تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵
محمد سرگزی، نماینده مردم سیستان گفت: با پیگیری های انجام شده جهت افزایش سهمیه برای دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان اسامی۲۵۰۰ نفر از داوطلبان از سوی سازمان سنجش به وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.
آخرین وضعیت سهمیه داوطلبان دانشگاه فرهنگیان در سیستان وبلوچستان به کجا رسید؟
محمد سرگزی در گفت و گو با عصرهامون با اشاره به کسر سهمیه دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان نسبت به سال گذشته، بیان کرد: طی جلسات پی در پی با مسئولین مربوطه با هدف تحقق مطالبات مردم در خصوص افزایش سهیمه دانشگاه فرهنگیان استان امروز این مطالبه به حق دانش آموزان محقق شد.
 
وی با بیان اینکه سازمان سنجش طی دو سه سال گذشته تکمیل ظرفیت نداشته است افزود: با پیگری های متعدی که انجام شد، سازمان سنجش بر اساس فرم انتخاب رشته ای که در مرحله قبل متقاضیان کنکور تکمیل کردند،اسامی 2 هزار و 500 نفر را به وزرات اموزش و پرورش جهت انجام مصاحبه اعلام کرد.
 
سرگزی بیان کرد: اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز مکلف شده است به تمامی این افراد جهت انجام مصاحبه اطلاع رسانی لازم را انجام دهد.
 
این نماینده مجلس تصریح کرد: وزرات اموزش و پرورش بعد از انجام مصاحبه، نمره داوطلب را به سازمان سنجش اعلام که در نهایت این سازمان براساس نمره و رتبه دریافتی داوطلبان 700 نفر را برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان زابل در رشته آموزش ابتدایی برای تحصیل در ترم بهمن امسال اعلام خواهد کرد.
 
گفتنی است؛ در شهریورماه جاری وزارت آموزش و پرورش در اقدامی غیر کارشناسی ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سیستان و بلوچستان را نسبت به سال گذشته ۵۴ درصد کاهش داده بود.
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdccs0qs02bqpx8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما