تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
ساعاتی پیش بین مرزبانان سیستان و بلوچستان و افراد مسلح که گفته می شود اعضای یک باند مواد مخدر بوده اند در منطقه جکیگور درگیری مسلحانه رخ داده است.
درگیری مرزبانان سیستان و بلوچستان با افراد مسلح در جکیگور/ شهادت 4 نفر از مرزبانان+ اسامی شهدا
به گزارش عصرهامون، ساعاتی پیش بین مرزبانان غیور سیستان و بلوچستان و افراد مسلح در منطقه جکیگور سیستان و بلوچستان درگیری مسلحانه رخ داده است.

 منابع محلی در جنوب سیستان و بلوچستان ضمن تایید خبر درگیری مرزبانان دلاور ایران با افراد مسلح در منطقه جکیگور که گفته می شود اعضای یک باند مواد مخدر بوده اند از شهادت و زخمی شدن تعدادی از مرزبانان خبر می دهند.

شنیده شده است در این حادثه 4 تن از مرزبانان ایرانی  به شهادت رسیده اند.

در همین خصوص بخشدار پیشین با تایید این خبر گفت: اشرار مسلح با کمین در منطقه مرزی پیشین در جنوب شرقی ایران در حدفاصل باهوکلات و پیشین نزدیکی مرز پاکستان و ایران،‌ با ماموران هنگ مرزی جکیگور درگیر شدند.

سلمان برهانی با اشاره به اینکه از تعداد دقیق شهدا و مجروحین خبری در دست نیست، بیان کرد: این درگیری در ساعت 11 ظهر اتفاق افتاده است و به گفته حاظرین در این درگیری 4تن از مرزبانان به شهادت رسیده اند.

وی با تاکید بر اینکه در این درگیری به تروریست های مسلح ضربات سنگینی وارد شده است، افزود: در این حمله تروریستی ماموران نیز با اشرار درگیر شدند که تعدادی از آن‌ها به هلاکت رسیدند و تعدادی نیز زخمی شدند.
برهانی خاطرنشان کرد: شناسایی و بررسی این حادثه تروریستی در دست اقدام است.
 
در همین رابطه مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، ضمن تایید شهادت 4مرزبان ایرانی ، اظهار داشت: ساعتی قبل پیکر شهدا به پزشکی قانونی چابهار منتقل شده است.

رضا عبدی با بیان اینکه اسامی اعلام شده در فضای مجازی به طور قطع مورد تایید نیست، تصریح کرد: برای تایید اسامی نهایی شهدا باید از طریق نیروی انسانی مرزبانی اقدام شود.

وی در پایان یادآور شد: ولی به گفته همکاران این شهدا دو نفر از این شهدا متعلق به خراسان شمالی، یک نفر خراسان رضوی و یک نفر متعلق به کرمان هستند.
 
میرشکار معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان اسامی شهدای مرزبان سیستان و بلوچستان که در درگیری امروز درمنطقه جکیگور به شهادت رسیدند رابه ترتیب زیر اعلام کرد:

۱- گروهبانیکم سجاد باریان 
۲- سرباز رضا ایرانی
۳- سرباز عباس شهرکی 
۴- سرباز جواد ترکی 

انتهای پیام/ 7250 http://asrehamoon.ir/vdcenw8v.jh8pei9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما