تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۶
گرایش اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نسل جوان و نوجوان به استفاده از شبکه های اجتماعی باعث شده تا این روزها سن متهمان و مجرمان اینترنتی در کشور کاهش یابد.
فعالیت گسترده گروهک های معاند و ضد انقلاب در فضای مجازی/ دستگیری دختر 14 ساله به اتهام هک اینستاگرام یکی از شخصیت های استان
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، امروزه استفاده از شبکه های مجازی بخش مهمی از وقت و ساعات زندگی خانواده ها و جوانان و حتی کودکان را به خود اختصاص داده به طوریکه افراد برخلاف گذشته به جای تلاش برای برقراری ارتباط و پایبندی به ارتباطات خانوادگی، جذب گشت و گذار در گروه‌ها و سایتهای مختلف می شوند.
این دوست موذی در مهمانی‌ها و جمع های خانوادگی نیز فرد را رها نمی کند، در جمع ها، شاهد صحنه هایی هستیم که گرمای روابط خانوادگی را به دلخوری پدر و مادرها، و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها تبدیل می کند تا جایی که حتی کاربران نیز به این مسئله معترفند و در واکنش به این اثرات غرق شدن در شبکه های اجتماعی و عدم برنامه ریزی برای استفاده به جا از این شبکه ها، تصاویری اعتراضی منتشر می کنند و یا کمپین های «عدم استفاده از موبایل» در مهمانی های خاص به راه می اندازند.
در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با سید محمد حسینی پور رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان در خصوص آسیب های فضای مجازی در استان داشت، وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که فرمودند" اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است"، گفت: متاسفانه هنوز حساسیت ها در این حوزه در کشور به طور ویژه جا نیفتاده است و هنوز راه و پر پیچ و خمی در راه است.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به حق یک نگرش خاص به فضای مجازی دارند، ادامه داد: به طوری که عنوان کردند که اگر یک سری مشکلات برای ایشان نبود خود راسا ریاست این شورا را به عهده می گرفتند.
حسینی پور با بیان اینکه فعالیت دشمن در حوزه فضای مجازی و جنگ نرم افزایش یافته است، تصریح کرد: پلیس فتا تمام سعی و تلاش خود را برای برقراری امنیت در فضای مجازی انجام می دهد تا با ناهنجاری ها در این حوزه مقابله کند.
رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیشترها جنگ ها از طریق مرز صورت می گرفت اما اکنون از طریق فضای مجازی، گفت: در حوزه فضای مجازی سیستان و بلوچستان به دلیل بحث خاص استان بیشتر گروهک های معاند و ضد انقلاب در حال فعالیت هستند که قصد مسموم کردن فضای استان را دارند اما خوشبختانه پلیس فتای استان در این حوزه به خوبی ورود و با متخلفین برخوردهای جدی کرده است.
وی با بیان اینکه پلیس فتا احاطه کامل در بحث فضای مجازی استان دارد، افزود: البته این بدین معنا نیست که در زندگی شخصی شهروندان دخالت کنیم بلکه ما یک رصد کامل از فضای مجازی داریم و افرادی که بخواهند در این حوزه نا امنی کنند و ارزشهای انقلاب را زیر پا بگذارند و هتک حرمت و فحاشی نمایند را شناسایی و برخورد می کنیم.
حسینی پور اظهار داشت: دشمن از طریق جوک ها و بازی ها ارزش و اعتقادات نظام جمهوری اسلامی که هزاران خون داده شده دارد در بین جوانان و نوجوانان تضعیف می کند تا به خواسته خودشان برسند.
 وی یکی از پرونده های خاص در حوزه فضای مجازی استان را دستگیری دختر 14 ساله به اتهام هک اینستاگرام یکی از شخصیت های استان خواند و افزود: این هکر پس از هک اقدام به انتشار مطالب ناشایست در صفحه ایسناتگرام این شخصیت استانی می کرد که با اقدامات فنی و اطلاعاتی وی دستگیر شد.
رئیس پلیس فتای استان پرونده های مالی را از بیشترین پرونده های فضای مجازی عنوان کرد و ادامه داد: در پرونده های مالی نیز بزرگترین پرونده کلاهبرداری 100 میلیون تومانی بود که مجرم شناسایی و دستگیر شد.
حسینی پور در پایان با بیان اینکه اسیب های فضای مجازی بر روح و روان خانواده تاثیر زیادی دارد، گفت: بر اساس پژوهش های انجام شده 80 درصد طلاق ها به خاطر شبکه های اجتماعی است که سبب اختلاف خانوادگی و بی دینی و چالش عمیق در جامعه شده است.
انتهای پیام/9031
http://asrehamoon.ir/vdceex8v.jh8nni9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود