تاریخ انتشار :شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹
 اسماعیل حسین زهی گفت: ساخت باند دوم کمربندی زاهدان - بم بصورت مستمر درحال انجام که براساس برنامه ریزی انجام شده تاپایان سال جاری کمربندی زاهدان بصورت کامل دوبانده و به بزرگراه زاهدان بم وخاش متصل خواهدشد.
احداث باند دوم کمربندی زاهدان - بم طی ۴ ماه آینده به پایان خواهد رسید
 اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: باتوجه به حجم ترافیک کمربندی زاهدان به سمت خاش وبم احداث باند دوم این نقطه که از خواسته ها ومطالبات مهم مردم بود باپیگیری های  انجام شده  ساخت باند دوم کمربندی از سال گذشته آغاز شد که اوایل سال جاری۳کیلومتر به بهره برداری رسید.

وی افزود: ادامه ساخت این باند بصورت مستمر درحال انجام که براساس برنامه ریزی انجام شده تاپایان سال جاری کمربندی زاهدان بصورت کامل دوبانده وبه بزرگراه زاهدان بم وخاش متصل خواهدشد.

 نماینده مردم خاش با بیان اینکه باند دوم محور زاهدان میرجاوه قطعه ای از پروژه بزرگ کریدور جنوب شرق کشور است که بیش از چهار دهه احداث آن به تعویق افتاده بود، بیان کرد: باتوجه به پتانسیل مرزی شهرستان میرجاوه به عنوان یکی ازقطب های  اقتصادی جنوب شرق کشور نیاز بود برای توسعه زیرساخت های عمرانی منطقه احداث باند دوم این محور صورت گیرد.
 
وی افزود: با پیگیری های مستمری که انجام شد احداث بانددوم این محور از ۶ ماه پیش آغاز که روند ساخت این باند تاکنون فراتر از برنامه ریزی انجام شده بوده و تا پایان سال جاری ۱۰کیلومتر از این محور به بهره برداری خواهد رسید.
 
حسین زهی ادامه داد: در تلاش هستیم با تزریق اعتبار این میزان را تا ۱۵کیلومتر افزایش دهیم.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس از پیگیری ها برای احداث باند دوم مهمترین محور مواصلاتی استان زاهدان خاش خبرداد و خاطر نشان کرد در دوسال گذشته ۱۲کیلومتر از این محور دو بانده شده است و ساخت٨کیلومتر دیگر هم به پایان رسیده است و  در مجموع از سال ۹۹تاکنون ۲۰کیلومتر دو بانده ازاین محور حیاتی به بهره برداری رسیده است.
 
 حسین زهی با بیان اینکه از سال ۹۹ تاکنون، راهسازی در استان ازجهش مناسب وقابل قبولی برخوردار بوده است خاطر نشان کرد: برای نخستین بار موفق شدیم ۲۰کیلومتر از باند دوم محور زاهدان خاش را احداث و همچنین با پیگیری های مستمری که انجام شد تا پایان سال،نصرت آباد بعنوان نخستین شهر بصورت بزرگراه به مرکز استان متصل خواهدشد.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: یکی ازمطالبات مهم مردم شهرستانهای مرکزی وجنوب شرق استان احداث بانددوم محور خاش سروان بوده است پیرو این مطالبه، طی سه سال اخیر بصورت مستمر پیگیر مجوز احداث باند دوم این محور بودیم خوشبختانه طی ماه جاری ماده ۲۳ احداث این باند اخذ شد،تا در آینده ای نزدیک شاهد تحول بزرگی در حوزه حمل و نقل جاده ای این خطه از استان باشیم.
 
عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس گفت: احداث باند دوم محور خاش ایرانشهر، احداث محورهای گوهرکوه بزمان و خاش روتک علاوه بر پروژه های راهسازی فوق بصورت مستمر در جریان است که در این بین عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان طی سه سال اخیر قابل تقدیر بوده است .
 
 انتهای پیام/
  http://asrehamoon.ir/vdcjhtevauqeiaz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما