تاریخ انتشار :پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۶
فرمانده سپاه قدس گفت: فرهنگ بسیجی دفاع مقدس را به یک دانشگاه تبدیل کرد.
قوه قضاییه از رأس تا ذیل قابل افتخار برای نظام است/ چفیه دور گردن رهبری، یک تذکر است+فیلم
به گزارش گروه اجتماعی عصرهامون ؛  سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس امروز(چهار شنبه) در سومین گردهمایی سراسری فرمانده هان بسیج قوه قضائیه که در مجتمع قضایی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: بسیج هدیه امام راحل است، قوه قضائیه و تمام افرادی که در آن فعایت دارند، جایگاه قابل احترامی دارند.
 
وی افزود: بسیج که در هفته آن قرار داریم نماد بازر آن است که توانست معرف دفاع مقدس باشد و دفاع مقدس ظهور فرهنگ بسیج بود.
 
سردار سلیمانی: ما می بینیم در فضای امروز بالاترین مقام نظام در تمام جلسات رسمی از چفیه استفاده می‌کنند که نماد بسیج است و به تمام افرادی که به بسیج معرفت دارند و کسانی که به بسیج معرفت ندارند این چفیه دور گردن رهبری، یک تذکر است.
 
وی افزود: لذا در دفاع مقدس بسیج یک ظهور عملی کرد و امروز یک سازمان به نام بسیج است اما مهم‌تر فرهنگ بسیج است، به همین دلیل بسیج کانونی است که همه‌ی سنوف و سنین و مشاغل و طوایف را در خود جای داده و این ویژگی بسیج است و این شجره طیبه‌ای است که امام آن را کاشت و رهبری آن را رشد داد.
 
ما پنج اثر عینی در بسیج می بینیم، یک اثر بسیج مربوط به جنگ است و آن پیروزی در جنگ است  که می توانیم بگویم پیروزی در تمام جنگ ها وجود دارد اما این پیروزی که ملتی که تمام دنیا از گردن کلفت های مالی بدون وابستگی و با ایمان به خدا باشد، مهم است.
 
فرمانده سپاه قدس گفت: برای آن‌که یک ملتی در مقابل ابر قدرت ها پیروز شود باید به آن پرداخت ابعاد دیگر بیسج در هیچ جنگی در گذشته ما هیچ اثری که بسیج داشت ندیده ایم، در دوره بشری ما چنین اثری ندیدیم یک اثر ،اثر بر خود جنگ بود.
 
وی افزود:کسانی که جنگ را تجربه کردند، می‌گویند در دوران جنگ احساس درد و خستگی وجود نداشت چون فرهنگی که در سطح دفاع مقدس وجود داشت این خستگی را ایجاد نمی‌کرد، بن بستی در جنگ وجود نداشت.
 
سردار سلیمانی تصریح کرد: اخلاق عملی، عرفان عملی، دین ناب در دفاع مقدس وجود داشت و این فرهنگ بسیجی، دفاع مقدس را به یک دانشگاه تبدیل کرد که در آن جایگاه استاد و شاگردی وجود نداشت و یک دوره استثنایی بود.
 
فرمانده سپاه قدس بیان داشت: در دفاع مقدس یک نوع مسابقه وجود داشت امروز وقتی به بیشتر معرفت پیدا می کنیم که چرا مقام معظم رهبری با این علامت چفیه می خواهد، که به ما علامت دهد، آیا به رئیس جمهور ،سپاه ،وزرا و مسئولان علامت نمی دهد؟ اثر دوم اثر فرهنگی بر جامعه بود و اثری که انقلاب فرهنگی در جامعه ایجاد کرد این نیست که مسئولان دور هم می نشینند و درباره آن صحبت می‌کنند ، انقلاب فرهنگی را بسیج ایجاد کرد و باعث تحول جامعه شد، چه کسی می‌توانست ستاد انقلاب فرهنگی یک ملت شاه زده را به این سرعت تغییر دهد این تغییر را جنگ و بسیج ایجاد کرده است، نکته سوم بحث صدور انقلاب بود که نیازمند یک چهارچوب عملی موفق بود ، این صدور سیاسی که باید اثرگذار باشد از تجربه موفق بسیج حاصل شد.
 
وی افزود: عموم پرچم‌های مبازره، پرچم‌های مارکسیستی و کمونیستی بودند که بیشتر ناموفق بودند و یک استعمار دیگر را جایگزین استعمار دیگر می‌کردند و این بسیج که از سوی امام راحل تأسیس شد مانند یک کوثری جریان ایجاد کرد و اولین اثر آن در خاورمیانه و فلسطین و ایجاد حزب الله بود و آمد پرچم‌های انحرافی را به پرچم اسلام و الله اکبر تبدیل کرد.
 
فرمانده سپاه قدس گفت: این پرچم تبلیغ یک فرهنگ بود و یک منبع بلند بود که بر جامعه اثر گذاشت و امروز در فلسطین اثر گذشته است،
اگر این فرهنگ موفق و این تجربه نبود این پیروزی ها اتفاق نمی افتاد، امروز در سوریه همین پرچم وجود دارد،عامل چهارم عمق بخشیدن به امنیت و ثبات و آرامش به شور است که هم در بعد امنیتی، دولتی و اجتماعی است، اگر نه ما نمی‌توانستیم در این بحران منطقه دوام بیاوریم که همه به آن افتخار می کنند، آیا این امنیت تنها با نیروهای امنیتی که 20 میلیون نفر و یک چهارم جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد ، میسر بود؟چرا ما رژه برگزار می کنیم و ارتش نیرو ها و تجهیزات خود را به نمایش در می‌آورد، اساس آن گوشزد کردن این موضوع است که این نیروی نظامی ما است.
 
وی با بیان اینکه امام راحل  یک مجتهد مسلمان بود، گفت: امام فرمودند افتخار می‌کنم که یک بسیجی هستم و آرزو دارم با بسیجیان محشور شوم که این چنین هم شد.
 
وی افزود: گرامی داشت بسیج یک وظیفه ملی و یک ضرورت دینی است و جا دارد در این دوران پر از فتنه و آن هم در زمان رسیدن به نقطه پیروزی، دستاوردهای خودمان یعنی بسیج را تضعیف کنیم که یک ظلم است.
 
فرمانده سپاه قدس بیان داشت: اگر این نگاه بسیج در ما ضعیف شد، دین ما ضعیف شده است، کسانی که بسیجی هستند باید اخلاقی را که در دفاع مقدس وجود داشت در خود احیا کنند، اخلاقی که مهدی باکری، سردار ترک زبان دفاع مقدس  داشت.
 
سردار سلیمانی تصریح کرد: خداوند به حق محمد و آل محمد این فرهنگ بسیجی را در جامعه حفظ کند.
 
 
انتهای پیام/7473
 
http://asrehamoon.ir/vdcjyyeh.uqeyvzsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما