تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲
جلیل شهریاری با اشاره به بازار بزرگ اشتغال در استان گفت: حوزه خودروهای سبک و سنگین، حمل و نقل و مسکن دریایی از اشتغال را برای سیستان و بلوچستان ایجاد خواهد کرد.
حوزه حمل و نقل و مسکن، دریایی از اشتغال را برای سیستان و بلوچستان ایجاد خواهد کرد
جلیل شهریاری، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در بازدید از دفتر ‏عصرهامون که به مناسبت روز خبرنگار و به منظور خداقوت گویی به خبرنگاران این رسانه انجام ‏شد، با اشاره به شناسایی تربیت نیروی ماهر در سیستان و بلوچستان بیان کرد: طی بررسی ها و تحقیقات یک جامعه آماری، آموزش افراد و تربیت نیروی ماهر در ۲ بخش در استان شناسایی شد؛ یکی بخش تربیت نیروی ماهر در حوزه مسکن و دیگری در بخش حمل و نقل، ترانزیت، معادن و حوزه بندر، صنایع مادر و پتروشیمی است.
 
وی افزود: تعداد کثیری از ساخت ساختمان در طرح نهضت ملی مسکن احداث خواهد شد و از طرفی حوزه حمل و نقل گسترده با توجه به افزایش ظرفیت اسکله ها و کشتی های اقیانوس پیما، حمل و نقل بیشتری در استان ایجاد می کند و در حوزه گاز رسانی، معادن و صنایع مادری که در حال شکل گیری است نیاز گسترده به نیروی انسانی فنی و ماهر دارد.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تصریح کرد: جهت تامین نیروی ماهر در استان؛ از ظرفیت بازار و صدور مجوز به واحدهای صنفی برای آموزش رشته هایی که در بخش دولتی امکان آموزش وجود ندارد مانند؛ جوشکاری، تعمیر خودروهای سبک و سنگین و برخی رشته های تاسیسات فنی مورد نیاز ساختمان که تنوع رشته ها بسیار زیاد است.
 
شهریاری گفت: در حوزه ماشین های سنگین راه سازی و دیزلی حمل و نقل و کشنده امکانات زیاد نیست و برای جبران عدم امکانات به بازار روی آوردیم و ارتباطی که با بدنه بازار ایجاد کردیم تاکنون ۲۷۴ واحد صنفی مجوز آموزش در محیط کار واقعی مجوز رسمی صادر شده و با این مجوزها و معرفی افراد بیمه حوادث و مسئولیت مدنی می شوند و دستگاه های نظارتی تا ۱۸ ماه رعایت واحد صنفی را می کنند که این فرد در حال آموزش است و شکایات و موضوعات کارگری و حقوق کار پیش نمی آید.
 
وی اذعان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از هزار و ۱۰۰ نفر به واحدهای صنفی معرفی و درحال آموزش هستند و این روشی بود بتوانیم از لحاظ تامین نیروی انسانی کمک به جهت توسعه استان انجام شود.
 
۸۰  درصد افراد آموزش دیده در رشته صنعت ساختمان وارد بازار کار شدند

مدیرکل فنی و حرفه ای استان تشریح کرد: طی بررسی های صورت گرفته، در حوزه صنعت ساختمان بیش از ۸۰ درصد افرادی که آموزش دیدند در رشته های گازکشی لوله های خانگی، برق، تاسیسات، حرارتی و ام دی اف و .. مستقیم وارد بازار کار شدند.
 
وی ادامه داد: بازار کار گسترده در استان پیش بینی شده است و نیروی ماهر کار فنی و بومی متخصص برای مدیران شرکت ها و صاحبان کار اهمیت دارد.
 
شهریاری با بیان اینکه برای تربیت این بخش، کار بین بخشی مشارکتی انجام شده است، خاطرنشان کرد: با همکاری انجمن صنفی کارگران ساختمان، اتحادیه تعاونی های مسکن، کارگزاری بخش مسکن و بخش خصوصی و اداره کل فنی و حرفه ای که به عنوان دبیرخانه تربیت نیروی ماهر مورد نیاز بخش مسکن در این اداره کل راه اندازی شد و جهت هماهنگی و آشنایی و بخش تامین کننده نیروی ماهر مورد نیاز مثل انجمن صنفی ساختمان است.
 
انتهای پیام/
  http://asrehamoon.ir/vdcd9z0fnyt0kk6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود