تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸
مسئول بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه حضور بسیج در شرایط و بحران‌ها چه در حوزه سلامت و چه در حوزه مسائل طبیعی و حوادث غیرمترقبه مشخص است، گفت: نهادها و دستگاه‌های دولتی با تفکر بسیجی می‌توانند مسیر حل مسائل‌شان را خیلی سریع و پرشتاب‌تر طی کنند.
با تفکر بسیجی می‌توان مسیر حل مسائل‌ را پرشتاب‌تر طی کرد
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرگزاری فارس؛ مینا بیابانی مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور  ضمن اشاره به هفته بسیج و اهمیت تبیین حضور و اقدامات بسیجیان در حل مسائل کشور اظهار کرد: حضور بسیجیان طی سال‌ها که از تا سیس سازمان بسیج می‌گذرد کاملاً برای مردم آشکار است که چقدر توانسته‌اند موفق باشند و گره‌های کشور و مسائل کشور را حل کنند.
وی با بیان اینکه حضور بسیج در شرایط و بحران‌ها چه در حوزه سلامت و چه در حوزه مسائل طبیعی و حوادث غیرمترقبه  مشخص است، افزود: طبیعتاً ارگان‌ها و نهادها و دستگاه‌های دولتی با تفکر بسیجی می‌توانند مسیر حل مسائل‌شان را خیلی سریع و پرشتاب‌تر طی کنند. امروز هم در شرایطی هستیم که می‌بینیم امنیت کشور در گرو حضور مجاهدانه بسیجیان است و حضور عزیزان بسیجی  تأثیر بسیار شگرفی در پایداری و ایجاد امنیت کشور دارد.
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: در حوزه سلامت نیز همه مردم شاهد بودند که بسیجیان در زمان شیوع ویروس کرونا حضور جانانه‌ای داشتند و به هر شکل ممکن با ابتکارات بسیار سعی کردند کشور یک مواجهه موفق و غالبی را در شرایط بحران داشته باشد. الحمدالله شاهدیم با حضور مردمی خیلی خوب از این بحران سلامتی عبور کردیم و زنجیره انتقال این ویروس قطع شد.
بیابانی در ادامه به حضور جهادگران بسیجی در حوزه سازندگی اشاره کرد و گفت: عزیزان جهادگر بسیجی ما به آبادانی و سازندگی می‌پردازند و سعی می‌کنند چهره محرومیت را از کشور برطرف کنند؛ طبیعی است با توجه به آن رسالتی که بانوان کشور ما عهده‌دار هستند در موضوع فعالیت‌های جهادی ضمن اینکه در برخی از حوزه‌های آبادانی خواهران بسیجی حضور دارند، گروه‌های جهادی از خواهران وجود دارند که در مدارس مناطق محروم حضور پیدا می‌کنند و به تعمیرات جزئی مثل نقاشی در و دیوارها و انجام فعالیت‌های فرهنگی روی دیوار مدارس می‌پردازند.
وی ادامه داد: عزیزان جهادگر بسیجی در عرصه فرهنگی با حضور در روستاها و مناطق حاشیه‌نشین با فعالیت‌های مختلف سعی می‌کنند که بینش اعتقادی و فرهنگی مخاطبان را ارتقا دهند؛ طبیعی است که این موضوع در ارتقاء فرهنگ عمومی کشور تأثیر به سزایی دارد.
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور خاطر نشان کرد: در موضوع مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیز خواهران بسیجی ما در مناطق مختلف تلاش‌های خوب و تأثیرگذاری داشتند؛ ازجمله اینکه برای جوانانی که قصد ازدواج دارند اما از مکنت کافی برای شروع یک زندگی برخوردار نیستند اقلام مختصر برای شروع یک زندگی را تهیه می کنند و جشن‌های ازدواجی را برای این عزیزان برپا می‌کنند و از ظرفیت خیرین هم برای اسکان موقت این زوجین بهره می‌گیرند.
بیابانی با بیان اینکه خواهران بسیجی در بحران جمعیتی کشور نیز فعالیت مطلوب و چشمگیری داشتند،‌ توضیح داد: خواهران بسیجی ما در جهت اقناع‌سازی خانواده‌ها و زوجین جهت فرزندآوری که به جهت معیشتی دچار مشکل هستند،‌ کمک‌های مشاوره‌ای به مادران برای سلامت آنها در دوران بارداری ارائه می کنند و در تأمین اقلام نوزادان و کودکان برای خانواده‌های پرجمعیت نیز اقداماتی دارند؛ اینها بخشی از اتفاقات و اقداماتی است که خواهران عزیز ما در جهت خدمت‌رسانی و کمک مؤمنانه برای مردم عزیز دارند.
وی بیان داشت: طبیعی است که این فعالیت‌ها روحیه ایثار و فرهنگ از خودگذشتگی و هم ‌نوع‌دوستی را ترویج می‌دهد و هم اینکه حس خوبی را از انسجام و وحدت ملی در بین آحاد مردم ایجاد می‌کند. طبیعی است که با حضور در دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی این تفکر ترویج پیدا خواهد کرد و مطمئناً در روند تغییرات سبک زندگی به سمت اسلامی شدن و توجه به آن سنت‌های درستی که ما در کشور عزیزمان داشتیم می‌تواند این روند تسریع پیدا کرده و تقویت شود و از طرفی با سبک ترویج زندگی غربی مقابله شود.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcayen6649nmo1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما