تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۷
حسین مدرس خیابانی گفت: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم تاکنون در  شمال استان سیستان و بلوچستان ۷۳ کیلومتر راه دو بانده افتتاح شده و تا پایان سال نیز ۷۰ کیلومتر دیگر مورد بهره برداری قرار می گیرد همچنین در منطقه جنوب استان نیز تا شهریور ماه سال جاری ۷۰ کیلومتر جاده دو بانده تحویل خواهد شد و ۷۰ کیلومتر دیگر نیز تا پایان سال تحویل می شود.
کسب رتبه اول کشور در طرح نهضت ملی مسکن/ سیستان و بلوچستان به کارگاه راهسازی تبدیل شده است
به گزارش عصرهامون حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با وزیر کشور و در ارتباط با پروژه‌های راه و مسکن استان بیان کرد: تکمیل و بهره برداری از پل بزرگ نهراب در منطقه سیستان و احداث ۸ پل در جنوب استان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری از جمله دستاوردهای دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان است.
 
مدرس خیابانی افزود: در طرح نهضت ملی مسکن به لحاظ پیشرفت پروژه، رتبه اول کشور متعلق به سیستان و بلوچستان است و یک هزار واحد مسکونی قبل از نیمه دوم سال آماده تحویل می شود.
 
وی ادامه داد: با تکمیل فرودگاه سراوان در آینده نزدیک شاهد انجام پرواز تهران - سراوان و بالعکس از این فرودگاه خواهیم بود.
 
مدرس خیابانی افزود: به منظور سهولت در تردد تجار و مسافران، مقدمات راه‌اندازی خط مسافربری دریایی چابهار به عمان نیز انجام شده است.
اشتغال بیش از ۱۶ هزار نفر برآیند اجرای طرح ملی مسکن در سیستان و بلوچستان
 
 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۶ هزار و ۸۰۶ نفر در طرح نهضت ملی مسکن این استان اشتغال پیدا کردند که در صورت اجرای مداوم این طرح هیچ فرد متخصصی در این زمینه بیکار نخواهد ماند.
 
وی افزود: این طرح به عنوان  اولویت نخست دولت سیزدهم در این استان رونق صنعت و ایجاد اشتغال را به همراه داشته است.
 
وی با تاکید بر پیشتاز طرح نهضت ملی مسکن استان در کشور افزود: واگذاری و سند دار شدن اراضی مازاد دستگاه های دولتی استان به نام طرح نهضت ملی مسکن موجب سرعت بیشتر این طرح می شود.
 
مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: فعال بودن تنها ۵۲ واحد تولیدی استان از مجموع ۴۷۰ واحد در حوزه صنعت ساختمان مصالح تولیدی مورد نیاز واحدهای مسکونی در دست ساخت این طرح استان را تامین نمی کند لذا باید در کنار توسعه رشته های فنی و حرفه ای مرتبط به سمت توسعه واحدهای تولیدی این حوزه رفت.
 
انتهای پیام/س
  http://asrehamoon.ir/vdcez78zxjh8nfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود