از شهرستان های سیستان و بلوچستان است که در جنوب واقع شده و دارای آب و هوای گرم و مرطوب است.

تکرار قصه پر غصه کم آبی، افت فشار و قطعی های مکرر آب در روستاهای شهرستان بمپور و سایر مناطق شهری تحمل مردم این منطقه را به اتمام رسانده و زندگی ساکنان این منطقه را سخت کرده است.

قطعی مکرر و طولانی آب در روستاهای شهرستان بمپور باعث ابراز گلایه مردم این منطقه شده است‌.

بمپور روزگار خوشی ندارد، در بی آبی به سر می برد

مجید امیری، یک شهروند بمپوری در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: مدت چند روز است که ساکنان بسیاری از روستاهای این شهرستان فاقد آب هستند.

وی افزود: خواهشی که از مسئولین ذیربط داریم این است که در راستای قطع و کمبود آب روستاهای شهرستان بمپور فکر و تدبیر اساسی داشته باشند که این معضل باعث شده مردم این منطقه بسیار کلافه و سردرگم باشند.

وی تصریح کرد: مشکل قطعی آب در بمپور هر چند وقت یکبار تکرار می شود و فقط منحصر به فصل تابستان و گرمای طاقت فرسای آن نیست بلکه در فصل های پاییز و زمستان هم ساکنان این منطقه دچار بی آبی و افت فشار آب می شوند.

امیری عنوان کرد: با وجود پیگیری های متعدد در سال های اخیر در راستای رفع مشکل بی آبی در بمپور جز وعده از مدیران استان و شهرستانی چیزی دیده نشده است.

سه حلقه چاه وارد مدار آب شرب شهرستان بمپور خواهد شد

 سلمان برهانی، سرپرست فرمانداری بمپور در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: از محل چاه های آب شرب، به منظور بررسی و میزان پیشرفت عملیات اجرایی وارد مدار ساختن آنان به شبکه آب رسانی این منطقه بازدید میدانی به عمل آمد که ضمن بررسی از روند اجرایی عملیات تاکیدات لازم جهت تسریع در بهره برداری از پروژه ذکر شده با توجه به اهمیت و شرایط  فعلی و در راستای رفع‌ تنش آبی شهرستان اعلام شد.

 وی افزود: پس از پایان عملیات وارد مدار ساختن چاه های آب و انتزاع خطوط آب شرب خارج از حوزه سرزمینی بمپور  (سرکهوران)، آب استحصالی به شبکه آبرسانی این شهرستان افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: امیدواریم با همکاری شهروندان فهیم بمپور شاهد کاهش و رفع مشکل تنش آبی در شهرستان و گذر از شرایط فعلی باشیم.

 وجود انشعابات غیر مجاز و  مصارف بی رویه یکی از دلایل عمده تشنگی بمپور 

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی از اساسی ترین عامل و دلیل تنش آبی در شهرستان بمپور  به استناد گزارش کارشناسان اداره آبفا و عموم مردم این منطقه وجود انشعابات غیر مجاز و به تبع آن مصارف بی رویه غیرمجاز در سطح روستاها است.

 وی خاطرنشان کرد: از عموم مردم  درخواست می شود رعایت حق و حقوق یکدیگر را مد نظر قرار بدهند که چرا این عمل استفاده غیر مجاز از آب شرب با هدف آبیاری باغات ونخلستان توسط عده ای در این فصل گرما و ایجاد رنج عدم دسترسی به آب آشامیدنی برای عموم خلاف شرع اسلام و قانون است.

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین گزارش از آبفا و بازدید انجام شده عملیات ذکر شده تقریبا به آخرین درصد پیشرفت فیزیکی خود رسیدند که با وارد مدار شدن سرکهوران دو حلقه دیگر هم وارد مدار خواهند شد.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcaman6a49ny01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود