تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶
مدیرکل صنعت، معدن و‌ تجارت سیستان و بلوچستان خبر داد؛

اشتغال ۶ هزار نفری با اتمام طرح بزرگ معدنی وصنایع وابسته مس جانجا در نیمروز

واگذاری۴۰ درصد سهام طرح بزرگ معدنی و صنایع وابسته مس جانجا به مردم
ایرج حسن پور گفت: با بهره برداری از معدن و کارخانجات فرآوری جانجا علاوه اشتغال ۶ هزار نفری، سالیانه ۱۳۰ هزار تن کنستانتره مس در شمال استان تولید می شود.
اشتغال ۶ هزار نفری با اتمام طرح بزرگ معدنی وصنایع وابسته مس جانجا در نیمروز
به گزارش عصرهامون، ایرج حسن پور، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ضمن اعلام رضایت از روند اجرای این طرح، بیان کرد: با بهره برداری از طرح بزرگ معدنی وصنایع وابسته مس جانجاحداقل زمینه ایجاد اشتغال ۶هزار نفر هزار نفر به طور مستقیم و ۵ هزار نفر غیر مستقیم در شهرستان نیمروز فراهم می شود.

وی افزود: بابرنامه ریزی های انجام شده۴۰درصداز سهام طرح بزرگ معدن وصنایع وابسته مس جانجا به مردم منطقه واگذار خواهد شد.

مدیرکل صمت تصریح کرد: با بهره برداری از معدن و کارخانجات جانجا،سالیانه ۱۳۰ هزار تن کنستانتره مس در شمال استان تولید می شود.

وی ادامه داد: پیش بینی سرمایه گذاری در این طرح حدود ۴۰۰ میلیون دلار می باشد که این حجم سرمایه گذاری در سطح استان بی نظیر است.

حسن پور خاطرنشان کرد: باتوجه به کشف ذخایر مختلف معدنی از جمله، طلا، مس، انتیموان، منیزیت در سطح سیستان وبلوچستان و حضور سرمایه گذاران بزرگ کشوری درحوزه معادن استان، زمینه توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان فراهم خواهد شد.

بر پایه همین گزارش؛ جلسه ارائه گزارش آخرین وضعیت طرح بزرگ احداث و بهره برداری از معدن وکارخانجات فرآوری مس جانجا توسط شرکت سرمایه گذار توسعه معادن وصنایع معدنی وابسته به سازمان ایمیدرو و در محل این سازمان با حضور جعفری معاون وزیر صمت و رییس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران(ایمیدرو)، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر صمت وسایر مدیران ایمیدرو برگزار شد.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcbsgb80rhbszp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود