تاریخ انتشار :دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۲
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش از آغاز طرح طرح امداد – سلامت تابستانی در شهرستان خاش خبر داد .
طرح امداد – سلامت تابستانی در شهرستان خاش آغاز شد
طرح امداد – سلامت تابستانی در شهرستان خاش آغاز شد
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از تفتان ما،عبدالرضا میراولیایی در حاشیه برگزاری جلسه هماهنگی امداد- سلامت تابستانی ، اظهار داشت : طرح امداد تابستانی با هدف پیشگیری از حوادث ترافیکی، افزایش آمادگی جهت پاسخگویی به حوادث احتمالی و کاهش خسارات جانی، کاهش زمان رسیدن بر بالین مصدوم و افزایش امنیت خاطر مسافران باتوجه به آغاز فصل تعطیلی مدارس و سفرهای تابستانی و گستردگی محورهای ارتباطی این شهرستان و تراکم تردد در این محورها به مرحله اجرا در آمد.
وی افزود: اجرای این طرح با ارائه خدمات مطلوب برای امنیت خاطر مسافران و شهروندان با همکاری سازمانهای درگیر در ارائه خدمات از جمله اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی، پلیس راه، هلال احمر و راهداری شهرستان با در نظر گرفتن تمهیدات لازم میسر خواهد شد.
علیرضا سرگزی مدیر حوادث و فوریت های پزشکی خاش نیز به خبرنگار ما گفت : امسال طرح امداد تابستانه در قالب دو مرحله از ۲۹ خرداد تا هشتم تیر و از پنجم مرداد تا پنجم مهر با همکاری سازمان هلال احمر، پلیس راه و راهداری شهرستان خاش اجرا می شود.
وی افزود: در اجرای این طرح هفت پایگاه جاده ای و ستاد اورژانس ۱۱۵ شهرستان خاش با حضور ۵۰ نفر از نیروهای اورژانس و ۱۱دستگاه آمبولانس فعال شده است.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی خاش تصریح کرد: آماده باش تمامی پایگاه های فعال شهری و جاده ای اورژانس ۱۱۵ در سراسر شهرستان، استقرار آمبولانس در تمامی پایگاه های جاده ای در مکان مناسب، آماده باش بیمارستان امام خمینی ( ره ) ، اتاق عمل و تامین کادر پزشکی و پرستاری و تجهیزات و ملزومات مورد نیاز از جمله اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: شهروندان و مسافران محترم می توانند از طریق خط ارتباطی ۱۱۵ با اورژانس سراسر کشور در ارتباط باشند.
محمدامین حسین زهی رییس جمعیت هلال احمر خاش نیز در گفت و گو با خبرنگار ما از فعالیت امدادگران در طرح تابستانه امداد و نجات با هدف ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و مسافران خبر داد.
بیان کرد: در راستای اجرای این طرح دو پایگاه جاده ای واقع در پلیس راه خاش و محور نوک آباد و یک پایگاه کوهستانی در تفتان مستقر شده و هم اکنون مشغول ارائه خدمات هستند.
وی در پایان اظهار داشت: ۳۳ امدادگر، پنج نفر نجاتگر و هفت نفر کارمند با در اختیار داشتن چهاردستگاه خودرو امدادی و آمبولانس و یکدستگاه موتورسیکلت در این پایگاهها در حال آماده باش هستند.

انتهای پیام/4382 http://asrehamoon.ir/vdcbg8bs.rhbs8piuur.html
نام شما
آدرس ايميل شما