تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۲
رئیس اداره راه و شهرسازی خاش طی برگزاری مراسمی با حضور معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان، فرماندار و جمعی از علما و روحانیون منصوب شد.
رئیس جدید اداره راه و شهرسازی خاش منصوب شد
رئیس جدید اداره راه و شهرسازی خاش منصوب شد
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما،منصور ملاشاهی معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان در این مراسم ، با بیان این مطلب که شهرستان خاش به جهت قرار گرفتن در سه راهی مواصلاتی زاهدان ، ایرانشهر و سراوان یک جایگاه استراتژیک و ویژه ای دارد، اظهار داشت: دیدگاه اداره کل راه و شهرسازی استان جهت اجرای پروژه های راهسازی این شهرستان به صورت ویژه است.
وی افزود: یکی از مهمترین پروژه هایی که در شهرستان خاش در دست اجراست محور استراتژیک گوهرکوه- اسکل آباد و اسکل آباد- بزمان است که با تکمیل این پروژه مسیر راه زهدان- چابهار حدود ۱۲۰ کیلومتر کوتاه تر خواهد شد.
ملاشاهی با اشاره به این مطلب که محور خاش- زاهدان پرترافیک ترین محور در سطح حوزه استحفاظی است، تصریح کرد: بهسازی و روکش آسفالت این محور نیز به زودی بازسازی و تعمیر می شود و همچنین تابلوهای فرسوده و قدیمی این محور نیز تعویض می شوند.
به گفته ی این مسئول، بهسازی و آسفالت محورهای راه روستایی یکی از اولویت های مهم اداره راه و شهرسازی استان است.
وی افزود: اعتبارات ویژه ای جهت آسفالت راه های روستایی استان تخصیص داده شده است که آسفالت محور راه روستایی دامن- ایرندگان به طول ۵۰ کیلومتر انجام شده است و ۵۰ کیلومتر دیگر نیز در یکی از محورهای روستاهای استان در دستور کار است.
وی عنوان کرد: در کشور بیش از ۱۹۵ هزار کیلومتر شبکه راه روستایی وجود دارد که ۱۰۲ هزار کیلومتر از این میزان تاکنون آسفالت شده است.
ملاشاهی ضمن بیان این مطلب که با احداث راه مرزی روتک به خاش نیز ارتباط این شهر را با مرز کوتاه تر کرده و به امر اشتغال نیز کمک بسیاری میکند، خاطرنشان کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه استان احداث این راه مرزی را برعهده گرفته و در حال حاضر با مهندس سید حسین میرشفیع معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی در حال مذاکره هستند و به زودی عملیات احداث این راه نیز آغاز می شود.
معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان بیان کرد: عملیات احداث پروژه تقاطع هم سطح شهرستان خاش نیز با پیشرفت۸۰ درصدی انجام شده و طی ۵۰ روز آینده مقدار باقی مانده احداث این تقاطع نیز به اتمام می رسد.
وی تصریح کرد: بر اساس تکلیف برنامه پنجم زیرسازی و آسفالت راه‌های روستایی بالای ۲۰ خانوار در اولویت جدی قرار گرفته است.
ملاشاهی بیان کرد: برای سال جدید برای تمامی راه‌های روستایی قیر مورد نظر آنها آماده است و منتظریم بقیه بودجه وزارت نفت را که به این مورد اختصاص داده‌اند هم تحویل بگیریم و آسفالت راه‌های روستایی بالای ۲۰خانوار را انجام خواهیم داد.
وی گفت: همه مسئولان باید برای پیشرفت راه‌های روستایی کشور همت بگمارند و تلاش کنند تا روستاییان از بن‌بست خارج شوند و نگذاریم روستاییان به شهرها مهاجرت کنند
وی بیان کرد: پروژه کنار گذر محله قلندرزهی های خاش نیز که تخصیص آن ارسال شده بود، اما متاسفانه در ابتدای شروع کار اعتبار این پروژه بنا به دلایلی حذف شد.
ملاشاهی در ادامه از زحمات ۴ ساله بهروز معینی مقدم رئیس اداره راه و شهرسازی خاش تقدیر کرد و همچنین ضمن آرزوی موفقیت برای ریاست جدید، اظهار داشت: خدمت در شهرستان خاش مستلزم تلاش شبانه روزی و بدون وقفه تمام پرسنل راهدارخانه می باشد تا راهها،پلهاو بخشهای ارتباطی شهرستان همیشه برای تردد باز باشند.
امام جمعه اهل سنت خاش نیز در ادامه، با اشاره به جنایات اسرائیل در غزه و تسلیت شهادت حضرت علی(ع)، گفت: تمامی اقشار خصوصاً قشر جوان باید در رانندگی در محورهای شهری و روستائی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و با سرعت و سبقت غیرمجاز باعث تصادف و تلفات نشوند.
مولوی محمد علی شهنوازی افزود: به طور طبیعی این مسئولیت ها ماندنی نیستند و همیشه این مسئولیتها در حال چرخش و تغییر هستند و رفتن یک شخصیت دلیل نقطه ضعف وی نیست و آمدن یک شخصیت هم لطفی است که خداوند به فرد جدید عطا می‌کند تا در این راه خدمتگزار مردم باشد.
وی با اشاره به گستردگی اداره راه و شهرسازی شهرستان خاش تصریح کرد: امیدواریم ایشان بتواند با مدیریت جهادی به حل امورات اداره و شهرسازی خاش بپردازد.
فرماندار خاش نیز در ادامه، ضمن محکوم کردن اتفاقات اخیر منطقه و جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل در غزه، بیان داشت: امیدوار هستیم اداره راه و شهرسازی استان همچون گذشته نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشد.
محمد اکبر چاکرزهی با اشاره به این مطلب که شهرستان خاش شاه راه اصلی سه محور ایرانشهر، سراوان و زاهدان است، گفت: همانگونه که قبلا جهت دو بانده کردن محور خاش- زاهدان با مهندس باقر کرد معاون عمرانی استاندار صحبت شده بود از این اداره کل میخواهیم این مهم را در اولویت کاری خود قرار دهد.
وی در ادامه به عدم توازن موجود بین امکانات اداره راه و شهرسازی شهرستان و راه های مواصلاتی اصلی و فرعی شهرستان اشاره کرد و افزود: راه و شهرسازی شهرستان باید با مساعدت مدیران استانی از لحاظ تجهیزات تقویت شود.
وی با اشاره به مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره راه و شهرسازی خاش، افزود: جهت جابجایی بهروز معینی مقدم رئیس سابق اداره راه و شهرسازی خاش چند مدت اخیر صحبت های با بنده شد و من نپذیرفتم اما به دلیل برخی از مسائل مجبور به پذیرش این موضوع شدم و موافقت خود را اعلام کردم.
رئیس سابق اداره راه و شهرسازی خاش نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ۴ ساله خود، اظهار داشت:در این مدت ۷۰ درصد روستاهای این شهرستان روکش آسفالت آنها بهسازی و تعمیر شدند.
بهروز معینی مقدم تصریح کرد: عملیات احداث پروژه محور راه روستایی ایرندگان- دامن و کارواندر- گوهرکوه نیز در مدت فعالیت اینجانب به اتمام رسیده است.
وی بیان کرد: ۷ هزار تابلو و ۲ کیلومتر خط کشی در محورهای حوزه استحفاظی خاش نیز در این مدت انجام شده است.
رئیس جدید اداره راه و شهرسازی خاش هم، با اشاره به وظایف اداره راه و شهرسازی، گفت: این اداره به دو قسمت راهسازی و زاهداری تقسیم میشود.
محمداکبر اربابی افزود: مسئله راهداری از راهسازی بسیار مهمتر و سختر است و یک راهدار خوب است که راهساز خوبی می شود.
وی با اشاره به این مطلب که مشکل اساسی جاده ها و محورهای امروز ما ایمنی است، بیان کرد: مسئله ایمنی سه ضلع مثلث حمل و نقل، اداره راه و پلیس راه را تشکیل می دهد که این سه ضلع با تعامل و هماهنگی می توانند مسائل ایمنی در جاده ها را تقویت کنند.
اربابی به این مطلب که سالانه بیش از ۲۵ هزار نفر در سطح جاده ها بر اثر بی احتیاطی جان خود را از دست می دهند، گفت: متاسفانه اگر این آمار ریز شود آنوقت متوجه میشویم که بیشترین قشری که در این تصادفات جان بختند از جوانان و دانشجویان است و این یک فاجعه بزرگ برای جامعه محسوب میشود.
وی در پایان اظهار داشت: بهترین راه کنترل تصادفات و رعایت ایمنی علما، روحانیون و رسانه ها هستند که باید در امر تبلیغ و آگاهسازی مسائل ایمنی به رانندگان و افرادجامعه تلاش کنند.
گفتنی است در حاشیه این مراسم از زحمات ۴ ساله بهروز معینی مقدم رئیس اسبق اداره راه و شهرسازی خاش تقدیر و محمداکبر اربابی بعنوان رئیس جدید این اداره معرفی و حکم انتصاب وی نیز تقدیم شد.
انتهای پیام/4382 http://asrehamoon.ir/vdci5yaw.t1aqy2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما